Skocz do zawartości
Gość

ciężki wybór nowej grafiki -modowie nie bijcie;]

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm polecacie R9550, bo co ma dx9? shadery 2,0? i co z tego jak wydajnosciowo wychodzi ponizej poziomu R9600, jak trafisz na pamiatki bedziesz mial niecale R9600pro, a pamieci w R9550 sa z okolic 4-5ns. zadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Hmmm polecacie R9550, bo co ma dx9? shadery 2,0? i co z tego jak wydajnosciowo wychodzi ponizej poziomu R9600, jak trafisz na pamiatki bedziesz mial niecale R9600pro, a pamieci w R9550 sa z okolic 4-5ns. zadna rewelacja.

1.ja wiem czego chce 8)

2.znajdź mi lepszą kartę za tą cene.

czyli na gwarancji i w moim mieście górna kwota 450zł i ani grosza więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Hmmm polecacie R9550, bo co ma dx9? shadery 2,0? i co z tego jak wydajnosciowo wychodzi ponizej poziomu R9600, jak trafisz na pamiatki bedziesz mial niecale R9600pro, a pamieci w R9550 sa z okolic 4-5ns. zadna rewelacja.

Jako że R9550 to odpowiednik FX5200 ma kilka zalet które powodują ze to lepszy wybór.

1.Wydajny PS2.0

2.Rdzeń w 0.13

3.Dobrze sie kręci i łatwo wyciagnac z rdzenia 400MHz.

4.Jest wersja R9550XT od GexCube :twisted: :wink: .

5.Cena powoli ale systematycznie spada.

6.Przy odrobinie szczęscia po podkręceniu uzyskamy karte która ma zbliżone osiagi do R9600PRO.

Ale są i wady:

1.Cena jest za wysoka, karta powinna kosztowac około 360zł (ale jest to nowosc więc cena spadnie)

2.Taka sobie wydajnosc na standardowych zegarach.

3.Pamieci 5ns które coraz częsciej są ładowane do R9600 a co za tym idzie spotkamy je też i w R9550 (oczywiscie zdażaja sie wyjatki :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.ja wiem czego chce 8) 

2.znajdź mi lepszą kartę za tą cene. 

czyli na gwarancji i w moim mieście górna kwota 450zł i ani grosza więcej

jak za 450 zł to już dostaniesz 9600 128 bit ale ze sklepu internetowego

i jeszcze mały link http://www.apollo.pl/?menu=news&nid=629&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że przez ostatni tydzien stałem sie znawca tematu tanich kart graficznych (zdecydowałem sie w pt na Gf4ti4200) zalecam co następuje:

 

- Gf4ti4200 - dx 8.1 4 potoki x 2, brak dx 9 ale i tak na słabym kompie nie ruszy- kompatybilnosc z chyba kazdym agp itp badziewami na płycie - stara konstrukacja ma juz ze 2 lata ale kopie d wszystkim nowym kartom typu gf5200, r9200. Troche się grzeje i podgrzewa mi procesor co jest troche wyzej. Głośny wiatrak i trzeba będzie troche pokombinować.

- r9550 - nowa stara konstukcja- dopiero ostatnio sie pojawiło jak mówia ciekawostka na to - dx 9 , 4x1 wiec tu słabiej, taktowania pamieci itp podobnie- podobno podkrcalny do duzych 400 chip - nie sprawdzałem nie chciało mi się kombinować dlatego kupiłem gf4 - ale jak ktos chce pare wiartaków itp i mozna sie bawić podobno da sie go podkręcić do granicy r9500 troche wiecej niz gf4ti4200 - dlatego jest to alternatywa gdyz ma dx 9 a gf nie, podobno lepiej odtwarza filmy, ma sprzetowe wodotryski do tego i lepsze wyjscie tv- out.

 

- niestety nie ma wiecej ciekawych kart gdy te 2 bija na głowe wszystkie pseudo nowe które maja zmieniony numer i nic wiecej, karta musi być 128 bit (kosci pamieci po 4 po obu stronach laminatu)

- sytuacja kart jest beznadziejna i albo kupic któraś z tych albo czekać następne poł roku moze sie coś ruszy albo wydać 500-700 zł na jakąs porządna- ale to zależy od funduszy - wydałem 389 zł to i tak duzo bo teraz zostało mi ok 100 zł na zarcie do konca miesiąca moze nie umre z głodu teraz i tak wiecej czasu spedzam przy kompie wiec nie ma problema

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien...PU_2/wykres.gif

 

ten wykres wyjaśnia wszystko - odradzam gf5200 i r9200 lepiej poczekać i sie pomęczyc nawet rok - z 2 strony markowa karta na tych chipsetach moze nie być taka zła ale to i tak nie przebije wydajnością gf4ti4200 i r9550 (mozna zaryzykować i ją kupić przy jakimś atlonie 2XXX powinna rozwinąć skrzydła pouzywać poł roku potem radiatory na pamieci i nowy wiartak w nia i krecic jak radza do tych 400/500 czy jakos tak- ale ati zmienia sterowniki co chwila i ze stara płyta moze być problem nie sprawdzałem dlatego ryzyko).

 

tekst wklejam z innego forum - w koncu miałem u siebie obie karty moze to kogos zainteresuje

 

cos tam przedtem opisywałem o gf4ti4200 (karta legenda)- kupiłem ją ale że sie okazało ze ma pamieci 5 zacząlem się wkurzać bo miało być w opisie taktowana pamięc 513 a była 400 tak więc jako ze kupiłem karte przez internet (a odebrałem w sklepie nie płacac za przesyłke) zwróciłem ją po weekendzie i "przszedniętym" Harym poterze 2004:) - oddałem karte bo:

- z takimi pameciami nie dała by się podkręcić (5ns)

- karta zbyt mocno sie nagrzewała i w efekcie grzała procesor dodatkowo

wiatrak był zbyt głosny i wg mnie średni- musiałem go przesmarowac i poprawic tylko tyle to zmieniło ze nie piszczał

- brak dx9 a taktowania takie same jak r9550 i konstrukcja ma 2 lata

- nizsza cena o nastepne 26 zł

 

Okazało się ze firma Simmtech (Białystok) sprzedaje r9550 jako karte noname (a w rzeczywistosci taka karte jaka im dostarcza ze zbiegiem okolicznosci trafiłem na HISa z pamieciami 4ns- karta sie nie grzeje ma obizone taktowanie co do 9600 ale wszyscy podnosza do 400/500 pamięć.

Zaskoczyli mnie zupełnie, ponieważ "na mieście" sprzedaja te karty po 420-440 zł tak samo w internecie (za przeeproszeniem złodzieje bo to ten sam towar a sie usmiechaja jakbym nie wiedział ile kosztują).

 

Obawy co do agp SISa były bezpodstawne - a płyta badziewna K7SEM (takie cudo z wmontowanym na stałe duronem 900)- karta robi w 3dmark2001 ok 4200 max(niepodkręcana) wiec wystarczająco dla mnie potem sobie przełoze mam nadzieje ją do jakiegos atlona i bedzie lepiej. Nic tylko kręcic i grać - a legendarne karty kupować tylko znanych marek i z dobrymi pamieciami- na razie jestem zadowolony z ati.

 

Tyle chyba o tym jesli ktos chce tego hisa- to jest w sklepie (czasem) - http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=4107 ze sklepem da sie pogadac przez gg wiec cud miót itp bo zawsze jest 10 dni na rozmyslenie sie z zakupu i nie trzeba czekac na sprzedawce w sklepie- jak ktos z białegostoku polecam ceny nizsze niz gdziekolwiek.

 

Może ktos wie ile to cudo ciągnie prądu? O ile go mozna przetaktowac z normalnym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...