Skocz do zawartości
bogdans1

NF 7 - dźwięk :(

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś pomóc.

Posiadam podpięte do tej płyty głośniki Creativa 5.1 i cały czas słychać w nich charczenie... Wcześniej były podłączone do SB 5.1 i wszystko było ok, a na tej płycie cały czas problem.

Tematu nie wpisuję do NF7 bo to trochę innego typu problem - nie z płytą główną.

Dzięki za wszystkie rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że problem jest w głośnikach (2 - to zalezy jak podłączę - standardowo dwa z przodu buczą :( ) Jak przełączę kable to buczą te z tyłu.... nie wiem gdzie jest problem - może to sterowniki? Macie jakieś sprawdzone albo inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko jest Ci pomoc sprawc to na sluchawka albo innych glosnikach to Ci pomoze w ustaleniu zrodla zaklucen stawiam na glosniki szczegolnie jak to sa jakie noname or mediatechy z tego co wiem to duzo ludzi mialo z nimi problemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc.

...

U mnie (NF 7 v2.0) dźwięk się krzaczył na sterach audio od nvidii, pomogła zmiana na stery realteka (to jego układ odpowiada za dźwięk - ALC 650). Jeżeli masz te stery (albo jeżeli nie masz problemów z driverami od nv), to spróbuj zmienić ustawienia audio, być może źle rozpoznaje twoje głośniki (nie jako 5.1 ale np. 2.1 itp.). Daj znać jak się z tym uporasz.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko jest Ci pomoc sprawc to na sluchawka albo innych glosnikach to Ci pomoze w ustaleniu zrodla zaklucen stawiam na glosniki szczegolnie jak to sa jakie noname or mediatechy z tego co wiem to duzo ludzi mialo z nimi problemy ;]

Jak już pisałem to są Creativy i na innej karcie dźwiękowej działały dobrze... inny komp podłaczony do tej samej listwy zasilającej... pobawię się jeszcze sterami i dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie udało mi się poprawić

Ale zauważyłem, że najgorzej jest podczas słuchania muzyki w Winampie - trzeszczą przednie głośniki Z tyłu jest dobrze slychać.

Podczas odtwarzania filmów, teledysków jest wszystko dobrze... nie wiem dlaczego tak się dzieje Może trzeba jakoś plugin do Winampa? Albo go jakoś ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz podłaczony kabelek do CD? Mi świszczało jak był ten kabel, po wyjęciu jest spokój. Oczywiście jak sie da potencjometr na max to i tak słychać jak komp chodzi w głośnikach ale tak to już jest ze zintegrowaną muzą.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...