Skocz do zawartości
gizmoss

Polaczenie 2 zasilaczy HELP

Rekomendowane odpowiedzi

O ile sie nie myle to aby startowaly w kompie 2 zasilacze naraz trzeba polaczyc zielony i czarny kabelek z jednego zasilacza z tymi samymi w drogim...

I tu moje pytanko - czy przy takim podlaczeniu komp jest bezpieczny i czy nie zrobi sie jakies przepiecie ???

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem podlaczone ale za wiele to nie dalo.

Problem jest taki,ze plyta "zabiera" bardzo duzo mocy zasilacza i samo podlaczenie drugiego zasilacza,ktory obsluzy tylko wiatraki+HDD niewiele odciazy glowny zasilacz(tak bylo w moim przypadku-nic nie poradzilem na slabe napiecie 3,3 V i 5V bo 12V byla dobra(!?) )

Ale skoro chcesz to tak zrobic-Twoja sprawa

Sprawy bezpieczenstwa sie nie zmieniaja(chyba ze nagle przestanie Ci chodzic ten dolaczony dysk-cos moze pojsc nie tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą sie pojawić prądy różnicowe i mogą być duże. Ogólnie nie polecam, chyba, że chesz zabawki niemagistralowe podpiąć pod drugi. Jeśli masz za dużo kasy i lubisz dreszczyk emocji gdy giną dane z dysku, nie ma sprawy.

 

Choć z drugiej strony zwykle to działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak przerobić/kupić inny włącznik niż ten, co w kompie zwykle siedzi, taki monostabilny zwierny o dwóch parach styków? I wtedy pod jedną parę kabulki z płyty głównej, a pod drugą zielony i czarny z tego drugiego zasilatora? Ryrnęłożby to?

Może któren narysuje, bo tu za bardzo nie mam jak. C'mon, najwyżej obsztorcujem i poprawim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że mam tak włączony system na dwóch zasilaczach chyba już od roku. Co ciekawe zwykłe Codegeny - 300W + 230W. 300 jako główna startuje poprzez kontaktron drugi zasilacz. Pod 300 podłączoną mam płytę i główny hdd - reszta zapięta na zasilaczu nr. 2. Ryzyk - fizyk - sprzęt żyje :)

 

Planuję jednak zmienić ten układ na Tagana 480W ale to dopiero jak przypływ gotówki nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...