Skocz do zawartości
3bynio

(MOD) ASUS FX 5900 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Chciałbym zmodować Asusa FX 5900 XT. Czy ktoś wie jak to zrobić i skąd ściągnąć bios do tej karty :?:

Powodem tej modyfikacji jest FARCRY, mogę sobie pograć tylko na średnich ustawieniach, wyżej mam ogromne artefakty. Wiecie dlaczego :?: :?: :?:

 

Mój sprzęt to: Barton 2600, Epoks 8rda+, 2 x 256 DDr 333, Asus 5900 xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz FXa a to syf i szrot niemiłosierny.Zanim zaczniesz nagrywać jakiekolwiek biosy sprawdz jakie karta ma pamięci i jak sie kreci bo tu już ostatnio były chyba z cztery tematy pod tytułem "Pomocy potrzebny bios" albo "Nieudany mod FX Pomocy" i tym podobne. A i na koniec uzyj opcji szukaj bo takich tematów jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty świadczą o:

- przekręceniu pamięci- zbyt wysoko podkręcona częstotliwość ich pracy,

lub

- uszkodzeniu pamięci.

Jeśli nie podkręcasz karty a mimo to masz arty to masz uwalone pamięci.

Choć być może winne są sterowniki- wiem, że FC jest bardzo wybredny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to problem sterowników, gdyż np. u mnie na 6.1.2.1 mam w

Far cry niebieski obraz. Zaś na starszych 5.6.7.2 miałem niebieskie cienie pod beczkami. Zaznaczam że Painkiller i Battlefield Vietnam łażą mi bez zażutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do Yasiu 22, fx 5900 może to i syf ale na pewno lepszy od 9600 choćby podkręconego do nieba. Właśnie zamieniłem 9600 na 5900 i w życiu nie zamieniłbym się spowrotem.

 

A co do biosów ASUSA: http://www.mvktech.net/download.php

jest też opisik jak modować.

Nie wiem jaki masz model karty, 9950 ma Hynixy 2,2 ns

9950 SE podobno 2,8 ns

 

Ta pierwsz spokojnie zmodowała się na 5950 ultra. Nie zapomnij zrobić backupa biosu.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik w 3D mark 2001 i 2003 jest nieważny.Ważne jak płynnie chodzą gry.Jeśli ktoś uważa że GeForce Fx 5900 to syf,niech zainstaluje sterowniki 61.71 i Direct X 9.0c bulid 2149.Far Cry i inne gry korzystające z Pixel Shader 2.0 dostają dużego kopa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do Yasiu 22, fx 5900 może to i syf ale na pewno lepszy od 9600 choćby podkręconego do nieba. Właśnie zamieniłem 9600 na 5900 i w życiu nie zamieniłbym się spowrotem.

Oczywiscie w starych grach ( DX 8.1) skok wydajności jest znaczny i to nie podlega dyskusji, ale jak na ta cene ma powazna wade w postaci słabego DX 9.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

nie masz artefaktow tylko tekstury ci sie sypia, mam to samo szczegolnie na otwrtych przestrzeniach - karta nagle zwalnia, znikaja tekstury albo zamieniaja sie w roznokolorowe figury

nie jest to wina fizyczna karty, to sterowniki 56.72 tak maja ja uzywam asusa

z sterownikami 61.71 nic sie nie sypie, ale wyniki w 3dmark2003 i aquamark3 spadly mi doslownie o polowe i far cry przycina

co do podmianki biosu: polecam lekture najnowszego pc world komputer ( jest tam przerobka 9950gamer edition na 5950 ultra )

z moich doswiadzcen i artukulu w pcwk wynika zw nie warto - po sflashowaniu agp jest na sztywno ustawione na x4 i nie ma sindband aressingu plus brak tvout a wyniki te same co na karcie podkreconej na 470/770 okolo 5800 3dmarkow

karta jest dobra, na moim sprzecie nic nie tnie - far cry wszystko na very high laczie max ustawieniemi dzwieku i na 1024/768

mysle ze twoj problem to mala ilosc pamieci

pamieci na karcie to samsung 2,86 ns

pozdrownienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie flash poszedł i nie mam problemów z agp i sba - agp jest dalej na 8 a sba włączone.

Działa na sterach asusa ( 56,72 ) i najnowszych omegach 53...coś tam.

 

próbowałem te nowe stery 61 i masakra karta zwolniła totalnie - wywaliłem od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem flashowac ta karte...niestety ma ona za slabe pamieci.Bios asusa od 5950 ultra 475/950 kaszanil sie obraz i brak tv out ,bios asusa od 5900 ultra tez dziwnie sie zachowywal,win nie rozpoznawal karty,agp ustawione na x2.Wrocilem do oryginalnego biosu,rdzen ladnie sie podkreca powyzej 500 pamiatki to gora 820, powyzej robia sie artefakty.Aktualnie uzywam sterownikow starmstorm56.72x i moge powiedziec ze wizualnie jest naprawde ladnie i szybko.Testowalem rowniez wszystkie nowe wersje 6x.xx, lecz spowolniaja moja karte o polowe w benchu oraz w Far Cry i zapewne w innych gierkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to 9950 nie SE - normalny 9950 dokładnie: TD/p/128/M/A ,ale odkryłem to dopiero po3 dniach - kupowałem jako SE.

 

BIOS:

Card : Asus v9980 GeForce FX5950 Ultra

Chipset : nVidia GeForce FX5950 Ultra

Version : 4.35.20.36.00

 

 

Z tego co wiem SE ma pamięci 2,8 - może tutaj jest problem? Chiciaż 2,8 to nie tak źle...

o GE nic nie wiem ale wydaje mi się że to też SE - może inne oprogramowanie w bonusie - niech coś powie ktoś kto ją ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie 3bynio i SlawkoRobo

czy wasz ge ma na pokladzie czujnik temperatury - czy macie taka zakladke w sterownikach

ja nie moge tego u siebie znalesc, moze trzeba cos zainstalowac albo wlaczyc w biosie plyty glownej

jaki macie bios na grafie, ja mam 4352041???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie 3bynio i SlawkoRobo

czy wasz ge ma na pokladzie czujnik temperatury - czy macie taka zakladke w sterownikach

ja nie moge tego u siebie znalesc, moze trzeba cos zainstalowac albo wlaczyc w biosie plyty glownej

jaki macie bios na grafie, ja mam 4352041???

Nie ukrywam że mnie też to interesuje, gdyż bawić się z termometrem co chwila to porażka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie 3bynio i SlawkoRobo

czy wasz ge ma na pokladzie czujnik temperatury - czy macie taka zakladke w sterownikach

ja nie moge tego u siebie znalesc, moze trzeba cos zainstalowac albo wlaczyc w biosie plyty glownej

jaki macie bios na grafie, ja mam 4352041???

tez mam taki bios a na temat czujnika temperatury nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwosci ----> ustawienia ----> zaawansowane ---->Geforce fx 5900 ----> temperature settings .Jezeli nie masz tego w sterownikach to sciagnij sobie programik nVHardpage i tam uruchom cool bits,hardware options i agp settings.Powinnien pojawic sie zakladka z tym czujnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...