Skocz do zawartości
Subon

Abit NF7 v2.0 czy Abit NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

Mam pytanie, planuje sobie kupic jedna z tych plyt. Roznica cenowa miedzy nf7 a nf7-s jest doyc spora. Czy mam doplacic i kupic nf7-s?

Ponoc oby dwie sa bardzo wydajne i stabilne. Ktos wie czym tak naprawde roznia sie obie plyty ktore podałem?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"S" jest po prostu lepiej wyposazona od NF7 posiada SoundStorama, sata, firewire...

 

NF7 i NF7-S maja identyczne mozliwosci o/c bo to te same plyty. Jezeli posiadasz Audigy nie ma sensu doplacas do S no chyba ze zalezy ci na sata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 jest najbardziej niezawodna i mila w uzytkowaniu plyta na tym chipsecie. raz ustawiona bedzie chodzic bezobslugowo. pozwala na ostre podkrecanie przy duzej pewnosci i stabilnosci dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 jest najbardziej niezawodna i mila w uzytkowaniu plyta na tym chipsecie. raz ustawiona bedzie chodzic bezobslugowo. pozwala na ostre podkrecanie przy duzej pewnosci i stabilnosci dzialania.

A blokady AGP i PCI i inne temu podobne bajery ma ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 jest najbardziej niezawodna i mila w uzytkowaniu plyta na tym chipsecie. raz ustawiona bedzie chodzic bezobslugowo. pozwala na ostre podkrecanie przy duzej pewnosci i stabilnosci dzialania.

A blokady AGP i PCI i inne temu podobne bajery ma ?:)
Oczywiście posiada. wszytkie płytki to mają poniewąz to zalezy od chipsetu a nforce ma blokade na zegar pci i agb oczywiscie da sie je podkręcić ale to daje małe przyśpieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duuuża różnica między NF7 rev1 a rev2. Kilka przedstawię:

- kolor :D - rev 1 żółta, rev 2 czerwo,

- rev 1 nie posiadała otworów wokół socketa,

- rev 1 miała niższą możliwość vcore proca,

- rev 1 nie pozwala na zrobienie l12 moda (?),

- do rev 1 nie ma tylu overclockerskich biosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brać to rev2.0, mam i polecam. A propo to teraz trudno znaleźć rev1.0 :) Dla overclocera, który ma dzwiękówke i nie potrzebne są bajery (fire wire, raid, sata) to NF7, zaoszczędzisz dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.

Z tego co tam jest to nic nie wiadomo więc radze to co wyżej. Średnio skadasz kompa 30min. lub mniej, rekord to niecałe 9 min. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem NF7-S rev. 2.0 i bardzo polecam te plytko chociaz jezeli niezalezy ci na sata i paru innych <span style="color:red;">[ciach!]</span>lach to wez nf7 ale podkreca sie zajebiscie, szegolnie jezeli mam bartona z odblokowanym mnoznikiem. Tak czy inaczej bardzo [olecam te plytke i widze ze coraz wiecej ludzi na forum przesiada sie wlasnie na ABITA NF7-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Abit NF7-SL (v2.0)? jest tansza od modelu S.

czy ona sie różni Abit NF7-S?

Jest to to samo co NF7-S, tylko bez przejściówki ATA->SATA(Serillel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA to Serial ATA, następca standardu ATA, który posiada teoretycznie szybszy transwer (ponieważ kontrolery na mobo są obecnie jedynie przetwornikami sygnału ATA na SATA i daną płyną szeregowo tylko w kablu), który powinien wynosić 150MB/s, twój dysk jest na ATA, czyli niemógłby z tego korzystać, chyba, że używałbyś przejściówki - Serillel. Czyli nic ci to nie da. A tak a propo to zły dział i zły topic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...