Skocz do zawartości
TIMON

Drewno jakie i gdzie zdobyć.

Rekomendowane odpowiedzi

POtrzebuje drewna bo chce zrobic obudowe zbudowaną z drewna. w domu mam płyta wiurowa (myślałem że to sklejka :D ) ale tniechce mi sie tego piłówac w odpowiednie płyty. Czy znacie jakieś sklepy lub warsztaty na teranie wrszawy i paiseczna i Nowej iwicznej gdzie bym mógł kupić odpowiednie drewno i tez najlepi j by mi je pocieli pod moje wymiary co im podam :D. Jakie drewno byłoby waszym zdaniem najlepsze do wycisznie komputeraz. Obudowe chce zrobić at i by wyglądała jak takie pudełeczko nawet cche zrobić zawiasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo, to moze i nie, ale raczej w metrach sześćiennych sprzedaje drewno, wiec pojedyncze deseczki odpadają ;-)

 

Lec do jakiejść castoramy, pratcikera lub obi, tam ci wszystko zrobią. A co do tłumienia to pewnie jakieś miękkie drewno, ale na tym to sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a może być LEROY MERLIN bo jest niedaleko (tam sprawdze). co do wyciszania to opłaca sie kupować maty czy lepiej jakś gapke. ja bym wolał gabke jakś grubo zarnista z takimi stożkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest mata podpanelowa, dobrze tłumi.

Dobrze (mi) obrabia się sklejka i sosna, do tego dobra sklejka nieźle wycisza. A będizesz miałco wyciszać, bo pudło drewniane jak piecyk zadziała. Polecam dwie-trzy dobre 12 na wlot i zostaw puste dziury na wylocie, będzie dobrze. Szum powietrza wytłumie się w budzie, nic się nie wydostanie. I polecam dobrze przemyśleć kwestię ułożenia płyty i innego sprzętu, nie ma sensu robić klasycznego układu, bo on się nie sprawdza. Jeśli dobrze pokombinujesz, to na wietrze mozesz zyskać kilka *C mniej na procku i innych grzałkach i mniej dB dla uszu. Pobiegaj po Obich, Ciastoramach i Marlinach, to znajdziesz ciekawe i tanie rozwiązania zagadnienia.

Grunt to pomysł, realizacja wymaga tylko pieniedzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych hipermarketach kupisz tylko sosne/swierk , a to sie nie nadaje na obudowe bo za miekkie i za słabe .

 

przejdz sie do jakiegos warsztatu stolarskiego i popros o deski jesionowe/dębowe/olchowe (byle liściaste) - wymiary podaj , powinni skasowac nie wiecej niz 50PLN , tylko niech ci dotną i wyszlifują - no a potem sam bedziesz musial pobejcowac i polakierowac , no chyba ze chcesz surowe drewno , ale bedzie sie brudzic , uprzedzam.

 

juz dawno za mna chodzi ze musze zrobić jedna taka na wzor - bedzie to szło ?

taka buda z drewna i wykończona bedzie kosztowała pewnie z pięć stow bez zasilki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych hipermarketach kupisz tylko sosne/swierk , a to sie nie nadaje na obudowe bo za miekkie i za słabe .

 

przejdz sie do jakiegos warsztatu stolarskiego i popros o deski jesionowe/dębowe/olchowe (byle liściaste) - wymiary podaj , powinni skasowac nie wiecej niz 50PLN , tylko niech ci dotną i wyszlifują - no a potem sam bedziesz musial pobejcowac i polakierowac , no chyba ze chcesz surowe drewno , ale bedzie sie brudzic , uprzedzam.

 

juz dawno za mna chodzi ze musze zrobić jedna taka na wzor - bedzie to szło ? 

taka buda z drewna i wykończona bedzie kosztowała pewnie z pięć stow bez zasilki :D

Za mną biega i już pojutrze mnie dopadnie. W czwartek jadę po fornir i MDF na częsci. Też chciałbym coś sprzedać. Już część częsci posiadam. Co do rodzaju drewna, zgadzam się, ale koszt bedize większy niż 50pln raczej. Liściaste to uksus, nie każdy sklep to ma. Czemu wyceniasz budę na k5? Ja swoją oszacowałem na k1-k2 prawdopodobnie z zasilaczem bezwentylowym i odpustowymi bajerami ;) Nawet cyfrowy sterownik do wentyla z pamięcią temperatura/ustawienie planuję zrobić. Pokaż, co planujesz zrobić za budę, mozę ja się niedoceniam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyta wiórowa nienadaje sie?? chyba najtansza ale co tam wazne by cicho było. a ta mata podpalenowa to co to jest?? na google nima nic takiego. Jytro zabieram sie za projekt obudowa bedzie oczywiscie leżąca :D Wazonik na niej postawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta wiorowa to lipa i badziew , nadaje sie na korpusy mebli a nie na takie cudeńka jak obudowa .

 

Ryba , bedziesz sam oklejal fornirem płyte MDF ? na jaki klej ?

ja dopiero jestem w fazie planow na bude drewniana , robilem niedawno obudowy do glosnikow (kolumny znaczy) na sprzedaz i tak sie mi spodobalo ze wkrotce cos pokombinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod hasłem "panele podłogowe i akcesoria", to taka białą pianka o gęstych oczkach. Jest w wersji 1cm gruba po 19pln/sztuka 1m/2m.

 

Wiór się nie nadaje, tak na prawdę nawet na meble jest do d...

Albo sklejka ~8-18mm albo prawdziwe drewno (musi być sezonowane i suche w całej objętości), albo HDF/MDF/??DF i oklejanie, fornirowanie, inne techniki szlachetne. Ja wybrałem szkło i żywicę i na to fornir. Wydaje mi się najlepsze, bo kształtu nic nie ogranicza!

pogadaj z http://www.drewno-lux.com.pl/, bardzo solidna i miłą warszawska firma, mają wszystko, a jak nie mają, to wyślą gdzie mają tanio i miło.

 

Fornir nazywicę lub poliamidowy klej dwuskładnikowy, kontaktowy, zakupiony za namowa sprzedawcy w wyżej wymienionym sklepie. Podobno cud techniki i nie wnika w drewno, zatem drewno da się bejcować i lakierować klasycznymi metodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...