Skocz do zawartości
Pawelek69

Sound Blaster Live! czy Realtek ALC 655?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko:

Czy opłaca się sprzedawać Sound Blastera Live! 5.1 Player za 50-60 zł i korzystać z kodeka AC`97 Realtek ALC 655 na płycie Epox 8RDA3I?

Czy SB jest na pewno lepszy? Bo Live! został skonstruowany już parę latek temu a en kodek na Epoxie jest dużo nowszy. Pozatym on jest kompatybilny z EAXami. Pozatym dużej róźnicy to ja nie słyszę. Czy w grach wydajność na Live! jest większa niż w przypadku Ralteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zainstalujesz do Live'a sterowniki KX i będziesz słuchał muzy w Foobarze przez ASIO to się przekonasz że nie warto się pozbywać. Jak grasz, to chyba też nie warto. Zależy od zastosowań. Napisz do czego Ci potrzebna karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sprecyzowac tanie głośniki to pierwsze. A po drugie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy zintegrowana karta Ci wystarczy - nikt Ci raczej nie odpowie na nie. Natomiast lepszą jakość dźwięku ma SB LIVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(blablabla) Pozatym dużej róźnicy to ja nie słyszę. (blablabla)

Jak nie to sprzedawaj, chyba ze ci baaardzo zalezy na tych paru fpsach w grach (na zintegrowanych chyba wiecej zasobow idzie, afair...). BTW szkoda, zeby taka karta sie marnowala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych glosniczkach to roznicy nie wychwycisz.

ogolnie mialem do czynienia z ALC650 Realteka na mobo Gigabye 7VAX i Live ma jednak lepszy dzwiek. Zdecydowanie basy sa lepsze co juz wychwycisz na troche lepszych glosniczkach (sub, satelity) w filmach zwlaszcza.

Niemniej na tych malenstwach to mozesz sobie darowac Live :) Moj qmpel jechal na wiezy i byl zadowolony sluchajac muzy z winampa i mnie tez dzwiek nie razil na ALC650 :)

Tak czy siak i tak nie ma jak SoundStorm :)

No chyba ze zajmujesz sie home recordingiem to wtedy Live jest najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCP to nic innego jak codec Realtek ALC 65X.

W grach Live bedzie lepszy od MCP - Live ma DSP i to cholernie mocny (ok 1000 MIPS), a MCP nie, wiec bedzie sila rzeczy obciazal proca obliczeniami.

A czy oplaca to sam ocen - porownaj brzmienie na swoich glosnikach albo najlepiej sluchawkach bo na nich najbardziej slychac niuanse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jeszcze konfig, bo jak jedziesz na celku 400 i 64sdramu to live moglby sie przydac :D Odinstaluj livea z systemu, zainstaluj tego realteca i pusc swoja ulubiona gre, jezeli nie zauwazysz baardzo znaczacej roznicy w plynnosci to po kiego livea trzymac w kompie. No chyba ze w przyszlosci bedziesz chcial sobie kupic cos lepszego do sluchania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko i na temat;)

http://www.tomshardware.pl/game/20030405/index.html

.

 

 

Mam Athlona XP 2400+ 512 DDR, GeForce 5500. W sumie sprawdziłem że w teście 3DMark03 (jest tam test dźwięku) na Realteku mam 24 klatki a na Live! 26. Dużej różnicy nie ma.

Musiałbyś sporo podkręcić sprzęta żeby tą różnicę nadrobić. Dlatego właśnie warto zatrzymać live'a. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obciążenie CPU to chyba wszyscy już

wiedzą żę NVidia SoundStorm obciąża znacznie mniej niż

cała rodzinka SB Live /Audigy ,w przeciętnej grze to czasami nawet

i 5-10 FPS na kożyść układu dźwiękowego NVidi/RLT

Co do jakośći to słychać od razu że SB daje czystszy przyjemniejszy

dźwięk nie tak syntetyczny jak karty zintegrowane

coś za coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...