Skocz do zawartości
rumianko

jak odroznic prawdziwego 9700pro od 9700 z biosem 9700pro

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o odpowiedz na to pytanie bo wlasnie na dniach bede kupowal radeona 9700pro i nie wiem czy mozna przerobic tak 9700 na pro zeby tego nie poznac. wiem ze jest mozliwe wgranie do tego radka biosu od wersji pro i bedzie 9700@pro i wtedy kazdy system pokaze go jako 9700pro a jak poznac ze byl bios wgrany??

dzieki za odpowiedzi !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to istotne czy karta byla kupiona jako 9700 czy jako 9700pro ? Osiagami sie nie roznia, podkrecalnoscia tez /tylko zalezy od pamiatek - oczywiscie lepsiejsze te 2.8 :) /... Wiec w czym rzecz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez i pamięci jak ktoś pisał wyzej :) pozatym niewszyscu wiedza że nopro to i pro jest :) czasem sie nieźle trzeba naprodukowac :) by sprzedać cosik takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez wersja nie-pro w gruncie rzeczy tez jest pro... :lol: :wink:

Wylacznie kwestia zawartosci kostki biosu :)

Nie tylko kwestia kostki biosu bo jak masz słabsze pamieci to nawet czarmi nie zrobisz z nich 2,8ns

 

Ponadto gdzieś widziałem na forum, zdaje sie ze Lancer pisał ze Pro ma wyższe napiecia na rdzeniu a to ma wpływ na maksymalne OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że nie można za bardzo poznać czy to zwykla wersja czy pro jak zwykła jest na pamieciach 2,8ns

Lepiej zrobisz jak właśnie kupisz R9700 non pro na kostkach 2,8ns i wgrasz bios od pro, wykręcisz na 9800pro (zegary) i będziesz się cieszył bardzo dobrą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że nie można za bardzo poznać  czy to zwykla wersja czy pro jak zwykła jest na pamieciach 2,8ns

Lepiej zrobisz jak właśnie kupisz R9700 non pro na kostkach 2,8ns i wgrasz bios od pro, wykręcisz na 9800pro (zegary) i będziesz się cieszył bardzo dobrą kartą.

I jeszcze zostanie Ci kaski na piwo bo przeciez pro to kolo 1100zl stoi chyba a 9700np cos kolo 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kwestia kostki biosu bo jak masz słabsze pamieci to nawet czarmi nie zrobisz z nich 2,8ns

 

Ponadto gdzieś widziałem na forum, zdaje sie ze Lancer pisał ze Pro ma wyższe napiecia na rdzeniu a to ma wpływ na maksymalne OC

Jak juz ktos w tym watku pisal sa tez radki nonpro 2.8 - wiec pamiatki nie swiadcza jednoznacznie o tym czy jest to pro czy nie.

Co do napiec to i sa roznice pomiedzy roznymi nonpro - oczywiscie napiecie pamiatek zalezy od tega jakie sa (3.3, 2.8, 3.6, ...), tak samo napiecie vref. Naprawde nie da sie tak jednoznacznie okreslic jako jaki radek dany 9700 zostal oficjalnie wypuszczony :) Owszemm - im lepsze pamiatki, tym wieksze prawdop. ze byl to pro, ale niekoniecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tylko kwestia kostki biosu bo jak masz słabsze pamieci to nawet czarmi nie zrobisz z nich 2,8ns

 

Ponadto gdzieś widziałem na forum, zdaje sie ze Lancer pisał ze Pro ma wyższe napiecia na rdzeniu a to ma wpływ na maksymalne OC

Jak juz ktos w tym watku pisal sa tez radki nonpro 2.8 - wiec pamiatki nie swiadcza jednoznacznie o tym czy jest to pro czy nie.

 

Jakbyś dokładnie przeczytał to byś zauważył że ja to napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dokładnie przeczytał to byś zauważył że ja to napisałem

Pierwszy byl Hus$ky, potem owszem, Ty. Wybacz - widac nie mam tak genialnej pamieci jak Ty, i nie pamietam dokladnie kto co 2 dni wczesniej napisal...

 

Wiec sam wiesz ze zainstalowane pamiatki niczego nie przesadzaja.

Wiec powtorze - nie da sie na 100% okreslic czy dany radek 9700 byl oryginalnie nonpro czy pro. Mozna jedynie PRZYPUSZCZAC, ze jak ma pamiatki 3.6 to raczej byl 9700, jak 2.8 to 9700pro. Pewnosci zero.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria o pamieciach raczej nie jest 100% pewna:| byly 9700 'herculesy' z 2.8ns.

rozpoznac mozesz tez po kolorze pcb , ale to raczej tylko jesli chodzi o herca . ten raczej nie robil 9700pro na innym niz niebieskie pcb.

jesli koles ma fakture , to tam powinno byc czy 9700pro czy 9700np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mieszajcie z tymi pamieciami:

 

9700Pro miał tylko i wyłacznie pamieci 2,8ns

9700 non Pro miał 2,8 3,3 oraz na koniec 3,6ns

 

dlatego po prostu jak trafi sie na egzemplarz z memkami 2,8ns to moze to byc zarówno non Pro jak i Pro i nie ma mozliwosci tego sprwdzic co to było oryginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...