Skocz do zawartości
ziupo

PixelView GeForce 4 MX440 128MB 128bit AGP8x 5.0ns

Rekomendowane odpowiedzi

jestem posiadaczem tejze wlasnie karty

(wiecej szczegolow na stronie http://www.prolink.pl/trade/productview/46...0883d70512c4e9c i patrzcie na wszystko co wypasione :)

 

standardowe chlodzenie [radiator] zmienilem na wentylator Revoltec VGA Blue (tak propos to moze ktos widzial jego test, najlepiej po polsku)

 

przejdzmy teraz do sedna sprawy, mam zasilke 350W (w sumie nie wiem po co az tak duzo, ale jest) i jak podpiolem wentylator to predksoc jego wachala sie w okolicach 4500rpm [a max to 5300].

Cos mnei podkusilo i zmienilem wentylatorek (i radiator) na procku [cel800] na cooler mastera z amd`ka [dla szwagra byl za slaby], jakos tam wszedl (w koncu to socket370 :P) no i teraz wentylatorek wykreca 6000rpm standardowo [jak sie zagrzeje to i wiecej] przez co (tak mi sie wydaje, ze przez to) spadla predksoc obrotowa wentylatora na karcie graficznej i nie wiem czy posiada on regulacje obrotow w zaleznosci od temp chipsetu/rdzenia na karcie [termostat?], w kazdym badz razie wentylator na grafie ma teraz o polowe mniejsze obroty, podkrecilem troche karte [275@300], ale jak narazie pamiatkow nei ruszam, mam tylko na 4 radiatory [drugie 4 sa w drodze].

 

Dobra, teraz kiedy wiecie jak sie przedstawia sytuacja to powiedzcie mi czy znacie jakies przerobki tejze karty [jak na poczatek to na spokojnie, bez vmodow tylko hardwarowo :)]

Bo w sumei widzialem jeden vmod na ta karte: http://www.vr-zone.com/guides/NVIDIA/MX440VMod/ ,ale wole jak narazie po dobroci

 

Oraz to czy ktos widzial jakies testy w podkrecaniu tej karty?

Bo bardzo jestem ciekaw ile max ja moge podkrecic

 

AHA i jeszcze jedno, wiem, ze to nei wina zasilacza a plyty glownej, dlatego tak strasznie spadla predkosc :)

 

PS: Pamiatki maja 5.0ns przez to beda malo wydajne przy podkrecaniu czy to tyklko mi sie tak wydaje?

 

PS 2: Oryginalne taktowanie to:

rdzen: 275

pamiec: 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak ty wytrzymujesz w okolicach takiej suszary ? (6000 RMP)  8O 

2. moze podlacz wiatraczek gdzie indziej....

hmm w sumie to mam tajka przejsciowke, zeby podczepic sie pod molex`a

ale wtedy nie bede mial obrotow, no chyba, zeby obroty osobno do tego 'gniazda' w plycie gdzie etarz mam wpiety wentyl; zadzialaloby?

tzn czy pokazywalby mi obroty czy nie ?

 

 

A co do 1-szego suszara to to jest, ale za to jaak temp procka, max do 30stopni :D:D:D no ale rzeczywiscie, 'troche' za glosno

Revoltec przy tych 4000 chodzil mneij wiecej tak samo glosno

 

PS: A co z kreceniem? nie orientujecie sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz , masz pamiątki 5ns. one według specyfikacji pójdą max na 400mhz. [ masz wzór, 1000 dzielisz przez prędkość pamiątek i mnożysz x2 jeżeli to ddr] ale często udaje sie je wykręcić mocniej. moje np biegają max na 490mhz, ale to też z super chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie zebym mial jakies zastrzezenia, ale ten wzor u mnie sie nie sprawdza :)

 

boo 400mhz to oryginalne taktowanie, prubowalem teraz, bo malych zmianach w biosie podkrecic karte i bez tych czterech radiatorow wyciagnolem 420mhz na pamieciach, ale wiecej nie ciagnolem bo stchorzylem

 

czekam na radiatorki, dopiero wtedy zacznie sie zabawa...hyhyhyhy, miedziaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ciekawe czy jak zmienie ja na quadro [sprawdzalem wczesniej, da sie, jest jakis quadro 735 czy cos takiego :>] to czy szloby ja mocniej podkrecic oraz jakie by dawala rezultaty :)

 

PS: A co z tymi testami Revolteca? xzy naprawde nikt z was nie widzial takich testow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego tam maja takie niskie wyniki ja na C733@880 256 SD ram,gf2mx400@Quadro 200/190 miałem ponad 2400 a tam na gf4mx 2300 ?

te wyniki nie sa niskie, rzekłbym ze są marne :!:

 

To co w podpisie mam i wynik oniebo lepszy :? grafe tetsowałem w 3dmarku2oo1 na rdzeń 200@270 i pamiątki 334@385 :)

 

2500pkt miałęm jak niekręciłęm sprzętu :D ale to dawno temu było ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co rozumiesz prze przerobki nie na ostro?? - bo piszesz ze nie chcesz vmodow tylko chcesz hardware'owo przerabiac, wiekszosci przypadkow hardwareona przerobka to wlasnie vmod :) pozatym nie wqrzaj sie na ludzi bo nie masz o co, lepiej zeby ktos nic nie mowil niz pisal posty jak ten nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ysle, ze ajk zmienie procka i plyte glowna [a to juz jest w planach] to tez bede mial takie wyniki przy obecnycm podkreceniu:

 

rdzen: 300 [z 275]

pamiec: 400 [bez zmian]

 

jak narazie boej sie bardziej podkrecac bo nei wiem czy ten wentyaltor posiada termostat bo jak narazie to maxymalnie ma 3000 rpm [a wczesniej mial 4tys rpm] :/

 

a temat pisalem po to aby dowiedziec sie jak jeszcze mozna z tej karty cokolwiek wycisnac oraz to ile i komu udalo sie wyciagnac na tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mam gf4mx440 ale 64/64 i pamieci 4.0 ktore by powinny chodzic na 500 a ida na 590, mysel ze i 600 by poszly ale nie wiem jak ustawic, bo rivatuner od razu na 620 przestawia co juz daje artefakty, a w sterach krecic nie moge bo sie skala na 500 konczy. rdzen z 250 podkrecilem na 315. chodzil nawet na 350 ale wydajnosc od 315 wzwyz zaczyna spadac wiec nie ma sensu krecic. co wiecej na karcie nie ma ani jednego radiatora, wiec nie wiem czym sie przejmujesz. nawet wiatraczek firmowy msi jest przymocowany od razu do rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli mowisz/sadzisz, ze moeg spokojnie podkrecic pamieci o jakies 50mhz max?

a co do rdzenia to ..hmm.. mysle, ze moglbym podkrecic do 350 :)

na nvision jak sie pytalem przed kupnem to powiedzieli, ze powienien zapewnic podciagniecie o te 100mhz z 275@375 :D

 

A co do wynikow z 3dmarka, to moj 3dmark to 2001 mam tam 12 miejsce, ale te wyniki nie sa porownywalne bo oni testowali na 2001 SE a aj mam 2001 Oryginal :/

czy wiec na SE sa lepsze [wyzsze] wyniki niz na oryginal?

tzn chdozi mi o ta sama konfiguracje i ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...