Skocz do zawartości
yogi186

Modem kablowy -> switch -> dwa kompy ->UDOSTĘPNIANI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj instalowałem koledze sieć składającą się z dwóch komputerów, które są podłączone do switcha - a do tego wszystkiego jeszcze jest modem kablowy ( również wpięty w switcha ). Czyli generalnie jest tak że teoretycznie oba kompy mają bezpośrednie połączenie do internetu.

 

Sieć, internet itp wszytko śmiga bez zarzutu, ale ....

 

Jeden komputer posiada windows XP HE, drugi Windows ME :/

 

Pozostał problem udostępniania zasobów na komputerze z windowsem XP( i jego stwierdzeniach o bezpieczeństwie ;) ). Chodzi o to że mimo tego iż ja udostępniam zasoby na tym komputerze to z drugiego kompa nie ma dostepu ... a dlaczego nie ma ? - BO konto "gościa" jest wyłaczone - i nie idzie go w żaden sposób włączyć, BO wchodząc przez Panel sterowania -> Narzedzia administracyjne -> Zarzadzanie komputerem i tam gdzie zazwyczaj jest zakłądka użytkownicy i grupy lokalne jej nie ma i nie mam możliwości włączenia gościa :(.

 

Rozumiem że to jest średnio bezpieczne i po czesci sie zgodze ze stwierdzeniami systemu, ale dlaczego nie mam możliwości właczenia tego co chce i postawienia np firewalla ???? TO udostępnienie musi sie dać zrobić i musi działać, bo miedzy innymi po to kumpel zainwestował w sieć żeby nikt mu nie truł ze potrzebuje coś z kompa, czy coś wydrukować - tylko udostepni i z głowy.

 

No ale jak to zrobic ?? Będę bardzo wdzieczny za wszelaki help.

 

Z góry dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumuje iż chodzi Ci oto abym sie zalogował jako uzytkownik administrator - a nie np Elvis (który ma uprawnienia jak administrator komputera) i w tedy bede miał dostęp do "użytkownicy i grupy lokalne" aby właczyc Gościa ? Bo nie chodzi mi o właczenie Gościa w panelu staerowania->konta uzytkowników- bo tam jest konto logowania sie do systemu jako GOŚĆ

 

Chodzi o Gościa , zeby zasoby były dostepne w sieci lokalnej ... dzieki.

 

aha ... jak próbowałem uruchomić tązakłądke przez konsole (mmc) to wyświetlało jakąś bzdure ze ta zakłądka jest niedostepna dla systemu windows xp home edition - tylok dla pro, no ale jakos trzeba udostepnic te zasoby w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...