Skocz do zawartości
Marc

Jaki FORTRON 300W?

Rekomendowane odpowiedzi

Wsród 300W na allegro są dostepne conamniej trzy modele.Jaki polecacie, ma byc cichy i oczywiście stabilny oraz wydajny.

Cisza ma dla mnie naprawde duże znaczenie więc proszę o obiektywne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad kupnem takiego właśnie zasilacza z allegro. Są tam 3 modele BT,GTF i GTP. Z tego co czytałem na forum to najlepszy jest ten GTP bo ma aktywne PFC lub BT który ma takie same wartości napięć a różni się tym, że ma pasywne PFC a co do głośności to nie mam pojęcia bo nie mam jeszcze tego zasilacza ale mam nadzieję że wypowiedzą się użytkownicy i mi także pomogą z wyborem zasilacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, GTF gorszy, to dlaczego jest droszy od BT i to u tej samej grupy sprzedających. Napewno jest tak jak mówisz czy poprostu tak se powiedziałeś. Co do udźwignięcia tych 350, czy 370W to tak jak z innymi elementami mogą wytrzymać więcej ale nie muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo GTF to rodzynek 8) inaczej jest tego jest bardzo mało dlatego są w cenie... identycznie bebechy ma modecom 300GT

 

GTP= aktywny PCF = dzwiga 36x W

BT(12V)= pasynwe PCF= na pcb w srodku zasilacza widnieje takie cos "340-350W" nie pamietam teraz z jakim tekstem przy tym bo zasilke mam w naprawie 8)

 

aha są jeszcze PNA( pasywny PCF wiatrak 120x120x slabszy amperomierz na 3,3V)

 

a PLN to BT z wyjsciem na monitor z tyłu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 300BT i jest kijowy, odradzam .podczas grania na moim dość przeciętnym kompie bez kręcenia potrafi włączyć wiatrak na 12V i wyje jak cholera, nie da sięgo uciszyć. na fortku 250GTA NIGDY tak nie wył, zawsze idealna cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni szukam o fortronach i interesuje mnie jaki model bedzie najlepszy do ABITA NF7-S, bo z tego co wiem on bierze napiecie z +12V a to jest @ 15A ... i to chyba malo :/ A moze Delta 350W? Co polecacie jesli chodzi o plyty nf7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem uważnie :oops:  

No to się ciesze, że BT udźwignoł twój zestaw bo właśnie kupiłem od MissAni tego Fortrona za całe 74 zeta :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

mogles kupic modecoma bys mial 3 lata gwarancji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minkia napisał:  

Sorry nie doczytałem uważnie  

No to się ciesze, że BT udźwignoł twój zestaw bo właśnie kupiłem od MissAni tego Fortrona za całe 74 zeta      

 

mogles kupic modecoma bys mial 3 lata gwarancji

Nie przewiduje awarii :evil: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minkia napisał:  

Sorry nie doczytałem uważnie  

No to się ciesze, że BT udźwignoł twój zestaw bo właśnie kupiłem od MissAni tego Fortrona za całe 74 zeta      

 

mogles kupic modecoma bys mial 3 lata gwarancji

Nie przewiduje awarii :evil: :lol: :lol: :lol:

nigdy nic nie wiadomo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh moj fortron jest w stanie uciagnac to co w podpisie plus swojego czasu radeon 9600pro ultra. To jest fortron 250W. Wszystkie napiecia byly ok z wyjatkiem 12V. Ktore spadalo dosyc...ale moze to daltego ze nie bylo dodatkowej wtyczki na 12V do mobo :). Komp byl calkowicie stabilny....moze trafil mi sie dobry egzemplarz :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepsze jest to, że jak zmieniłem wczoraj chłodzonko na WC to mój BTek przestał drugi bieg <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>ć. I ta cisza...

Jak płyta ciągnie vcore z linii 12v tak jak moja to trza kupić fortronika z wtyczką ATX 12V takiego jak mój i luzik, ciągnie palominkę na 2V bez problemu.

IMHO

Minkia z tym GTFem to się jednak nie pomyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz kupilem 300-60GTP u bodaj Wronki... ciekawe co z tego wyniknie... zawsze mozna jakos go zmodyfikowac, dorzucic wentyl, zwiekszyc przeplyw i ew sciszyc. Chce go uzyc w nowym kompie, ale bedzie trzeba go przetestowac w obecnym, bo ten ktorego skladam ma byc gotowy na koniec wrzesnia... a gwarancja 2tyg na fortrona jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 300BT i jest kijowy, odradzam .podczas grania na moim dość przeciętnym kompie bez kręcenia potrafi włączyć wiatrak na 12V i wyje jak cholera, nie da sięgo uciszyć. na fortku 250GTA NIGDY tak nie wył, zawsze idealna cisza.

Ja wymieniłem wentyl w moim BT'ku na taki o większej mocy (sile chłodzenia). Jest cichy i nie włącza się mu drugi bieg i to bym ci radził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...