Skocz do zawartości
pentliczek

Mafia

Rekomendowane odpowiedzi

kurde oglądałem done quick z Mafii i gościu ciągle praktycznie biegnie, nie zważając na przeciwników, kto by pomyślał to świętokractwo takie przechodzenie tej wspaniałej gry

np. na dachu albo w kościele to migiem on przechodzi

a już misja w ogrodzie (wykradnięcie dokumentów) to mmmm

Zastanawia mnie jak to w niektorych miejscach mogl zrobic skoro niekiedy trzeba zabic wszystkich.

Z checia bym zobaczyl ten filmik.

 

Jeszcze o jednym chcialem porozmawiac.

Mianowicie czy ktos juz to wyczail lub obali moja teorie bo na pewnym forum traktujacym o MAFII probowali.

Zauwazylem, ze silnik MAFII jest na tyle genialny, ze generuje caly swiat gry w czasie rzeczywistym.

Osochodzi ?

Juz tlumacze. Otoz zobaczcie w np. w GTA3 i pozniejszych czesciach jak ten silnik zajebiscie nas oszukuje. Odwrocmy sie o 180` i pozniej spowrotem. Zobaczymy, ze jadace przed nami auto albo zniknelo, albo pojawilo sie nowe, albo samochody sie nagle pozmienialy. Jest to oczywiscie ratunek gry przed zbytnim obciazeniem procka naszego kompa. Po co generowac cos co jest za nami.

Ktos kiedys w temacie o Q4 wspominal, ze dziwnie sie gra zachowuje poniewaz gdy otwiera drzwi do nowego obszernego pomieszczenia to klatki leca w dol i to o polowe. To zrozumiale, ale sprawdzil ze gdy odwroci sie o 180` (czyli tylem do drzwi i nowego pomieszczenia) to klatki wcale nie rosna. Dzieje sie to dlatego iz nasz procek nadal generuje wszystko co sie dzieje za tymi drzwiami do puki sie nie zamkna. Pozniej gra nie jest narazona na wpadke typu (ups, nicosc gdy sie odwrocimy za szybko ;) ).

W MAFII zauwazylem, ze takiego czegos nie ma. Jest za to swiat w czasie rzeczywistym. Czyli kazda postac, kazdy pojazd ma swoje zycie i jedzie caly czas, a nie pojawia sie znikad bo go akurat silnik gry wygenerowal tylko dla naszych oczu.

Zrobilem test.

Na dosc opuszczonej ulicy przechadzal sie czlowieczek. Odjechalem od niego o kilkaset metrow oczywiscie w przeciwnym kierunku (tak abym go nie widzial).

Wrocilem spowrotem i znalazlem go o kilkadziesiat metrow dalej bo poprostu pokonal juz jakis odcinek ale co najwazniejsze on caly czas szedl. Czyli jego ruch silnik gry caly czas przeliczal.

Niech i bedzie, ze to byl algorytm. Ale jezeli mamy zagiac algorytm to spowodujcie jakis wypadek na drodze (no tego to juz algorytm nie wyliczyl bo nie wiedzial, ze akurat nam sie zachce walic w inny samochod o tej wlasnie porze ;) ).

Zachowanie innych samochodow/przechodniow tez jest latwo zweryfikowac w tej sytuacji.

Czy ja snie czy ta gra potrafie generowac cale miasto w ktorym lazi chyba z 1000 ludzikow, jezdzi drugie tyle samochodow.

Mam wrazenie, ze ja jestem w jednej dzielnicy, a naprawde w tej chwili jakis koles stoi na skrzyzowaniu w calkiem innym miejscu i czeka na zielone swiatlo i gdybym sie tam przeteleportowal to nie zaskoczylbym gry bo ona przeciez i tak na bierzaco sobie opracowuje, ze ten koles tam wlasnie czeka na zielone swiatlo.

Stad moje wczesniejsze pytanie czy jest jakis kod aby moznabylo sobie "polatac" nad miastem.

Jakis noclip, wtedy moznaby jeszcze bardziej sie temu przyjzec.

 

Co Wy na to ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz fure od Ralpha to zawsze zatankowana na full.

Ale gdy skroisz jakiegos przejezdnego to niekiedy sie trafi, ze ma malo paliwa.

Wtedy mozna sprobowac. Ja napewno to uczynie :)

Jest także inny sposób - strzelamy w okolice baku, i wsiadamy do autka po wystrzeleniu kilku pocisków, paliwko powinno bardzo szybko ubywać, w końcu zacznie migać lampka, aż silnik zgaśnie i sie nie uruchomi :) testowałem to dawno i samochód stawał, rozrusznik kręcił ale silnik nie zaskakiwał :D

Ta gra jest cudna, wg mnie GTA:Sa nie ma przy tym szans.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośne pisania modów, wiem już co nie co na temat podmieniania modeli.

Czy wie ktoś co nie co na temat scriptingu ? znaczy pisania własnych misji ?

Macie jakies tutoriale ?

Jeśli tak byłbym wdzięczny za podanie linka gdyz ja nic ciekawego nei znalazłem.

I jeszcze czy wie ktos , gdy zrobie model 3d w 3d maxie to jak wprowadzic go do pliku o rozszeżeniu .4ds?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania modow musisz miec pojecie o jezyku JAVA aby moc obslugiwac programik BScript View 4.0. Nim sie moduje wszystko w MAFII.

Do podmiany modeli Zmodeler 2 (nie wiem jaka jest najnowsza wersja).

Do samochodow carchanger 1.2

 

Programikow jest cala masa:

 

capone1.0d1_2,

DONCity Mafia Editor v.1.2.2,

Mafia Value Editor v.0.6.81b,

MafiaXtractor1.1,

MCVE.v0.9b - edytor ustawień wozów,

MWVE + PL - Edytor ustawień broni

 

Ogolnie modowanie jest ciezka i zmudna praca.

Jezeli chciales zmodowac MAFIE dosc powaznie to licz sie z praca kilkumiesieczna. Podobno jak sie ma zamiar cos zmienic to w trakcie wychodza takie przeszkody, ze tracimy na nich ochote.

 

 

Rady, ktore podalem sa zaporzyczone z forum na mafiapage.

Prawa autorskie do tego ma uzytkownik Gzesiek - ja tylko tutaj pomagam jego radami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu ponownie ją zainstalowałem tylko po to żeby sobie pojeździć na kierownicy bo mi sie zachciało. I musze Panowie powiedzieć że ta gra mi sie nie znudziła, przeszedłem ją 3 razy (w ciągu 3 tat) i ciągnie mnie żeby to zrobić po raz 4. A przygoda z Mafią zaczęła się można powiedzieć przypadkowo. Musiałem kupić Clicka numer 10/2002 żeby przeczytać pewien artykuł. Zobaczyłem że jest recenzja jakiejś Mafii, a że nie miałem co robić to ją przeczytałem. Zakochałem się w tej grze po jednym przeczytaniu recenzji, wiedziałem że jest to ta gra w którą chciałem zawsze zagrać, ale nigdy o tym nie wiedzialem. Recke przeczytałem może 50 razy i do dziś znam niektóre zwroty w niej zawarte. Cały czas uważam że jest to gra wszech czasów, której dorównuje tylko Half-Life 2. Jestem też fanem GTA, ale musze przyznać z całym szacunkiem że ta kilkuletnia Mafia przebija każde GTA i każdą inną gre. Nie wiem czy powinni robić kontynuacje, gdyż nigdy chyba już nie uda stworzyć sie takiego dzieła jakim jest Mafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile alternatywnych filmików znaleźliście w Mafii? Ja pamiętam jeden - po tej misji, w której trzeba było pomóc Pauliemu oczyścić podwórko. Później nas ściagali i tam były dwa filmiki zależnie od sytuacji. Gdzieś jeszcze są różne wersje?

 

Aha - i ile w końcu jest tych patchy? Na stronie Mafii jest mowa tylko o v1.2, a gnieniegdzie widzę też informacje o 1.3. To jak to jest w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

GRA JEST POPROSTU SUPER i trochę wzruszająca przeszedłem ją bez kodów.

 

P.S.

 

W którym roku zrobili GTA3? niech mi ktoś odpowie szybko!

Z tego co pamiętam ( a mam słabą pamięć) to premiery GTA3 i Mafie dzielił podajże około miesiąc tylko niewiem co było pierwsze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

MAFIA w Europie miala premiere 6 wrzesnia 2002 roku.

GTA3 nie wiem ale jest do sprawdzenia.

Sa to daty dla PC. Na PS2 GTA bylo na poczatku 2002 roku. Recenzja na WP pochodzi z maja 2002 roku - a oni nieraz maja kilkumiesieczny poslizg w czasie ;)

Z tego co kojarze, to wersja na PC ukazala sie 6 miesiecy po premierze na PS2. Czyli wychodziloby gdzies w okolicy lutego. Pewnosci nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa to daty dla PC. Na PS2 GTA bylo na poczatku 2002 roku. Recenzja na WP pochodzi z maja 2002 roku - a oni nieraz maja kilkumiesieczny poslizg w czasie ;)

Z tego co kojarze, to wersja na PC ukazala sie 6 miesiecy po premierze na PS2. Czyli wychodziloby gdzies w okolicy lutego. Pewnosci nie mam.

Musialem dwa razy przeczytac bo myslalem, ze piszesz o premierze MAFII.

MAFIA na PS2 wyszla baaardzo pozno bo 28 stycznia 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Musialem dwa razy przeczytac bo myslalem, ze piszesz o premierze MAFII.

MAFIA na PS2 wyszla baaardzo pozno bo 28 stycznia 2004.

To fakt. GTA najpierw byl na PS2, potem na PC - z Mafia bylo dokladnie na odwrot. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak to w niektorych miejscach mogl zrobic skoro niekiedy trzeba zabic wszystkich.

Z checia bym zobaczyl ten filmik.

 

Jeszcze o jednym chcialem porozmawiac.

Mianowicie czy ktos juz to wyczail lub obali moja teorie bo na pewnym forum traktujacym o MAFII probowali.

Zauwazylem, ze silnik MAFII jest na tyle genialny, ze generuje caly swiat gry w czasie rzeczywistym.

Osochodzi ?

Juz tlumacze. Otoz zobaczcie w np. w GTA3 i pozniejszych czesciach jak ten silnik zajebiscie nas oszukuje. Odwrocmy sie o 180` i pozniej spowrotem. Zobaczymy, ze jadace przed nami auto albo zniknelo, albo pojawilo sie nowe, albo samochody sie nagle pozmienialy. Jest to oczywiscie ratunek gry przed zbytnim obciazeniem procka naszego kompa. Po co generowac cos co jest za nami.

Ktos kiedys w temacie o Q4 wspominal, ze dziwnie sie gra zachowuje poniewaz gdy otwiera drzwi do nowego obszernego pomieszczenia to klatki leca w dol i to o polowe. To zrozumiale, ale sprawdzil ze gdy odwroci sie o 180` (czyli tylem do drzwi i nowego pomieszczenia) to klatki wcale nie rosna. Dzieje sie to dlatego iz nasz procek nadal generuje wszystko co sie dzieje za tymi drzwiami do puki sie nie zamkna. Pozniej gra nie jest narazona na wpadke typu (ups, nicosc gdy sie odwrocimy za szybko ;) ).

W MAFII zauwazylem, ze takiego czegos nie ma. Jest za to swiat w czasie rzeczywistym. Czyli kazda postac, kazdy pojazd ma swoje zycie i jedzie caly czas, a nie pojawia sie znikad bo go akurat silnik gry wygenerowal tylko dla naszych oczu.

Zrobilem test.

Na dosc opuszczonej ulicy przechadzal sie czlowieczek. Odjechalem od niego o kilkaset metrow oczywiscie w przeciwnym kierunku (tak abym go nie widzial).

Wrocilem spowrotem i znalazlem go o kilkadziesiat metrow dalej bo poprostu pokonal juz jakis odcinek ale co najwazniejsze on caly czas szedl. Czyli jego ruch silnik gry caly czas przeliczal.

Niech i bedzie, ze to byl algorytm. Ale jezeli mamy zagiac algorytm to spowodujcie jakis wypadek na drodze (no tego to juz algorytm nie wyliczyl bo nie wiedzial, ze akurat nam sie zachce walic w inny samochod o tej wlasnie porze ;) ).

Zachowanie innych samochodow/przechodniow tez jest latwo zweryfikowac w tej sytuacji.

Czy ja snie czy ta gra potrafie generowac cale miasto w ktorym lazi chyba z 1000 ludzikow, jezdzi drugie tyle samochodow.

Mam wrazenie, ze ja jestem w jednej dzielnicy, a naprawde w tej chwili jakis koles stoi na skrzyzowaniu w calkiem innym miejscu i czeka na zielone swiatlo i gdybym sie tam przeteleportowal to nie zaskoczylbym gry bo ona przeciez i tak na bierzaco sobie opracowuje, ze ten koles tam wlasnie czeka na zielone swiatlo.

Stad moje wczesniejsze pytanie czy jest jakis kod aby moznabylo sobie "polatac" nad miastem.

Jakis noclip, wtedy moznaby jeszcze bardziej sie temu przyjzec.

 

Co Wy na to ?

w mafi podobnie ja w gta miasto jest generowane w miejscu w którym jestes, zasięg został tylko powiekszony ale i tak mozna dostrzec znikające pojazdy lub ludzi (szczegolnie przez snajperke) sprawdz to w hoboken tam gdzie sie w wjeżdza w uliczke z dwoma przejazdami przez tory

tzn ja oserwowałem krótką sekwęcje samochodów wjezdzających tam nastepnie jechałem szybko na drugi koniec uliczki i nie wyjezdzały juz samochody w tej samej kolejnosci, jest mozliwosc ze ktorys zaparkował ale gdy wjechała policja to juz nie wyjechała , zresztą sprawdałem tez czy przypadkiem ktorys z samochodow nie parkował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

nikt tu od nikogo nie zgapiał GTA 3 było pierwsze ale to by musiało znaczyć że twórcy mafi zrobili mafie w kilka miesiecy jakie mieli po premierze GTA a to było niemożliwe po prostu gry powstawały równomiernie ale z tego co pamiętam to GTA 3 było zapowiadane przed Mafią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mafi podobnie ja w gta miasto jest generowane w miejscu w którym jestes, zasięg został tylko powiekszony ale i tak mozna dostrzec znikające pojazdy lub ludzi (szczegolnie przez snajperke) sprawdz to w hoboken tam gdzie sie w wjeżdza w uliczke z dwoma przejazdami przez tory

tzn ja oserwowałem krótką sekwęcje samochodów wjezdzających tam nastepnie jechałem szybko na drugi koniec uliczki i nie wyjezdzały juz samochody w tej samej kolejnosci, jest mozliwosc ze ktorys zaparkował ale gdy wjechała policja to juz nie wyjechała , zresztą sprawdałem tez czy przypadkiem ktorys z samochodow nie parkował

Coś jak Truman Show :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mafii ludzie i auta mają wyznaczone z góry ścieżki, jeżeli się poczeka odpowiednio długo to można zauwazyć to samo auto/ człowieka który zaczyna następny identyczny cykl, a gdy spowoduje się wypadek to po kilku minutach całe miasto stoi w korku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mafii ludzie i auta mają wyznaczone z góry ścieżki, jeżeli się poczeka odpowiednio długo to można zauwazyć to samo auto/ człowieka który zaczyna następny identyczny cykl, a gdy spowoduje się wypadek to po kilku minutach całe miasto stoi w korku:)

Dosc logiczne.

Faktycznie miasto jest generowane skryptem ale na baaardzo wielka skale.

Pelen podziwu jestem do dzisiaj po rozgryzaniu gry na czynniki pierwsze.

A jaki szok byl w czasie premiery gry :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zainstalowałem dzisiaj gre bo mi sie nudziło, ustawienia zrobiłem 1024x768 i aa x4-nie wstała gra, x2-to samo, przy wyłączonym wstała ale w menu mam jakieś zrypane kolory, takie jak by arty, niestety screena nie udało mi sie zrobić. Nie wiecie co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj gre bo mi sie nudziło, ustawienia zrobiłem 1024x768 i aa x4-nie wstała gra, x2-to samo, przy wyłączonym wstała ale w menu mam jakieś zrypane kolory, takie jak by arty, niestety screena nie udało mi sie zrobić. Nie wiecie co to może być??

Gra moze zle rozpoznaje quadro.

Odsoftmoduj :)

Albo najpierw zainstaluj patch 1.02

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...