Skocz do zawartości
pentliczek

Mafia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ok. spróbują tak zrobić i zobaczę czy pomoże.

 

No niestety nie pomogło - probowałem i bez spolszczenie i bez tak spolszczenia jak i patcha 1.3, nic a nic, dalej to samo.

 

Może coś źle w setupie mam ustawione? Co najlepiej tam poustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia nie powinny miec zadnego wplywu na odpalenie gry.

Problemy z ta gra bywaly jak ktos mial piracka kopie.

Niby zadnego zabezpieczenia nie ma ale jednak jakims kluczem chyba czesi nakrecili bo mnie kiedys takowa kopia sprawiala problemy (czasami, nie zawsze).

Oczywiscie na oryginale PL tego typu przypadlosci nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ok nie ma sprawy, obrażony nie będę przecież chcesz pomóc ;)

Wysłać możesz na maila z mojego siga albo umieścić tutaj, jak wolisz.

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Uruchamiam grę i zamiast filmiku (ten gość z tatuażami) to jest czarny ekran i pomaga tylko reset. Nie mogę też ustawić AA x4. Też tak macie?? Gra oryginalna, zero patchy i dodatków.

Czysty system-dzisiaj instalowany, gra po wgraniu wszystkiego co potrzebne i jest to samo, wyskakuje jakiś błąd (słychać po dźwięku). Wciskam ctr+alt+del i widać tylko mysz, ekran tak jak by sie zawiesił i nic nie mogło sie przebić przez czarną dziurę... :/

 

Grzechu - problem moze byc w kodekach, a z AA moze byc problem w za nowych sterownikach.

Kodeki? :? Mam CCCP... Spróbuje wywalić i zobaczyć co sie dzieje. Ma ktoś w miarę aktualny link do jakiegoś patcha??

 

EDIT: [ciach!]a mać! Sorry że tak ostro ale problem był BANALNY. Kodeki. Musiałem zainstalować indeo codecs: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=in...+Google&lr=

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sorry za totalnie lamerskie pytanie ale jest do mafii jakiś mod multiplayer? bo właśnie chcę kupić przez neta ale nie wiem nic na temat multiplayera ...

 

z góry dzięki

 

EDIT:

 

hehe znalazłem po paru minutach na google: http://mafia.tlcook.com/YaBB.pl

 

forum oficjalnego dodatku MAFIA MP. Z tego co tam piszą to niedługo to coś ma działać, także zamawiam gierkę co mi tam :)

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tworzony mod multiplayer i widzialem nawet filmiki z jego wczesnych testowych wersji.

Projekt spoczal na laurach i w zyciu juz nie powstanie - niestety.

Jakiez bylo poruszenie gdy widzielismy na forach mafii te filmiki. Zakladalismy juz klany (czujecie ?) i juz ustawialismy co bedziemy robic ;)

To byly piekne czasy.

 

Istnieje cos a`la wyscigi i nic wiecej, w normalnym trybie nie pogramy w multi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link podany przeze mnie powyżej to nowy mod, ukończono już 18% :P może coś z tego wyjdzie bo w brygadzie jest koleś, który robił MTA dla Vice City (zaczęli to gdzieś w lipcu 2006 o ile dobrze wyczytałem)

 

PS gierka już do mnie jedzie :D

 

EDIT: oj gra syci jak nie wiem, właśnie robie misje z księdzem :D niezła gierka, mam wszystko na full nawet ustawione tylko jeste problem, jak jadę w nocy to gierka niesamowicie zwalnia...wie ktoś czemu tak się dzieje?

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że piszę jeden pod drugim ale chcę oddzielić ten wątek od wypowiedzi wyżej.

 

mam problem z mafią, hehe muli mi się czasem! żeby było smieszniej to jak zmieniam sterowniki np. o numerek starsze (nvidia) to dostałem niezłego kopa FPS. wiecie może jakie opcje zaznaczyć w tej koniguracji mafii aby było w miare ok? nie ma znaczenia na jakiej gram rozdzielczości, gierka haczy ciągle w tych samych miejscach, ale są też miejsca w grze gdzie działa elegancko. a jak jadę nocą to już w ogóle pokaz slajdów się robi w niektórych miejscach...

post-111721-1171498796_thumb.jpg

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie poradzisz. Sprawdz nawet na najnizszych detalach, podejrzewam ze rowniez bedzie cielo.

Po prostu inne sterowniki probuj (jezeli starsze dzialaja jak nalezy to nie widze problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm faktycznie z wszystkim na minimum dzieje się to samo, tzn że silnik jest skopany? jestem właśnie podczas misji Szczęściarz i troche ciężko się ją przechodzi z pokazem slajdów w niektórych miejscach miasta podczas pościgu.

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki dałem jakieś z 6x.xx na początku i działa miodzio. przed chwilą skończyłem grę :D to jest najlepsza gra w jaką grałem, zarąbista fabuła, zakończenie mnie troche wkurzyło :[

 

a wiecie może czy można pojeździć tą bryką czerwoną co pokazują na samym końcu gry ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie tak samo, ze grafika mi mulila, przed chwilka gralem.

Wylaczylem AA, AF, wszystko na low i 15fps :D

 

ftp://download1.nvidia.com/Windows/

 

Na szczescie sterownikow duzo do wyboru :)

 

 

Na najnowszych sterownikach od ATI tez tak robi?

Bo niedlugo zmieniam grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja juz kompletnie nie mam pojęcia co ta nvidia odwala z tymi sterownikami, a ten nowy panel to jest masakra...żeby było ciekawiej to te sterowniki 6x.xx są ok do mafii bo nawet sobie mogę na nich pozwolić na odrobinę AA ;) na tym fx'ie ale niestety sypie mi się system od nich co chwila błąd typu: nv4disp.dll wykonał nieprawidłową operację i pulpit zmienia się w 16 kolorów. lol

 

wracając do mafii freeride extreme jest spoko, mam swój domek i garaż :D, ci kolesie machający beretami to niezła zabawa. według mnie ta gra miażdży GTA pod każdym względem (porównuje ją tylko dlatego do gta, że praktycznie te gry polegają na tym samym a są zupełnie inne), zwłaszcza jeśli chodzi o klimat i pojazdy (kierunkowskazy, mandaty, tankowanie, dziurawienie opon - ! - tego gta3 w czasach świetności nie miało itd), żeby było smieszniej to wydaje mi się, że ta mapka lost heaven jest duża jak san andreas...albo to ta szybkość tych wozów tak wydłuża zabawę :P

 

w każdym razie ja się jeszcze długo będę bawić mafią, teraz muszę zobaczyć alternatywane zakończenia misji bo w poradniku dołączonym do gierki właśnie przeczytałem, że niektóre misje całkiem inaczej wykonałem niż powinienem.

 

PS parę stron temu czytałem, że zastanawialiście się co było pierwsze gta3 czy mafia, z tego co wyczytałem na stronie mafii w FAQ oni tą grę już robili jak wyszedł driver, bo ktoś zdał pytanie czy ta gra to aby nie zgapka z driver'a (driver jak się nie mylę to lata 98-99)

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAF, jestes drugim czlowiekiem na ziemii, ktorego poznalem jako tego kto przeszedl MAFIE dopiero po 5 latach od premiery :)

No ale to in plus gry, poniewaz utwierdza mnie to w przekonaniu, ze MAFIA jest gra genialna jezeli po takim czasie od premiery sa jeszcze ludzie ktorzy uwazaja ta gre za najlepsza chociaz wczesniej widzieli kolorowe cukierki (DIII, F-C, FEAR, itd.)

AAF, jeszcze slowko - bedziesz do gry wracal min raz na pol roku ;)

Ja zrobilem juz gre z 8-10x - nie pamietam dokladnie.

A alternatywne zakonczenia niektorych misji to niezly smaczek w grze - szczegolnie misja Creame la Creame (Smietanka do kawy).

 

PS. Smignij sobie plenery za miastem w Freeride - cos boskiego.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Smignij sobie plenery za miastem w Freeride - cos boskiego.

Stare coupe, lub bonusowy hot rod, kierownica z ff, w tle sączące się rytmy z lat 30' piękne krajobrazy, grafika która po 5 latach ciągle może się podobać (jak dla mnie szczyt jeśli chodzi o epokę "przed-pixelshaderową") nigdzie się nie spieszyć i wczuć się w te klimaty... TAKŻE POLECAM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A alternatywne zakonczenia niektorych misji to niezly smaczek w grze - szczegolnie misja Creame la Creame (Smietanka do kawy).

no własnie tam nie mogłem skubańca dogonić (próbowałem każdym samochodem jaki mam w garażu u Ralpha) i po paru próbach nagle koleś pojechał inną drogą no i tam już tylko lotnisko i rozwalić samolot trzeba :D

 

jeszcze się potem modami pobawie, bo ściągnąłem modern mod i zimowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mafia też jest najlepszą gra w jaką do tej pory grałem. Przechodziłem ją już chyba z 5 razy ale wiem że na tym się nie skończy :P. Szkoda że nie będzie sequela ale może to i dobrze bo by jeszcze spaprali go a tak to Mafia będzie w naszej pamięci jako najlepsza gra jeszcze długo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Gra powala pod każdym względem, nie ma chyba drugiej takiej fajnej którą można pamiętać i wracać tyle razy... GTA zdecydowanie przegrywa tu, wracałem czasami do 3 i VC ale to nie to samo... Tu jest ten KLIMAT!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, też sporo grałem. W oryginalnej edycji była fajna mapa Lost Heaven. Długo wisiała na ścianie obok mojego komputera. Gra miażdży pod względem fabuły... i klimatu. Dla mnie to też najlepsza gra z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. I w nic lepszego pewnie jeszcze długo nie pogram... ;)

 

Zakończenie jest po prostu boskie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2ch latach odpaliłem ponownie :) Przechodzę już 4 raz iii.. nie powiem w ostatnich latach trochę się zmieniło i czy są jakieś modyfikacje zmieniające model jazdy na trochę bardziej realistyczny, dodające jakąkolwiek fizykę i poprawiające coś w stylu niezniszczalnych latarni? Z tym modem będzie jeszcze większy cud, miód i orzechy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś modyfikacje zmieniające model jazdy na trochę bardziej realistyczny

podłącz sobie kierownicę z force feedbackiem i jeszcze raz przemyśl co napisałeś. Model jazdy w mafii jest realistyczny :) Trochę bardziej realistyczne są jedynie pełnokrwiste symulatory w stylu GTLegends o których zresztą pewnie nawet nie słyszałeś, a w nich klawiatura może służyć jedynie do naciśnięcia esc by wyjść z wyścigu. Na fizykę też nie pluj bo jest świetna, a o hawoku w mafii możesz zapomnieć, popatrz na jego koszt a czegoś podobnego raczej żaden amator sam nie napisze. Latarnie mają realistyczną wytrzymałość, wjedź w taką solidną międzywojenną żeliwną latarnię samochodem i zobacz co się pierwsze złamie :lol: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopczyku dorośnij zanim zaczniesz psioczyć... Nie nie wiem co to GTLegends, tak samo nigdy nie słyszałem o GTR2, ba.. a co to gran turismo (no tu aż tak wspaniałego modelu jazdy nie ma...) Widziałeś kiedyś samochód robiący z każdej prędkości obrót o 180* na ręcznym i jadący dalej jak gdyby nigdy nic? Hmmm ciekawe od kiedy samochody odbijają się po uderzeniu w latarnie, myślę że to ta niesamowita żeliwna konstrukcja tak działa.. Jeszcze lepsze są te małe coś czerwone, w które policjanci alarmują - też dziwnym trafem niezniszczalne. Świetna fizyka? Widziałeś kiedyś latające samochody :) ? Nie? Rozpędź się i chociaż by wyskocz z podniesionego mostu, a jak Ci się nie chcę i chcesz zobaczyć ŚWIETNĄ fizykę to pojedź do najbliższego (od baru Salieriego) tunelu tylko ,że przez park, na końcu którego zeskoczysz (dosłownie ;) ) samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie glupi problem.

MAFIA ma najrealistyczniejszy model jazdy z tego typu produkcji.

Narazie nie powstala gra traktujaca z gola o czyms innym niz wyscigi a posiadajaca tak rozbudowany system zachowan samochodu i zniszczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym podważył powyższe twierdzenia ;) Niestety ale samochody odbijające od ścian po prostu mnie rażą.. PS. żadne części auta nie odpadają

:)

 

ALE przecież nie o to chodzi.. to jest gra sprzed 5 lat i wtedy zachwycała wszystkim, teraz zachwyca fabułą i tym, że potrafi zrzędzących graczy (takich jak ja) przyciągnąć po raz 4 do siebie ;) Myślę, że dopiero remake albo Mafia 2 sprostałaby moim wymaganiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie źle sformułowałem zdanie miało ono brzmieć: "Właściwie żadne części karoserii nie odpadają"

 

Widziałem to wszystko o czym piszesz ale nie uważasz, że gdyby części karoserii odpadały tak jak w driv3r to nie byłoby to lepsze od zarysowań.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...