Skocz do zawartości
Zogi

Help przy skladaniu kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2000 zł za które chciałbym złożyć jakiegoś dobrego kompa.

 

Wskazówki:

Zestaw ma być bez dysku, monitora,

Buda - najtańsza

Platforma AMD z dobrym atlonem i z funkcją overcloking (najlepiej full option)

Grafa z serii nVidia (może być też ATI)

Ramy w dualu

Zasilacz ok. 400W

 

Tylko proszę o wypowiedzi userow, którzy się na tym znają i proszę brać pod uwagę wszystko to, co ma się znaleźć w kompie a nie doradzać po 1 części!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000 zł za które chciałbym złożyć jakiegoś dobrego kompa.

 

Wskazówki:

Bez dysku, monitora,

Buda ? najtańsza  

Platforma AMD z dobrym atlonem i z funkcją overcloking i HT (najlepiej full option)

Grafa z serii nVidia (może być też ATI)

Ramy w dualu

Zasilacz ok. 400W

 

Tylko proszę o wypowiedzi userow, którzy się na tym znają i proszę brać pod uwagę wszystko to, co ma się znaleźć w kompie a nie doradzać po 1 części!!

1. od kiedy amd-eki sa z HT ?

2. poszukaj, poczytaj, doedukuj sie odrobine a napewno sobie cos wybierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja chce złożyć dobrego kompa.

 

A to czy wskazówki sa wygórowane... niewątpliwe, ale wiem ze da się to złożyć mieszcząc się w takiej cenie.

 

A to czy AMD nie ma HT to ja wiem.

Wyszło tak, ponieważ na początku pisałem o platformach intela i amd, ale się rozmyśliłem i intela wywaliłem ale HT zostało (wypadek przy pracy :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra wszystko spoko z tym HT, ale zobacz ile on ma kasy na kompa, a co do reszty wskazówek też fajne nVidia albo Ati, z nudów wymyśliłem coś takiego:

Abit NF7 - 300 zeta

A2000+ - 240 zeta

GF3/R8500pro/GF4 - 300-400 zeta (będe miał do spylenia za neidługo r800pro :wink: )

2x256 ddr Kingston 400 Mhz - 400 zeta

Mode Com 350 GT - 130 zeta

Buda - sam se wybierz co ci sie podoba - 100-150 zeta

nagrywarka LG - 120 zeta

pentagram QC-80 Cu - 120 zeta

mycha+klawa sam se wybierzesz

No i nawet ci zostanie jak widzisz, a sprzęt niczego sobie napewno mozna go mocno pokręcić 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale nagrywarka liteona bo lg to shit w dziedzinie nagrywarek nie radzi sobie z nowym safe disciem i niektorymi innymi zabezpieczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale nagrywarka liteona bo lg to shit w dziedzinie nagrywarek nie radzi  sobie z nowym safe disciem i niektorymi innymi zabezpieczeniami

A liteon sypie błedami :lol:

A co do zabezpieczeń to chyba naczytałeś się trochę sponsorowanych testów.

Obydwie nagrywarki stoją na równym poziomie, z czego ludzie którzy mieli oba napędy częsciej wybierają LG. Ciekawe czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ale nagrywarka liteona bo lg to shit w dziedzinie nagrywarek nie radzi  sobie z nowym safe disciem i niektorymi innymi zabezpieczeniami

A liteon sypie błedami :lol:

A co do zabezpieczeń to chyba naczytałeś się trochę sponsorowanych testów.

Obydwie nagrywarki stoją na równym poziomie, z czego ludzie którzy mieli oba napędy częsciej wybierają LG. Ciekawe czemu?

bo liteony sa glosne :)

wcale sie nie naczytalem testow tylko wiem to ze swojego doswiadczenia jedyne sensowne lg to te ponizej 24x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz do tego co ja podałem, za tyle kasy to jest prawdopodbnie najrozsądniejszy zestaw, ewntualnie mozesz wziaść zamiast NF7 mobo NF7-S, i zamist A2000+ jakiegoś odblokowanego bartka 2500+, paru kolesi z forum ostanio sprzedawało i tyle, a na przyszłość weź się troche wysil bo to nie jest takie trudnie, jakiś tani sklep, cennik i składasz, a jak masz jakis dylemt co moze być lepsze to sie pytrasz a nie tak bez niczego przychodzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz do tego co ja podałem, za tyle kasy to jest prawdopodbnie najrozsądniejszy zestaw, ewntualnie mozesz wziaść zamiast NF7 mobo NF7-S, i zamist A2000+ jakiegoś odblokowanego bartka 2500+, paru kolesi z forum ostanio sprzedawało i tyle, a na przyszłość weź się troche wysil bo to nie jest takie trudnie, jakiś tani sklep, cennik i składasz, a jak masz jakis dylemt co moze być lepsze to sie pytrasz a nie tak bez niczego przychodzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem was i sam trochę poszperałem w sklepach internetowych ;-)

I oto, co mi udało się złożyć

 

AMD Athlon XP 2800+ Barton - 533zł

Abit NF7 (v2.0) - 329zł

Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C3/256) CL3 - 219zł

Chieftec (HPC-360-302-DF) 360W - 229zł

 

Tylko jeszcze nad grafami zastanawiam

I mam dylemat którą wybrać:

 

GeForceFX 5200 Leadtek A340 TD128 BOX (128-bit) - 379

GeForceFX 5500 128MB tv & DVI bulk (128-bit) - 399

GeForceFX 5200 Leadtek A340 Ultra T256VIVO BOX - 469

Radeon 9550 HiS 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) - 449

GeForce4 Ti-4200 128 MB tv + DVI - 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał Thortona 2000+ (kręcą się wyśmienicie i może przerobisz go na bartona) dzięki czemu zaoszczędzisz kase i kupisz se 512 mb ddr ponieważ 256 na dzisiejsze czasy to troche mało

przy okazji mój Thorton chodzi na @Barton 2.55 Ghz@1.85v (coś takiego nie pamiętam dokładnie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem was i sam trochę poszperałem w sklepach internetowych ;-)

I oto, co mi udało się złożyć

 

AMD Athlon XP 2800+ Barton - 533zł

Abit NF7 (v2.0) - 329zł

Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C3/256) CL3 - 219zł

Chieftec (HPC-360-302-DF) 360W - 229zł

 

Tylko jeszcze nad grafami zastanawiam

I mam dylemat którą wybrać:

 

GeForceFX 5200 Leadtek A340 TD128 BOX (128-bit) - 379

GeForceFX 5500 128MB tv & DVI bulk (128-bit) - 399

GeForceFX 5200 Leadtek A340 Ultra T256VIVO BOX - 469

Radeon 9550 HiS 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) - 449

GeForce4 Ti-4200 128 MB tv + DVI - 450

i nastepny <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> mysli ze dzieki temu 2800+ i 256 ramu :lol: :lol: wszystkie gerki bedu mu smigały chtba beda skskały

kiledzy ci doaradzali kup 2500+ dobrj serii poszukaj na forum BArtony i najlepsze serie do OC albo BartonaMobile 2500+ i chłodzenie minumum WR4 za 50zł no i podstawa 512 ram ,co do zasilacza to wybrałes dobry ale jka nie masz duzo kaski to dobry tez jest modecom GT 350-135zł

Co do kart to TI 4200 albo widziałem juz 9600 128 bit nowe za 430zl podkrecisz na 9600pro Radeona 9550 nie miałem wiec nie wiem poszukaj o nim tematow na Tweaku ,Płyta Nf7 albo NF7-SL bardzo dobra i bardzo dobre wyposazenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zapomniałem dopisać ze tych ram to miało być x2

I to zastanawiam czy to nie za mało :P a każdy głupi powiedziałby ze 256 na takiego procka to mało, ja mam pIII 808 MH i do tego 640 MB ram. :D

A poza tym to wyżej napisałem ze to ma być dual :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skaldam podobny zestaw tez abit nf7-s v.20 2800+ barton 512ddr dual

obudowa foxccon 400W jakis wiatrak no i mysle nad karta myslalem nad gigacube 9600 xtg extreme jako jedyna ma podobno 8 potokow reenderujacych z serii 9600. 9800 se jak widze nazekaja troche po podkreceniu do 8 potokow wiec wchodzi w rachube jeszcze saphire 9600 xt albo asus 9600 xt czekam na opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...