Skocz do zawartości
majqel

Jak ściągnąć cooler z chipsetu płyty ABIT NF7-S 2.0 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzałem wymienić standardowy cooler mostka północnego płyty ABIT NF7-S 2.0 na radiator Zalmana, jednak mam problemy ze ściągnięciem tego coolera, główki kołków nie chcą przejść przez otwory w płycie (odpada ucinanie ich, chciałbym zatrzymać je, mam jeszcze tą płytę na gwarancji). Nie chciałem zbyt mocno się z nimi siłować, żeby czegoś nie uszkodzić. Napiszcie jak Wam się udało ściągnąć ten cooler, jaką macie metodę, jakich narzędzi najlepiej użyć.

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ścisnąłem paznokciami końcówki tych bolców i spokojnie przeszły przed otwory, potem zdjąłem coolerek z nb, przesmarowałem, żałorzyłem spowrotem, i bolce zrobiły pstryk, i powróciły do stanu początkowego, czyli nic na nich nie widać, że były ściskane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jak nie mozesz palcami, to scisnij delikatnie pensetom.

fakt, ze te abitowe (biale) wychodza trudniej inz zalmana (czarne) ale sie solidniej trzymaja.

ja pozamienialem je i w zalmanie mam te od abita, dla pewnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez szczypce albo pesete i scisnij ich koniec przy samej plycie, wyjda latwo, jak ktos ma mocne paznokcie to moze sprobowac. ostatnio zdejmowalem bez najmniejszych problemow.

 

sirzenek ja mam abitowe czarne :) (ogolnie uwazam system mocowania na kolki za dupny, srubki rzadza. Swiftech MCX159-A trzyma sie plyty jak skala na srubach.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wziąłem szmatkę, dość cienką ale nie za cienką, duże kombinerki (takie dla elektryków), przyłożyłem przez szmatkę do płyty, zacisnąłem na końcówce kołka a z drugiej strony delikatnie podciągnąłem :wink: wyskoczył za pierwszym razem. a czy zrobi ponowny "klik" to o tym się już nigdy nie przekonam.. w chwili obecnej NB32 a w weekend Atira :twisted:

 

powodzenia w ściąganiu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano pewno że lepsze śrubki by były, ale nie dali w zestawie a sam to wolę nie kombinować, bo mi się wszystko w rękach psuje ;) za mocno bym przykręcił i pyk :)

Ja czym predzej zdjalem standardowy coolerek z NB i zalozylem niebieskiego Zalmana najpierw na kolkach... komp byl troszke niestabilny - jak dla mnie Zalman byl nad wyraz chlodny 8O

Wlasnie wtedy zamontowalem Zalmana na srubkach i od razu zaczal przyjmowac cieplo i grzac sie odpowiednio - tym samym zniknely drobne problemy z niestabilnoscia :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj tez byl najpierw letni, przesmarowalem mostek srebrnym titanem (AS5 mi szkoda było) i teraz dopiero mam kaloryferek :)

te sprezynki od abita lepsze sa wiec polecam je przeniesc do radiatorka zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...