Skocz do zawartości
Dryblas

Mam mały dylemaci z ATI

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dręczy mnie jedna sprawa ati wydała kilka rodzajów 9600 w i 9600le. Włąsnie te 9600le mie dreczy czym ona sie różni tak wogóle,od np. 9600 zwykłego,[kumpel nie wie co kupić 9600 czy 9600le]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] jaś pieklo. 9600SE ma szyne 64bit, a 9600LE to normalny 9600 tylko z ciut zaniżonymi taktowaniami. Oficjalnie nie ma takiej karty, ale niektórzy producenci wprowadzili se takie oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to ciekawe jak powinien sie nazywac GeXcube Radeon 9600Pro (chodzi mi o ten tanszy model) o taktowaniu 400/200 :lol: :lol: :lol: zamiast 400/300. czyzby Radeon 9600PRO LE :wink: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 128bit

9600le 64bit

 

następnym razem szukaj.

Następnym razem nie wprowadzaj innych w błąd... Jak ktoś napisał - LE ma niższe taktowania, zazwyczaj gorsze pamiątki i niższe taktowanie rdzenia (który można podkręcić) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to ciekawe jak powinien sie nazywac GeXcube Radeon 9600Pro (chodzi mi o ten tanszy model) o taktowaniu 400/200  :lol:  :lol:  :lol:  zamiast 400/300. czyzby Radeon 9600PRO LE  :wink:  :lol:  :lol:  :lol:

Dokładnie :lol: W cenniku jednego z moich miejscowych sklepów jest Radeon 9600PRO LE (czasem EZ :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mowiac to SE jest obciete, a LE ma zanizone taktowanie, czesto wiaze sie to z obnizeniem kosztow poprzez zastosowanie wolniejszych i tanszych pamieci.

Co najciekawsze taki LE bardzo ladnie zmienia sie w pelnego radka po zmianie biosa :) zalezy tylko jakie producent zastosowal pamieci i czy one dadza sobie rade, bo jadro sie nie zmienia.

niektorzy producenci podaja ze ich radki to pelne sztuki, a tak naprawde sa spore roznice w taktowaniach a nic o nich nie pisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE - 64 bitowa szyna danych zamiast 128.

LE - zaniżone taktowanie GPU i/lub RAMU w stosunku do referencyjnych wartości.

Niestety często jest zaniżone z tej prostej przyczyny, że karta nie działa poprawnie z referencyjnymi ustawieniami.

Odradzam i LE i SE.

Celować albo w pełne 9600, lub troszkę dozbierać i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> XT lub PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu odradzasz ?? przeciez wlasnie jak trafisz czasem na Le ktory dobrze sie buja to krecisz go lepiej niz nie jednego pelnego ( Ja tak mam z r8500le, ktory teraz kreci lepiej niz normalny 8500/9100 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9500 bo to R300 a nie nędzny RV350

A przypadkiem nie zauważyłes że RV350 to to samo tylko w 0.13nm i z małymi usprawnieniami :?: :? (oczywiście R300 siedzacy w R9500 czyli 4x1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

R9500 bo to R300 a nie nędzny RV350

A przypadkiem nie zauważyłes że RV350 to to samo tylko w 0.13nm i z małymi usprawnieniami :?: :? (oczywiście R300 siedzacy w R9500 czyli 4x1)

te usprawnienia to wycięte 2 jednostki vertex shader :lol: i gorsze pamięci. R9500 będzie lepszy od 9550 bo na starcie ma wyższe osiągi. Jest podatny na oc niegorzej od 9550, no i istnieje szansa na zmodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajmon3 - najpierw dobrze oblooknij sobie osiagi radka 9550XT... Lysy 9500 jest slabszy od niej. Oczywiscie 9500pro jest lepszy, tylko sie go nie da juz kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś dokonał moda R9600 SE na PRO przez BIOS karty? Jeśli tak to jakich producentoow produktami warto się zainteresować. Jak przedstawiają się osiągi zmodowanych kart - Jednym słowem wszystko na temat 9600 SE i co można z tej grafy wycisnąć :mrgreen: Jeśli macie jakieś linki z informacjami na ten temat to chętnie je przeczytam 8) (na google i forum znalazłem troche info ale to mnie nie zadowala - zastanawiam się nad kupnem jakiejś niezadrogiej grafy i przypadł mi do gustu ten 9600se - jeśli będzie szansa na moda to nie będę się musiał dłużej zastanawiać :) ) Z goory dzięki 8) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soultaker - nie da się wgrać biosu z pro (ani na żadnego moda se@pro - ta karta jest niereformowalna). 9600 to nieopłacalny syf. A co z niej wycisniesz - nie wiem, ale to i tak tej karcie nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w sumie masz racje, na pamięć 64-bit nawet bios by jej nie pomoogł :wink: A R9550 ? Może warto zwroocić uwage na jakąś z tych kart ? Zależy mi na kupnie w miare taniej grafy z możliwością moda na coś mocniejszego :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...