Skocz do zawartości
vodoo

Którą płytę polecacie Epox czy Asus (nForce2) do WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Jestem posiadaczem Solteka SL-75FRN2-L E4 płyta bardzo dobrze się sprawuje. Niestety jestem w trakcie zabawy z WC i dla spokoju ducha i własnej wygody, potrzebuje jakąś mobo z otworami dookoła socketu.

 

No i teraz co mi polecicie, przeleciałem większość wątków aczkolwiek jest tego tyle, że spędziłbym chyba rok na czytaniu.

 

Proszę pomozcie, którą płyte wybrać:

 

Epox 8RDA3I

 

czy

 

Asus A7N8X-X

 

Potrzebuje płytę, która nie będzia miała problemów z wkręcaniem się na wysokie FSB poniewaz mam Thortona z zablokowanym mnozkiem.

 

p.s.

 

Niestety zapinka do socketa w moim przypadku nie zdaje egzaminu, tracę już przez nią nerwy, więc byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze między tymi płytami...

 

z góry dziękuje za pomoc

 

pozdrawiam

 

Sebastian

 

UPDATE 07.07.2004:

 

Kupiłem Abita NF7, niestety padł po L12 MOD, dostałem nówke kupiłem radiatorki pozakładałem wszędzie gdzie się dało :))) Wsadziłem innego procka, pozyczyłem zasilacz, pamięci i grafike. MOD`a tym razem robił mi gość, który ma go w swoim kompie i co ? i płyta padła po ok 2h :/

 

No nic pozostaje mi zmiana na Epoxa tylko co wybrać ?

 

8RDA+ najnowszy rev

 

czy

 

8RDA3+ (brak SoundStorma :()

 

gdybym miał pewność, że nic mi nie padnie to brałbym NF7-SL

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym Epoxa - jakos wg mnie ta marka jest bardzej nastawiona na OC (IMO Asus stawia na dodatki do mobo) i ma chyba lepszy bios/wiecej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. to epox jest bardziej problemowy

epox: zjawisko syrenki po restarcie/resecie - bardzo wkurzajace. 100MHz FSB od czasu do czasu.

asus: 'madry' bios - sam sie przestawia, najczesciej bez potrzeby i inaczej niz chce uzytkownik - bardzo wkurzajace.

ja stawiam na abita - stabilny, wydajny, najwygodniejsze podkrecanie sposrod tych 3 producentow. raz ustawiony dziala i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe powiem cos nowego : polecam epoxa :D sam mam takiego i za te cene to zapupista plyta, wogole to wg mnie bardzo fajna plyta, no i z 220fsb u mnie problemow nie ma, a watpie zeby thorton z zablokowanym mnoznikiem poszedl wyzej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. to epox jest bardziej problemowy 

epox: zjawisko syrenki po restarcie/resecie - bardzo wkurzajace. 100MHz FSB od czasu do czasu.

Jak to określiłeś " zjawisko syrenki " i "100MHz FSB" występuje tylko jeśli przesadziłeś z przetaktowaniem pamięci lub procesora i akurat jest bardzo pożyteczne , bo nie trzeba zworką kasować biosu tylko normalnie zmieniamy w biosie co trzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Może ktoś z użytkowników wie czy 8RDA3i ma funkcję dual bios lub coś podobnego co zabezpiecza przed nieudanym aktualizowaniem biosu. Przymierzam się do tej płyty lub 8KRAi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiego układu , ale ja aktualizowałem bios już kilka razy bez problemu. Poza tym wystarczy mieć dyskietkę z biosem i nawet żadnego programu nie trzeba mieć ( wbudowany w płytę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam epoxa a dokladnie 8rdaei i jestem z niego super zadowolony :) polecam epoxa :) a bios aktualizowac mozesz pod windom programem z cd dostarczonym przez producenta :) z oc na tej plycie nie mam zadncyh problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit bezproblemowy i ma najlepszy bios w oc :]

ROTFL - na calym swiecie abit a w szczegolnosci nf7 jest uznawany za plyte latwa do zabicia . . .

Epoxa jeszcze nie zdazylo mi sie wymieniac a abity trafily do mnie juz 2 :[

na dokladke dodam ze sklep musi zalatwic serwis tej plyty w KOSZALINIE i trzeba ja tam wyslac po uzyskaniu nr RMA i jest to jedyny serwis w polsce o ktorym mi wiadomo . . . wiec jezeli sprzedawca nie bedzie mial podobnej plyty na stanie albo uwidzi mu sie cos to :]]]] = 2 tygodnie w plecy minimum bez kompa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. to epox jest bardziej problemowy 

epox: zjawisko syrenki po restarcie/resecie - bardzo wkurzajace. 100MHz FSB od czasu do czasu.

Jak to określiłeś " zjawisko syrenki " i "100MHz FSB" występuje tylko jeśli przesadziłeś z przetaktowaniem pamięci lub procesora i akurat jest bardzo pożyteczne , bo nie trzeba zworką kasować biosu tylko normalnie zmieniamy w biosie co trzeba .
i tu sie mylisz, Pani kolego - to wystepuje rowniez na defaultowo ustawionym komputerze.

a w Abicie trzeba kasowac BIOS? przy starcie nalezy przytrzymac Insert i plyta startuje na 100MHz (trobi to tylko wtedy kiedy chce tego uzytkownik, a nie kiedy jej sie cos przysni).

nie mowi, ze epox jest zly, ale jest tylko dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no obie plyty maja wady ale na epoxach nie zadaza sie raczej ze wyłączasz kompa w nocy a rano jak wstajesz chcesz włączyć a bios lezy i trzeba go oddac do programowania.

 

A co do włączania abita na 100mhz. To na tym mobo musiałem (nie tylko ja) najpierw wyłączy zasilacz potem poczekac pare chwil i dopiero odpalac z inserta. Na epoxsie mozna bylo po prostu wylaczyc kompa, wcisnac insert i go wlaczyc i to działało.

 

Abit na tym forum ma wielu swoich zwolennikow ale ja po przejsciach z tym czyms mam juz dosc i chyba nigdy nie odzaluje ze zmienilem mojego epoxa 8rda+ ktory szedł z fsb max 230 na abita ktory mial maxa 235 i przy tym mnóstwo dziwnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do włączania abita na 100mhz. To na tym mobo musiałem (nie tylko ja) najpierw wyłączy zasilacz potem poczekac pare chwil i dopiero odpalac z inserta. Na epoxsie mozna bylo po prostu wylaczyc kompa, wcisnac insert i go wlaczyc i to działało.

U mnie tak się zdarza jak zmienię ustawienia CPU i po restarcie wyłączę kompa przed bootowaniem. Mobo wtedy chyba "myśli" to przez zbyt duże o/c proc nie działa :D .Ale wtedy wystarczy wejść do BIOS-u i zapisać ustawienia. Za następnym odpaleniem jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć rapra, że miałeś pecha. A tak na marginesie to każda płyta ma swoich zwolenników którym nic się nie dzieje i przeciwników którzy trafili na felerny egzemplarz i się zrazili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radmax, ja nie mialem pecha bo nie mialem tej plyty. po prostu na codzien montuje kompy i wiem, jak sie ktore modele lubia zachowywac. to raczej klienci kupujacy epoxy miewaja pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Był sobie Soltek, dwa Abity (padły po L12 nagle nie wiedzieć czemu :/) przyszła kolej na Epoxa, no i tu rodzi się pytanie brać 8RDA+ rev 2.2 albo 2.3 (nie pamietam dobrze) czy jednak Abita NF7-S ?

 

Hmmm nie chcę 8RDA3+ bo nie ma SoundStorma :(((

 

Dlatego czytam i czytam stare posty i cholera sam nie wiem co wybrac, gdybym miał pewność, że nie padnie mi ten pieprzony Abit po L12 MOD to bym się nawet nie zastanawiał.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz tyle głosów a może trochę pogłówkować i próbować zamontować WC bez pomocy otworów ktoś to kiedyś chyba zrobił bo przeciesz Soltek jest najlepszy !!! :lol:

Soltek jest OK aczkolwiek, Abit zabił go możliwościami OC w moim przypadku. Teraz np. mam Solteka chwilowo, którego lekko zalałem jakiś czas temu wodą demineralizową i od tej pory od czasu do czasu znajduje z powietrza uzadzenia USB :/ hih

 

Mobile słabo się na niej kręci, na początku nie chciał w ogóle się odpalić na więcej niż 100x6 ;/

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym brac EPOXa to 8RDA+. Abit bardzo niezla plytka rowniez, ale ASUS w Twoim przypadku takze nie musi byc taki zly - dla Ciebie FSB 200 bedzie wystarczajace, ono i tak da Ci 2,5 GHz. Plus ASUSA to na pewno stabilne Vcore, a nie skaczace tak jak na innych mobo, minusy to niska regulacja napiec, niskie FSB (w porownaniu do NF7 i DFI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy rev 2.0 Epoxa 8RDA+ ma SoundStorma ?

 

p.s.

 

Czy Abit NF7 mógł paść dlatego, że zastosowałem inne druty niż telefoniczne (Aczkolwiek dwa razy inne)

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy rev 2.0 Epoxa 8RDA+ ma SoundStorma ?

Ma

 

Czy Abit NF7 mógł paść dlatego, że zastosowałem inne druty niż telefoniczne (Aczkolwiek dwa razy inne)

Ale o so chozi ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...