Skocz do zawartości
ArtifeX

Jaki koputer dla gentoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm....

Mi to chodziło na celku 500 tylko że w dualu, a ramu miałem 512.

Na takim sprzęcie KDE się mieliło jakieś 3-4 dni.

Biorąc pod uwagę fakt, że ilość ramu ma bardzo duże znaczenie przy prędkości kompilacji jeśli masz jakiś tydzień czy dwa na instalację systemu to będzie OK, jeśli nie to zainteresuj się na przykład Slackiem 10 albo nowym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo na PII233 i 128MB RAM. Tutaj procek szybszy, pamieci nieco mniej. Jesli by sie dalo, to bym dolozyl, bo nawet Linux dzisiaj potrzebuje jej troche (niewazne jaka dystrybucja). Oczywiscie i na tej ilosci remencji pojdzie. Oczywiscie bez wodotryskow typu KDE (np. windowmaker, fvwm, fluxbox i inne bede chodzic szybko). Jako przegladarke WWW polecam Opere - najszybsza i najmniej pamieci pozera jak na taki sprzet, dajac przy tym niezla funkcjonalnosc. Gentoo lubi kompilacje, wiec sie trzeba liczyc z tym, ze bedzie nieco mielil przy kolejnych emerge'ach. W takim przypadku przydaloby sie sporo swapu - gdzies w okolicach 300MB.

Jesli wybierzesz "normalna" dystrybucje niekompilowana, to mniej czasu stracisz na stawianie systemu, ale ograniczenia dotyczace pracy aplikacyjnej pozostaja. Nie mysl nawet o KDE i mozilli i OpenOffice odpalonych na raz ;-) (ani praktycznie nawet osobno :-()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...