Skocz do zawartości
KRECIO

Jak zmusic dysk do pracy w ATA133

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie dzisiaj Maxtora 40GB ATA133 7200OBR. i nie moge go zmusic do pracy w trybie ATA 133, bios pokazuje mi UDMA-6 ale pod winda mam UDMA-5!! Dodam ze mam winde XP Pro!

I martwi mnie mala wydajnosc tego dysku :( 630MB z partycji na partycje w czasie powyzej 60s tio za duzo!!!!! moze ktos wie co mam zrobic? Aha i jeszcze jedno male pytanko...czy sa Via 4in1 specjalnie dla XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ja na BIV fimik na Fat zawinalem w 45 sekund :) . A jezeli chodzi o ata 133 ,to juz gdzies napisalem co o tym mysle :) . Ciekawe w czym on tobie przyspieszy transfer skoro masz transfer 10 MBs .

A teraz na powaznie to jedyne co mi przychodzi go glowy to zmiana 4in1 ale w inny sposob niz to wszyscy robia . Wywalasz wszystkie urzadzenia z Controlerow Ide z Menadzera Urzadzen , czyli kolejno primary i secondary itd , zrob restarta poczekaj az windows zainstaluje swoje stery , i zainstaluj dopiero nowe 4in1.

Zreszta wiecej nie moge pomoc bo nie mialem nigdy tego dysku , a i jeszcze jedno nie wiem czy wingroza napisze UDMA-6 z tego wzgledu ze chyba ata 133 pojawilo sie po wydaniu Xpka .Moze cos wiecej powiedza osoby ktore maja te dyski .

Kolejna sprawa to ilosc pamieci ,jak masz wiecej to sie lepiej kopiuje z partycji na partycje .

 

BTW ja nie przykladam tak wielkiej uwagi do kopiowania z partycji na partycje bo uzywam sporadycznie i 20 sekund moge poczekac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktos na forum calkiem niedawno napisal ze w Win Xp Pro dyski dzialaja wolniej, niz w innych windowsach! Jak mialem Win 98 SE tio kopiowal mi ten sam plik okolo 40s :)

DMA na dysku mam wlaczone bo ono samo sie wlacza w Win XP Pro nic nie trzeba robic! Moze jeszcze jakies pomysly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktos na forum calkiem niedawno napisal ze w Win Xp Pro dyski dzialaja wolniej, niz w innych windowsach! Jak mialem Win 98 SE tio kopiowal mi ten sam plik okolo 40s :)

DMA na dysku mam wlaczone bo ono samo sie wlacza w Win XP Pro nic nie trzeba robic! Moze jeszcze jakies pomysly :)

NIo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktos na forum calkiem niedawno napisal ze w Win Xp Pro dyski dzialaja wolniej, niz w innych windowsach! Jak mialem Win 98 SE tio kopiowal mi ten sam plik okolo 40s :)

DMA na dysku mam wlaczone bo ono samo sie wlacza w Win XP Pro nic nie trzeba robic! Moze jeszcze jakies pomysly :)

NIo

CO MA OZNACZAC NIO?> 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrwa, XP zaczyna sie sypac, nie moge zainstalowac Via 4in1!!!!

Ja pier..... taka zabawe Win 98SE tez mi nie chce chodzic, jak slucham muzyki w win98 i chce cos skopiwac z partycji na partycje to slysze jakies piski i trzaski!!!.Chyba przejde na strone ciemnosci i zainstaluje jedyna wersje ktorej nie probowalem, mianowicie Melenium SHIT!!!!Ale co mo innego pozostaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrwa, XP zaczyna sie sypac, nie moge zainstalowac Via 4in1!!!!

Ja pier..... taka zabawe Win 98SE tez mi nie chce chodzic, jak slucham muzyki w win98 i chce cos skopiwac z partycji na partycje to slysze jakies piski i trzaski!!!.Chyba przejde na strone ciemnosci i zainstaluje jedyna wersje ktorej nie probowalem, mianowicie Melenium SHIT!!!!Ale co mo innego pozostaje :(

W millenium będzie tak samo. W Windowsach "Chicago" (95, 98, me) jest 1-zadaniowe jądro które nie radzi sobie z kilkoma wątkami jednocześnie. Dlatego są trzaski podczas słuchania mp3 i jednoczesnego kopiowania czegoś z patycji na inną partycję. W windach NT są w pewnym stopniu wielozadaniowe (nie tak jak unixy oczywiście) i da się słuchać mp3 podczas kopiowania.

XP - pod tym "systemem operacyjnym" wszystko działa wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Maxtorka na płycie KT3ultra2 i na winie ME i nie mam problemow z uata133, viapak instali sie za kazdym razem bez problemow.

Tearaz pare konkretow, kopiowanie 700mb w 1 pliku(film) z partycji d na c

trwa 67,42 sek (podaje sek/setne sek.) ALE DYSK USTAWIONY NA CICHY TRYB PRACY. Co do kopiowania i słuchania mp3 tez sprawdzilem, uruchomilem winampa i zaczołem kopiowac 5gb mp3 z d: na c: i mialem tylko jedno zająkniecie sie muzy przy starcie kopiowania,potem totalnie nic sie nie jąkał ani nic nie trzeszczalo.

Winda byla instalona jakies 4 miechy temu (ciekawostka po zmianie plyty z kt3ultra na kt3ultra2 nie istalilem wina tylko zostawilem jak bylo bo mi sie niechcialo, fakt plyty sa w niewielkim stopniu zmienione)

A co do Wina ME to po lekikin dopracowaniu (czytaj wywaleniu 3/4 rzeczy przy pomocu msconfiga i innych dupereli z rejestru) system jest niedozdarcia, lazil i rok a instaluje co sie da a czasami nawet to co sie nieda :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Maxtorka na płycie KT3ultra2 i na winie ME i nie mam problemow z uata133, viapak instali sie za kazdym razem bez problemow.

Tearaz pare konkretow, kopiowanie 700mb w 1 pliku(film) z partycji d na c

trwa 67,42 sek (podaje sek/setne sek.) ALE DYSK USTAWIONY NA CICHY TRYB PRACY. Co do kopiowania i słuchania mp3 tez sprawdzilem, uruchomilem winampa i zaczołem kopiowac 5gb   mp3 z d: na c: i mialem tylko jedno zająkniecie sie muzy  przy starcie kopiowania,potem totalnie nic  sie nie jąkał ani nic nie trzeszczalo.

Winda byla instalona jakies 4 miechy temu (ciekawostka po zmianie plyty z kt3ultra na kt3ultra2 nie istalilem wina tylko zostawilem jak bylo bo mi sie niechcialo, fakt plyty sa w niewielkim stopniu zmienione)  

A co do Wina ME to po lekikin dopracowaniu (czytaj wywaleniu 3/4 rzeczy przy pomocu msconfiga i innych dupereli z rejestru) system jest niedozdarcia, lazil i rok a instaluje co sie da a czasami nawet to co sie  nieda :twisted:

cichy tryb , jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly.mam baraka ktorego nigdy w zyciu nie slyszalem podczas pracy i kopiuje 700mb ( 1 plik) w 25s.bez zadnych trybow cichych i innego dziadostwa.a ATA 133 qwno wam daje w tych Maxtorach i widze ze jeszcze zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Maxtorka na płycie KT3ultra2 i na winie ME i nie mam problemow z uata133, viapak instali sie za kazdym razem bez problemow.

Tearaz pare konkretow, kopiowanie 700mb w 1 pliku(film) z partycji d na c

trwa 67,42 sek (podaje sek/setne sek.) ALE DYSK USTAWIONY NA CICHY TRYB PRACY. Co do kopiowania i słuchania mp3 tez sprawdzilem, uruchomilem winampa i zaczołem kopiowac 5gb   mp3 z d: na c: i mialem tylko jedno zająkniecie sie muzy  przy starcie kopiowania,potem totalnie nic  sie nie jąkał ani nic nie trzeszczalo.

Winda byla instalona jakies 4 miechy temu (ciekawostka po zmianie plyty z kt3ultra na kt3ultra2 nie istalilem wina tylko zostawilem jak bylo bo mi sie niechcialo, fakt plyty sa w niewielkim stopniu zmienione)  

A co do Wina ME to po lekikin dopracowaniu (czytaj wywaleniu 3/4 rzeczy przy pomocu msconfiga i innych dupereli z rejestru) system jest niedozdarcia, lazil i rok a instaluje co sie da a czasami nawet to co sie  nieda :twisted:

cichy tryb , jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly.mam baraka ktorego nigdy w zyciu nie slyszalem podczas pracy i kopiuje 700mb ( 1 plik) w 25s.bez zadnych trybow cichych i innego dziadostwa.a ATA 133 qwno wam daje w tych Maxtorach i widze ze jeszcze zwalnia.
Ty sie nie odzywaj bo ty masz te 25s. przy kopiowaniu z dysku na dysk!!!!a nie w obrebie jednego dysku a to juz zupelnie inna sprawa!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Maxtorka na płycie KT3ultra2 i na winie ME i nie mam problemow z uata133, viapak instali sie za kazdym razem bez problemow.

Tearaz pare konkretow, kopiowanie 700mb w 1 pliku(film) z partycji d na c

trwa 67,42 sek (podaje sek/setne sek.) ALE DYSK USTAWIONY NA CICHY TRYB PRACY. Co do kopiowania i słuchania mp3 tez sprawdzilem, uruchomilem winampa i zaczołem kopiowac 5gb   mp3 z d: na c: i mialem tylko jedno zająkniecie sie muzy  przy starcie kopiowania,potem totalnie nic  sie nie jąkał ani nic nie trzeszczalo.

Winda byla instalona jakies 4 miechy temu (ciekawostka po zmianie plyty z kt3ultra na kt3ultra2 nie istalilem wina tylko zostawilem jak bylo bo mi sie niechcialo, fakt plyty sa w niewielkim stopniu zmienione)  

A co do Wina ME to po lekikin dopracowaniu (czytaj wywaleniu 3/4 rzeczy przy pomocu msconfiga i innych dupereli z rejestru) system jest niedozdarcia, lazil i rok a instaluje co sie da a czasami nawet to co sie  nieda :twisted:

Mam pytanko, jak sprawdzasz pod winda w jakim trybie ATA chodzi twoj dysk? Bo mnie plytka lapie go w UDMA-6 czyli ATA 133 ale nie wiem gdzie mam to sprawdzic pod winda? Acha i jak przestawic dysk z trybu pracy cichy na glosny? Bo do baraka trzeba miec specjalny program a jak jest z Maxtorami? I czy ktos wpadl na pomysl po co pod dyskiem znajduje sie zielona dioda ktora wstazuje stan pracy dysku (stress,idle)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Wina ME to po lekikin dopracowaniu (czytaj wywaleniu 3/4 rzeczy przy pomocu msconfiga i innych dupereli z rejestru) system jest niedozdarcia, lazil i rok a instaluje co sie da a czasami nawet to co sie  nieda :twisted:

pier***** jak pobity.kazdy wie ze ME to SHIT. ma ponad 65tys bledow i nie sadze ze po wywaleniu 3 rzeczy z msconfiga cos pomoze.

a co do waszych trzaskow to dla mnie kosmos.po przeczytaniu o tym wlaczylam mp3 i zaczalem namietnie przerzucac filmy i mp3 na inne dyski i partycje.przy wlaczonej muzie i komiowaniu 3 rzeczy po 700mb nie uslyszalem zadnego trzasku.kopiowalem z C > D ; z D > C ; > D > E wszystko kopowalo sie w tym samym czasie i zadnego trzasku i przerwy i muzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNAP co sie czepiasz tylko dlatego ze ma inne poglondy niż ty.

Co do ME to mozesz uwazac ze go gow...o, mnie to nie rusza to samo mysle o 98se, i niemow mi ze wyloczenie polowy ladujeących sie niepotrzebnie dupereli nie wpływa na szybkosc i stabilnosc systemu.

ps. Miales ten system zainstalowany dluzej niz jeden dzien chociaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Maxtora vs Barcuda to taka sama wojana widze sie twozy jak AMD vs Intel. Mialem przed kopnem oba te dyski i wybralem po kilku testach lepszy ( LUB WYDAJE SIE MI ZE LEPSZY , nikt nie jest nieomylny) i jestem zadowolony, na drogim kompie w domu siedzi bIV i spoko dziala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zająknięcia i skrzeczenia muzy mogą zależeć przede wszystkim od karty muzycznej i jej driverów, a nie od użytego dysku - czasem też od mobo, czyli czipsetu. Np. na Via MVP3 trzasków nie dało sie wyeliminować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopiowalem z C > D ; z D > C ; > D > E wszystko kopowalo sie w tym samym czasie 

a wiesz co tak mie sie wydaje ze te wszystkie o[peracje to były wlasnie między dyskami bo jesli na kazdym masz ustawioną aktywną partycję to dyski układają sie w następujący sposób

 

c - partycja aktywna dysk 1

d - partycja aktywna dysk 2

e - kolejna partycja dysk 1

 

i teraz jak sie skoncza partycje od dysku 1 to bedą z drugiego wiec zawsze kopiowales z dysku na dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kopiowalem z C > D ; z D > C ; > D > E wszystko kopowalo sie w tym samym czasie 

a wiesz co tak mie sie wydaje ze te wszystkie o[peracje to były wlasnie między dyskami bo jesli na kazdym masz ustawioną aktywną partycję to dyski układają sie w następujący sposób

 

c - partycja aktywna dysk 1

d - partycja aktywna dysk 2

e - kolejna partycja dysk 1

 

i teraz jak sie skoncza partycje od dysku 1 to bedą z drugiego wiec zawsze kopiowales z dysku na dysk

Mnie tez sie tak wydaje bo te 25s tio za krotko!!Taki wynik trudno by uzyskac na dyskach SCSI, tak mnie sie przynajmiej wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to czy moge prosic forumowiczow o podanie swoich czasow kopiowania 700MB pliku z partycji na partycje :) :roll: 

Tak by bylo najlepiej :)

Oka zaraz...

 

Więc plik 500MB idzie mi z partycji na partycję 1.40 min. Obie partycje są bardzo zajęte (z 19GB zajete 18.5GB i z drugiej partycji zajete 17GB). Dysk to Seagate U6 40GB (tzn. jakieś 38GB). Wszystko idzie tak wolno bo dyski nie defragmentowane od nowości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...