Skocz do zawartości
ma3ek

Hydor L30 II i węże 12/16

Rekomendowane odpowiedzi

Hejkum :)

udało mi się dorwać tego potwora.. (dzięki Ghazi :wink:) i teraz mam pytanie do szanownego forum:

czy jest sens stosować węże, króćce i co tam jeszcze w rozmiarze 12wewn (węże 12/16) skoro wyloty z Hydora mają fi 9mm :?:

prosze o odpowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot ma gora 2cm dlugosci a potem woda sie "rozpreza". Jezeli dasz tak duze weze to bedziesz miec male opory na wezasz a co za ty idzie moze i mniejsze temperatury.

Jezeli to jest 9mm to niewarto sie bawic i zastosowac normalne przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 12/16 i jest ok, mniejsze weze beda ci sie zaginaly zaraz po zejsciu z wlotu/wylotu.

 

Jezeli to jest 9mm to niewarto sie bawic i zastosowac normalne przewody.

Nie wiem o co chodzi ? ;] przeciez weza 9/12 nie wepchniesz na Hydorka, bo jak juz pisalem beda sie zalamywaly weze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używaną L-30 od Ghazi'ego.. on też kupił używaną od kogośtam.. i - to smutne - ma krzywy witnik, to znaczy oś wirnika jest krzywa. w położeniu pionowym lekko buczy ale w każdym innym do buczenia dochodz i brzęczenie :? no cóż, cudów za 120 zeta nie mogłem się spodziewać. w najgorszym wypadku wymienię wirnik (15 zł)

 

narazie testowałem w wannie gdyż nie mam całego "klopa" skompletowanego - brakuje węży i bloków. o głośność się nie martwię: skoro udało mi się zupełnie wyciszyć (a przy tym dobrze schłodzić) mojego piszczącego, zgrzytającego, tykającego i wyjącego Maxtora to i z pompką powinienem sobie poradzić :wink:

 

zgodnie z waszymi radami założę węże 12/16 (przejadę się do Obi po CellFast'a.. wielu z was mówi, że dobre) i zamówię bloki z króćcami 12wewn :)

 

jak całość będzie hulała.. dam znać. narazie wielkie dzięki za pomoc. pozdrowionka :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wkręciłem w gwinty w pompce szybkozłączki wtykowe 12 mm i wszystko gra..., przynejmniej stosunkowo łatwo ułożyć waż 12, hydor faktycznie dość głośny jest... suygieruje postawienie go na firmowych przylepcach... jak go docisnołem do obudowy to troszke ucichł... l 20 też zupełnie bezgłośny nie jest bo go używałem.... choć definitywnie cichszy od L 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma3ek a co w tym dziwnego ze wkrecil , w hydorku jest normalny gwint 1/2 " wszytyko wchodzi choinki , szybko zlaczki czo chcesz a uszczeinic mozna nawet ta gumka ktora jest w zestawie lub teflon /sylicon , co do problemu drgan hydora ja zrobilem to tak

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=77437&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem złączki 12mm na gwincie 1/2" na www.pneumatyka.sklep.pl, uszczelniłem taśmą teflonową i jak to mówią "gro to i buczy" ;) wszystko szczelne i fajnie działa nie ma problemów z podłączaniem węży przynajmniej... gdyby tylko ten hydorek był cichszy... tak miałem L 20 teraz mam L 30 II

metoda na gąbce odpada bo pomimo posiadania BIG TOWERA nie mam tyle miejsca w budzie żeby tak to ułożyć (karty PCI).... może usztywnie mocowanie wału... alebo dokłądniej się przyjrze temu czy jest prosty

ma ktos jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do problemu glosnosci to jescze jedna mala osobista uwaga , problem jest w mocowaniu wirnika :) ( oczywiscie to wiedza wszyscy ) ja po pierwszym uruchomieniu chcialem oddac do reklamacji :) , proponooje kilka razy wykjac wirnik z osia i gumkami zamocowac , odpalic pompe w misce polaczyc wyjscie z wejsciem wyjac i sprawdzic , naprawde roznica moze byc kolosoalna , naprawde tego chydorka prawie teraz nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemów można je ściągnąc? tak się im przyglądam i mam obawy :? jeśli można je bezkarnie ściągać to może uda mi się ściągnąć też wirnik-magnetyczny i wirnik-łopatki i wyprostować wał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...