Skocz do zawartości
pAq85

wynalazł już ktoś fsb 400MHz na KT400? :(

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że nie ma blokady mnożnika , ale na wszelki wypadek zapytam:

czy jest jakiś sposób na zmuszenie płyty z tym chipsetem do pracy na fsb 400MHz? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie ma blokady mnożnika , ale na wszelki wypadek zapytam:

czy jest jakiś sposób na zmuszenie płyty z tym chipsetem do pracy na fsb 400MHz?  :(

200mhz chciales powiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej stabilnie wyciągam 176, mniej stabilnie 178, a max co możliwe do jakiej takiej pracy to 180. Później już się wszystko pomału sypie. Najpierw kontroler dysku, przy 180 już się nie da zainstalować windy. jak dam 190mhz to nawet myszka na usb mi się wiesza :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko działało jak należy to płyta musiała by mieć dzielnik /6 ,a kt 400 takowego nie posiada.

BZDURA.

 

Ja na swoim abicie jechałem stabilnie na fsb 206 i wszystko działało jak trzeba. Na fsb 200 jechałem ponad rok bez żadnych badów i innych przykrości. Żeby nie byłą wątlpliwości przy 206 zarówno prime jak i wszyskie benchmarki i gry chodziły stabilnie...

 

A na kt400 bezproblemowo można by było dojechać na 200 choćby na abitach kd7 czy at7.

 

Z kt333 choćby kx7, xk3a i co najmniej parę innych płyt. NAwet na solteku drv5 po modach widziałem stabilne 225 8O (tyle samo ludzie ciągnęli na kx7 po modach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim starym gigabyte 7vax max jechałem na 195.POszukaj na forum bo są tu chłopaki którzy bez problemu jechali na 200 mhz.Jeden wiem ze na albatronie

też mam tą płytę, i mówie... u mnie max stabilne to 176, jak dam ponad 180 to już windy sie nie da zainstalować, a jak dam ponad 190 to usb się jebie (myszka)

 

jakie ustawienia miałeś na tej płycie że aż tyle wyciągałeś? bo ja próbowałem setki razy i nigdy mi się nie udało uzyskać takiej magistrali stabilnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia??normalnie.Dla ramu napięcie 2.8, mnoznik prockas obniżony.Timingi najbardziej łagodne i jazda

hmm, nawet jak mam mnożnik 5x i timingi na najłagodniejsze (pamięci mam ddr400) to i tak wysiada kontroler dysku i inne rzeczy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit KD7 bez problemow

Abity i Epoxy na KT400 i KT333 nie maja problemu z fsb200 ,Epox 8KHA+ na KT266A tez ciagnie

 

z innych marek to niektore Solteki ,Shuttle,Gigabyte na KT400 ciagnal fsb200 -ale to juz od przypadku zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko działało jak należy to płyta musiała by mieć dzielnik /6 ,a kt 400 takowego nie posiada.

BZDURA.

 

Ja na swoim abicie jechałem stabilnie na fsb 206 i wszystko działało jak trzeba. Na fsb 200 jechałem ponad rok bez żadnych badów i innych przykrości. Żeby nie byłą wątlpliwości przy 206 zarówno prime jak i wszyskie benchmarki i gry chodziły stabilnie...

 

A na kt400 bezproblemowo można by było dojechać na 200 choćby na abitach kd7 czy at7.

 

Z kt333 choćby kx7, xk3a i co najmniej parę innych płyt. NAwet na solteku drv5 po modach widziałem stabilne 225 8O (tyle samo ludzie ciągnęli na kx7 po modach).

To nie znaczy że producent nie może obejść tego problemu. Standardowo się nie da i tyle. Przecież nawet według specyfikacji VIA kt 400 nie obsługuje fsb 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy że producent nie może obejść tego problemu. Standardowo się nie da i tyle. Przecież nawet według specyfikacji VIA kt 400 nie obsługuje fsb 200.

Specyfikacja chipsetu nigdy nie określa podkręcania. A my tu mówimy o kręceniu. Choćby berkut na abicie na kt266a miał stabilne 225 - tylko pci wynosiło skromne 56 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ASUS A7V8X tez jest na KT400 ???? W biosie jest to 247 mhz  :D

w biosie może byc o 1000. Wyciągnij stabilnie powyżej 200 to zaczniemy rozmowę...

 

a dysk jak dysk - mój lubił pci=40 powyżej 41 powoli zaczynały się problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam ma taki problem posiadam płyte KT 600 DELTA SR i mam problem z podkrecaniem nie cche mi za nic startowac na fsb 200 i ddramach 333@400mhz po odpaleniu mam ekran CHECKING RAM ATHLON 3200 pisze i tyle dalej sie nie uruchamia

 

W instrukcji płyty pisze ze 400mhz i 200fsb jest NOTE czyli niewskazane

da sie cos z tym zrobić czy kt 600 sr to takei badziewie jak kt400 praktycznie bez róznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie fsb200 powinno ci smigac

moze na poczatek wrzuc najnowszy bios ,bo mozesz miec jakis stary

 

inna sprawa ze zarowno pamiec jak i procesor moga ci nie wyrabiac na fsb200 - sprawdz je odzielnie i sie dowiesz (ewentualnie daj napiecie na procka 1.8v ,na pamieci 2.9v i zluzuj timingi)

nie wiem czy da sie na kt600 pamieci asynchronicznie w dol ustawic - jezeli tak to ustaw 333 ,jezeli nie to probuj je zmusic do pracy napieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios mam najnowszy aktualizowałem niedawno przy pomocy msi live update

Jest tak ze jak ustawie fsb200 na proca proc smiga ok przy njapieci 1,7 v ale ramy pracuja asynchronicznie czyli na 333mhz

maksymalnie doszedłem do ok 193 fsb ale nie dał sie normalnei pracowac przez te zwiechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze dyski puszczone na ata33 wytrzymuja spokojnie 40pci

moj epox wymieka przy 199 (198stable) nie wiedziec czemu ale puki jest to stabilne i bartonik chodzi na 2.53ghz to nie stwarzam.. i tak trzeba wymienic na dfi bo sie procek i hynixy marnuja

raven155 jak to zrobiles? ktory bios i jakies dodatkowe modyfikacje?(vdd?) u mnie szlifowanie nb dalo szyne o 3 w gore chociaz mostek ma w stresie jakies 35stopni to i tak ani mhz wiecej bo ekran mi zamraza;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wyglada z KT400A.. Ktos mi kiedys powiedzial ze to A na koncu oznacza dzielnik 1/6.. I do dzis nie wiem dokladnie.. jesli ma dzielnik 1/6 to FSB 200 jest u niej full bezpieczne.. A dopiero 220/230 bedzie niebezpieczne.. Jak ktos wie to prosze o napisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...