Skocz do zawartości
pAq85

wynalazł już ktoś fsb 400MHz na KT400? :(

Rekomendowane odpowiedzi

ja posiadam epoxa 8k9a7i czyli KT400A taka mała dygresja posiadam fortron fsp300 i athlonka 1700xp JIUHB i chciałem sprawdzić ile mogę z niego wycisnąć i chodziło na fsb 187 ale potem zaczęły się dziwne rzeczy dziać: nagle zaczął się wyłączać zasilacz i słyszałem z niego melodyjkę  (takie hmm jakby to określić no mniejsza z tym) ale byłem twardy więc clean cmosa i dalej jazda podniosłem vcore itd i sądziłem że te 187 było przez pamiątki Vdata z media markt pc333 ale zostawiłem na fsb 187 bo stykało ale patrze załączam kompa a tu dysku nima myślę płyta szaleje to zrobiłem clean cmosa i nadal nic wypinam dysk a tu patrze spalony i moja 80gb poszła się jeba. mówi się trudno początki zawsze są trudne, nie wiem czy to przez płytę ale najprawdopodniej, chociaż czasem jak dotknę budy to się komp wyłącza bo ta buda magazynuje ładunki elektrostaatytczne

1426839[/snapback]

padaka

nie masz uziemionego kompa i zasilacz juz ci syczy

sam spaliles dysk - e takich warunkach to i na fsb100 by sie skopcil

zrob uziemienie w gniazdku i zapomnij o podkrecaniu na takim zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko zrobię te uziemienie ale co masz do tego zasilacza przecież forton to dobry zasilacz a jak sprawdzałem miernikiem to praktycznie napięcia były jak skała pod pęłnym obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Pytanie

chipset VIA KT880 juz bez problemu obsłuzy FSB200(400) ?

chyba sobie ja kupie tylko nie wiem czy Abita, Msi, asusa czy gigayte

 

 

-------

AMD Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3000+ (2166MHz) 12,5x173 1,675V

1x256MB DDR CL 2,5

WinFast A180T 64MB DDR (64bit) Tv-out (geforce4 MX 440)

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryken

juz wiem o jaka melodyjke chodzi - to plyta nie chciala sie wlaczyc bo bylo napiecie na budzie - poczatkowo myslalem ze ci kondziory w zasilaczu sycza

 

mamelke

kt600 i kt880 obsluguja oficjalnie fsb200

jak na kt880 to biez asusa lub msi ,bo abit zepsul plyte i to tak jakby gigabyte mu ja produkowal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade bez problemu - tak samo jak kt 600 :)

i rzuc okiem na asrocki - wiem ze to moze byc dla niektorych smieszne - ale za sporo mniejsze pieniadze mozesz miec niewiele gorsza plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

THX

 

dobrze wiedziec.

 

 

------

AMD Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3000+ (2166MHz) 12,5x173 1,675V

1x256MB DDR CL 2,5

WinFast A180T 64MB DDR (64bit) Tv-out (geforce4 MX 440)

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko takie male, jak dobrze to uziemic bo kumpel mi doradzil aby połączyć kablem kompa i kaloryfer ale nie chce mi się ciągnąć bo to musiałby być kabel o długości 3metrów i cąły pokój chociaż wydaję mi się śmieszny ten sposób ale podobno wtedy każdy ładnuek się zneatrealizuje i byłby gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko takie male, jak dobrze to uziemic  bo kumpel mi doradzil aby połączyć kablem kompa i kaloryfer ale nie chce mi się ciągnąć bo to musiałby być kabel o długości 3metrów i cąły pokój chociaż wydaję mi się śmieszny ten sposób ale podobno wtedy każdy ładnuek się zneatrealizuje i byłby gites

1427668[/snapback]

Daj spokój. Po co ci tak kombinować. To już zwykłe uziemienie w gniazdku nie pomaga? W każdym razie ja mam w gniazdku to pomaga. Zresztą spójż na temat.

Edytowane przez piekara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kótre chipsety vii mają blokadę PCI/AGP ? (chodzi mi o płyty na socket A)

1427566[/snapback]

Są ploty, ze KT880, ale ja osobiście temu wiary nie daję...

 

Na SocketA blokade mają (wszystkie??) Nf2 i Sis74x (na AsRockach w rewizji 3.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wszyscy jesteśmy w błedzie patrzac do programów diagnostycznych......

 

http://www.abxzone.com/forums/showthread.p...86237#post86237

 

8Kha chyba na tej płycie zasuwał berkut z FSB 225 Mhz przecież wtedy pci to kosmos a komp był stabilny....... na KT266.....

 

W koncu do mnie dotarło o co chodzi z tymi magicznymi FSB PCI AGP przy 200 >mhz

 

ICS 94228 i 94230BF maja magistrale I2C i jest mozliwa zmiana FSB od 100 do 250 w "locie" w tym momencie zmieniaja sie automatycznie dzielniki do 1/7(233) nawet a maksymalny który jest wpisany w biosie to 1/5.

 

I teraz tak : Everest czy inne progsy widza przypisany dzielnik 1/5 z poziomu biosu. a u mnie mam na stałe ustawione za pomoca zworek FSB 166 a za pomoca programu ustawiam FSB100 i dzielnik automatycznie jest 1/3 a zworkami 1/5 (166)inaczej by pci u mnie miało 20 Mhz....

 

A ze bios nie ma "obsługi" FSB200 i brak mu dzielnika 1/6 i wtedy sie wykrzaczaja programy diagnostyczne .. bo oszukuje je bios a pll-ka zasuwa przy FSB 200 z dzielniem 1/6 co ma zaimpementowane w sobie......

 

Bo mnie zastanawiała ta stabilność kompa i brak jakichkolwiek błedów urzadzeń.

 

ALe jeszcze brakuje mi ostatecznego dowodu : musze pomierzyć czestotliwość PCI i mam na to niekonwekcjonalny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Kwazor -pamiec zawodzi :D

to ja mam 8KHA+ i biegalem na fsb200 ,Mechl!n tez mial 8KHA+ i tez jakos tak w okolicach fsb200 dzialal

a Berkut mial Abita KR7A i go vmodowal i wlasnie biegal na fsb225

 

nie pamietam jaki ICS jest na 8KHA+ ,ale jego max to fsb233 i dzielnik 1/6 - tak wynika z noty katalogowej

 

niekonwencjonalny pomysl na mierzenie PCI ??

a moze tak zwykly konwencjonalny na odpowiednim pinie :D

chyba ze masz jakas karte PCI ktora sie wykrzacza powyzej pci38 ,to by sie nadala do testow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB u mnie nic sie nie wykrzacza..... a co do niekonwekcjonalengo bo brak mi porzadnego miernika Frq ale jeszce sa inne metody by to pomierzyć ( zajmuje sie technika radiowa)

 

Ale najpierw jeszcze musze wlutować nowe mosfety..... bo mi znowu jedna faze zjarało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a qrde ty to masz FAZY dopiero z tym JARANIEM :mrgreen:

skubnij na allegro jakas spuchnieta 8KHA+ -wymienisz kondziory i bedziesz mial spokuj - pewnie cale 20pln wydasz na plyte :D ,no i troche na kondziorki

i jeszcze kwesja AGP - czy ono jest scisle powiazane z PCI ,bo podobno na amd761 to agp bylo zablokowane ,a pci nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a qrde ty to masz FAZY dopiero z tym JARANIEM :mrgreen:

skubnij na allegro jakas spuchnieta 8KHA+ -wymienisz kondziory i bedziesz mial spokuj - pewnie cale 20pln wydasz na plyte :D ,no i troche na kondziorki

i jeszcze kwesja AGP - czy ono jest scisle powiazane z PCI ,bo podobno na amd761 to agp bylo zablokowane ,a pci nie

1465343[/snapback]

Co do jarania to mam pecha po pierwszym zwarciu... jesli strzelił sterownik to moze on robić takie numery.

Na Ga-7VA-C pożyje do czasów kupna A64 narazie mi styka i ma jeszcze wiele do powiedzenia mi.

 

Co do AGP to jest ono powiązane bezpośrednio z PCI czyli jak ustawie 200 i dzielnik przełaczy sie na 1/6 to dalej mam 66 Mhz.

Dopiero przy FSB233 masz PCI37.8 Mhz.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kwazor !

Widzę, że jesteś też specem od zjaranych Mosfetów - mam drobny problem z płyta kumpla - zadymił się zasilacz i podobno płyta padła ( kondziory były wubulone :lol: ), po wymianie kondziorów i zasilacza nie dawałą oznak życia - ma już nową, ale ja chcę ambitnie przywrócić ją do życia !.

Na oko nie widać nic przypalonego na płycie - podejrzewam że moga to być Mosfety ? - płyta MSI 6199VA -> CEB703AL. Jak je sprawdzić najprościej czy są OK czy zjarane ???

Pozdr. :-|

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwazor, możesz jakoś łopatologicznie wyjaśnić jak zapodać to FSB 200 na Via KT 400? Obecnie posaidam GA-7VA i tak staram sie o jaknajwiekszy wynik, tylko boje sie o dysk :blink: o ile sie da na tej płycie takie cuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kwazor !

Widzę, że jesteś też specem od zjaranych Mosfetów - mam drobny problem z płyta kumpla - zadymił się zasilacz i podobno płyta padła ( kondziory były wubulone  ), po wymianie kondziorów i zasilacza nie dawałą oznak życia - ma już nową, ale ja chcę ambitnie przywrócić ją do życia !.

Na oko nie widać nic przypalonego na płycie - podejrzewam że moga to być Mosfety ? - płyta MSI 6199VA -> CEB703AL. Jak je sprawdzić najprościej czy są OK czy zjarane ???

Pozdr.

Oj oj oj to nie tak od razu ze mosfy padna.Płyta na "sucho" startuje bo jak nie to jest martwa na amen.Jesl mozliwośc jej uratowania ale może być ciężko.

Bez wiedzy mosfetów nie idzie ot tak sprawdzić jedynie co można sprawdzić to to czy sa zwarte.

Jak masz mniernik to sprawdz czy pomiędzy srodkowa nozka mosfeta (ona jest ucięta) a prawa noga nie ma zwarćia jak sa to płyta za diabłą nie zastartuje.

 

kwazor, możesz jakoś łopatologicznie wyjaśnić jak zapodać to FSB 200 na Via KT 400? Obecnie posaidam GA-7VA i tak staram sie o jaknajwiekszy wynik, tylko boje sie o dysk  o ile sie da na tej płycie takie cuś

Oławy jesli dzis okaże sie że Przy FSB 200 mamy PCI 33 Mhz to wtedy nic na nie padnie.

 

Układ PLL-ki odpowiedzialnej za FSB ma w sobie dzielnik 1/6 wiec jesli tyko to działa to dziś jeszcze dam odpowedz na forum.

 

W końcu znalazłem sposób na zmierzenie częstotliwośći PCI za pomocą karty TV :)

I pci nie wywnosi dokładnie 33.3 tylko 33.5 Mhz ale to nie wpływa na prace urzadzen.

 

Jedynie zostaja mi do wlutowania mosfety......... :) i testy przy FSB 200 mam nadzieje że bedzie Pci 33 Agp 66 :) Jak tak to nie należy sie przejnować programami diagnostycznymmi bo jak pisałem wyżej one biora info z Biosu a tam maksymalny dzielnik to 1/5 a PLL automatycznie przy 200 przełacza sie na 1/6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze kt400 nie jest takie zle;]]]

http://img22.echo.cx/my.php?image=kt4007tf.jpg

Trzeba sie wybrac do Linoge i wymienic kolejne 3 kondensatory to pokaze 220.. no i moze zacznie dziala klawiatura.

Procek robi przy tym napieciu 2640 ale nie w taki ku**wski upal..

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ja nie moge tego co w podpisie stabilnego wyciagnać bo przez temp pada po 10 min gry

 

kwazor czy ja dobrze rozumiem ze jak ustawie w biosie FSB 200 to mimo ze pisze tam PCI/AGP ileś tam (napewno wiecej niż 33/66) to bedzie 33/66? Bo tak to rozumiem. Czy moze trzeba robić jakieś mody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze kt400 nie jest takie zle;]]]

1470741[/snapback]

No tak ale to miałeś na 5min testu czy normalnie na codzień?

 

Kwazor, jaka to metoda mieżenia pci? (ta z kartą tv) bo kusi mnie fsb200 ale boje się wysłać dysk w krainę wiecznych zer i jedynek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mam ten konfig w podpisie.. znaczy ze na codzien;]

 

Kwazor: kt400 na bank ma pci40 przy fsb200 - jak wrzucalem 225 to odrazu rejestr uszkodzony i winda do reinstalki (ale memtest z dyskietki stabilnie:D)

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam, na w 100% pewne wyniki

Wynik narazie NEGATYWNY.... Zmiana dynamicznie progsem Cpufsb na 200 /33/66 powoduje zwieche ale karta TV wykazuje ze PCI jest 33 !!! ale narazie jest Freez.Wybieram wtedy układ 94228 bo 94230 nie ma wyboru dzielnika w progsie tylko to dokładne strojenie a tam nie widać zmiany dzielnika moze pełna wersja progsa to ma...

 

 

Jesli spod biosu czy Dokładne strojenie w CpuFsb ustawiam 200 to i tak pci jest 40 bo dzielnik przy dokłądnym strojeniu sie nie zmienia.....

 

Musze znaleźć te modowane Biosy do ga-7va tam pordobno była mozliwość zmiany dzielnika...

 

Kwazor, jaka to metoda mieżenia pci? (ta z kartą tv) bo kusi mnie fsb200 ale boje się wysłać dysk w krainę wiecznych zer i jedynek :/

Po prostu wrzucasz do wnętrza kompa antene od Radia i ustawiasz radio na 100 Mhz podziel to przez 3 i wychodzi 33 ( po prostu my mierzymy 3-cia chramonicza sygnału i jest to skuteczna metoda )

 

Kwazor: kt400 na bank ma pci40 przy fsb200 - jak wrzucalem 225 to odrazu rejestr uszkodzony i winda do reinstalki (ale memtest z dyskietki stabilnie:D)

Tak bo bios ma wpisany maksymalny dzielnik 1/5 moze jak uda zdobyć mi sie ten modowany bios to zobaczymy czy to działa.

 

Szukam biosu modowanego do GA-7VA Jak ktoś wie lub widział to prosze o info.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam płyte msi kt3v i identyczna pll`ke ics 94230 i właśnei próbowałem ją troche pomęczyć z wyższym fsb.

 

Kwazor:

jedno mnie ciekawi-nie wiem czy dobrze zrozumiałem ze jak u siebie zmieniasz w doł fsb z cpufsb bybierajac ics 94288 to ci przezuca dzielniki i wszystko oka jest?

 

u mnie ogolnie sytuacja tak wyglada

 

w cpufsb wybieram ics 94288 i spokojnie sobie moge zmieniac fsb ale niestety tylko w obrębie standardowego dzielnika przy probie przezucenia na fsb 200 i dzielnikia 1/6 freez i lipa :sad:

i tak samo robi jak chce przezucić w doł ze fsb 166 do 133 niestety.podsumowując wogle nie chce przezucać dzielników pod windowsem . wybierając dokładne strojenie moge zjechać z 166 do 133 (ale chyba dzielnik sie nie zmenia) bo już troche gdy zjade troszeczke niżej to sie wywala:(

 

poza tym troche to dziwne że płyty teoretycznie mają zaiplementowane wyższe fsb a producenci tego nie wykorzystali - czyżby aż tak ważny byłby marketing?

 

LIPA JAK NIC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten problem ze wrzucal dzielnik ktorego nie ma ale zainstalowalem innego cpu coola (7.2.10) i smiga spokojnie powyzej fsb200 (jak nie wiesz skad sciagnac to priv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

Kwazor:

jedno mnie ciekawi-nie wiem czy dobrze zrozumiałem ze jak u siebie zmieniasz w doł fsb z cpufsb bybierajac ics 94288 to ci przezuca dzielniki i wszystko oka jest?

 

Wtedy widać zmiane dzielnika a w dokładnym strojeniu tej opcji nie ma i dzielnik automatycznie sie nie przezuca.

 

 

No mam narazie to samo... nawet w obrebie 133-->>166 tez frezz

 

LIPA JAK NIC :(

 

No lipa..narazie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...