Skocz do zawartości
Aimar

Błąd rejestru (STOP: c0000218)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Windowsa 2000 wraz z SP4 i ostatnio (już od chyba miesiąca) pojawia mi się taki błąd przy włączaniu kompa (zaraz po załadowaniu Windowsa - zniknie to logo Windows 2000 Porfessional i wyskakuje niebieskie tło z tym komunikatem):

 

STOP: c0000218 {awarja pliku rejestru}

Nie jest możliwe załadowanie przez rejestr gałęzi (pliku):

SytemRootSystem32ConfigSOFTWARE

lub jego dziennika błąd drugiej kopii.

Jest on uszkodzony, brakuje go lub jest nie do zapisania.

 

 

Rozpoczynanie zrzucania pamięci fizycznej.

 

 

Wie ktoś co z tym zrobić ?? Bo zdarza się bardzo często i nie tylko podczas włączania komputera, ale również podczas pracy na nim - np. gdy przeglądam strony internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak często miałem. Czasem pomagało uruchomienie automatycznej naprawy systemu z dysku instalacyjnego. Teraz także w XP dzieją mi się czasem takie klocki, lecz tutaj jest to o wiele łatwiej naprawić, gdyż w takiej sytuacji przywracam kopie rejestru tworzoną przy instalacji.

 

Nie wiem, czy jest to także w Win2000, ale sprawdz spod konsoli, czy masz na dysku folder c:windowsrepair, jeśli tak to skopiuj z niego plik SOFTWARE do folderu c:windowssystem32config. Nie wiem czy to zadziała w Win2000. Tak jest przynajmniej w XPeku, więc może tam będzie podobnie. Jeśli to zadziała powinieneś mieć wersję rejestru z momentu zaraz po instalacji. Skopiuj sobie wtedy co potrzebne i zrób reinstalke. Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to pomaga, ale to trochę kiepski sposób, bo tracę sporo ustawień...(aktualny plik software zajmuje 14.4MB, a ten po instalce Windy 4MB)...

 

...poza tym zaczęło się dziać jeszcze coś innego ==> system startuje się "niby" normalnie, ale zamiast włączyć się w rozdziałce 1024/768 włącza się w 640/480 i w 16 kolorach - tak jakby nie załadował sterowników od grafiki, oprócz tego często wywala mi jakieś dziwne błędy w różnych aplikacjach i zamyka je :((

 

Re-install systemu nie zabardzo mi odpowiada, ponieważ tutaj mam za dużo ustawień i zainstalowanych programów...

... Może jest jakiś inny sposób, żeby to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten plik ma 4MB, bo jest to plik tworzony zaraz po instalacji systemu.

 

A jeśli chodzi o grafe, to musisz przeinstalować sterowniki, ponieważ po zamianie tego pliku nie są one wpisane do rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem stery od grafy, ale to się dzieje nadal (instalowałem już 3 wersje sterów) - zazwyczaj jest tak, że za pierwszym włączeniem kompa włącza się bez sterów, robię reset, po czym włącza się chkdsk i sprawdza dysk z Windkiem i system już uruchamia się normalnie.

 

Jakiś błąd sterów, że co drugi reset chodzą dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

 

...Chyba nie pozostaje mi nic innego jak re-install windka.

 

P.S. Napisałem do Microsoftu z prośbą o pomoc - podałem nr tego błędu i dokładnie opisałem co się dzieje, a te żule odpisały mi że nie mogą mi pomóc ponieważ nie jestem zarejestrowanym użytkownikiem Windows :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mialem porblemy z rejestrem chyba we wszystkich windozach poza xp ...... jestem pewny na 90% ze przyczyna byla pamiec .... co chwiele wyskakiwaly mi komunikaty .... myslalem ze oszaleje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,wykopałem temat bo mam podobny problem i nie chcę robić reinstalki, nygus coś namieszał jak byłem w pracy (nie chce sie przyznac co) i nie bardzo wiem jak z tego wybrnąć, przy jakielkolwiek próbie wyboru w systemie awaryjnym, przywracanie systemu, wiersz polecen, wywala ten komunikat, zrobiłem już clear-mosa, wyjmowałem pamięci, odłączyłem napędy, nic nie pomaga, ostatnio miałem coś podobnego przy instalacji łatki AMD dla dwurdzeniowców.

nie rozumiem czemu nie działa przywracanie, które mam włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...