Skocz do zawartości
kuicets

Wywalanie Internet Explorer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos dokładnie wie jak krok po kroku wywalić IE z windowsa XP, tak żeby ani sladu (albo jak najmniej) po nim nie zostało?

 

Co wywalić z rejestru?

Które pliki skasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie wywalaj, bo tylko problemów sobie narobisz. Poprostu zapomnij o IE. Temat był już kilka razy omawiany na forum.

 

@ lukasrz i Fafex - LOL. Jak nie macie nic do powiedzenia, to nie zaśmiecajcie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj programu XPlite 1.0 Gold. ten program umozliwia wywalenie IE z systemu (nie wiem z jakim skutkiem, bo nie probowalem).

XpLite usuwa IE i nie ma po nim śladu (chociaz moge sie mylić) zrobiłem tak 4 dni temu i luzik, wszystko śmiga bez zarzutu (uzywam Mozilli)

programik naprawde godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz spróbuj wejśc na windows update.

hehehe...

smieje sie, bo raz wszedlem przez Firefoxa - calkiem ciekawy komunikat..

 

XpLite usuwa IE i nie ma po nim śladu (chociaz moge sie mylić) zrobiłem tak 4 dni temu i luzik, wszystko śmiga bez zarzutu (uzywam Mozilli)  

programik naprawde godny polecenia

tylko mi powiedz teraz, czy jak wejdziesz np do c:windows a masz wlaczone widoki z opisamy w stylu web, to co sie dzieje?

 

nie sprawdzalem, ale program zapewne wylacza powiazanie IE jako domyslnej przegladarki, potem wywala pare plikow a sama obsluge www w Windows i tak pewnie zostaje..

zrob prosty test i daj mi znac o wyniku:

 

na pasku sciezki w dowolnym folderze wpisz: http://www.google.pl i walnij Enter - jak sie strona nie otworzy w tym samym oknie, to sie zdziwie..

 

tak czy inaczej program sprawdze... ale tylko z ciekawosci, bo jak mi sie uda SP2 uruchomic to bede uzywal IE..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pasku sciezki w dowolnym folderze wpisz: http://www.google.pl i walnij Enter - jak sie strona nie otworzy w tym samym oknie, to sie zdziwie..

Jeden z bzdurnych pomysłów M$. :evil:

Do przeglądania folderów służy Explorator, lub jakiś TotalCommander, a do www.google.pl służy przeglądarka.

A to nie to samo.

... bo jak mi sie uda SP2 uruchomic to bede uzywal IE..

A co, SP2 robi coś "magicznego" z IE (oprócz blokady popup'ów) ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, SP2 robi coś "magicznego" z IE (oprócz blokady popup'ów) ? :lol:

Owszem polak napisał skrypt (do testów) który zawieszał wszystkie przeglądarki oprócz nowego IE ;)

 

 

Microsoft poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy od premiery do użytkowników trafiło 106 milionów pakietów Service Pack 2. Około 90 milionów pobrano z sieci, reszta zaś została udostępniona na rozprowadzanych przez Microsoft za darmo CD-ROM-ach z tym oprogramowaniem.  

 

Microsoft twierdzi, że większość pobrali użytkownicy prywatni i niewielkie firmy. Duże korporacje podeszły do SP 2 z większym sceptycyzmem. Być może jest to skutkiem niedawnej wypowiedzi szefa Microsoftu, że "najmniejsi użytkownicy są największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa". A w SP2 główny nacisk położono właśnie na sprawy bezpieczeństwa.  

 

SP2 zawiera m.in.: nową wersję Internet Explorera z blokowaniem pop-up, nowe oprogramowanie do ściągania plików, zabezpieczenia przed tzw. przepełnieniem bufora, często wykorzystywanym przez e-włamywaczy, firewall i wiele innych rozwiązań.  

 

O "sile" nowego Explorera może świadczyć najnowszy eksperyment polskiego informatyka Michała Zalewskiego, znanego pod pseudonimem "lcamtuf". Stworzył on skrypt "wykładający" przeglądarki stron www. Przy jego pomocy udało się mu zawiesić wszystkie przeglądarki poza nowym Eksplorerem. Więcej informacji o tym eksperymencie znajdziecie (po angielsku)tutaj.  

Interia.pl [ http://nt.interia.pl/news?inf=554437 ]

 

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem polak napisał skrypt (do testów) który zawieszał wszystkie przeglądarki oprócz nowego IE ;)

O "sile" nowego Explorera może świadczyć najnowszy eksperyment polskiego informatyka Michała Zalewskiego, znanego pod pseudonimem "lcamtuf". Stworzył on skrypt "wykładający" przeglądarki stron www. Przy jego pomocy udało się mu zawiesić wszystkie przeglądarki poza nowym Eksplorerem. Więcej informacji o tym eksperymencie znajdziecie (po angielsku)tutaj.

:twisted: :lol: :twisted:

Równie dobrze mógł napisać kawałek kodu zawieszający tylko IE (i tak tez zrobił ;]).

 

Pozatym słynny skrypt nie zawiesza już Firefoxa.

Sprawdziłem na dzisiejszym nightly buildzie:

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.3) Gecko/20041025 Firefox/1.0 .

Życzę takiej szybkości reakcji programistom z M$.

 

BTW najpierw przeczytaj oryginalną wersję artykułu lcamtuf'a, zanim znowu zacytujesz bzdury z interii gloryfikujące "siłę" IE.

Życzę miłego używania [fanfary] Nowego Explorera [/fanfary]. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pasku sciezki w dowolnym folderze wpisz: http://www.google.pl i walnij Enter - jak sie strona nie otworzy w tym samym oknie, to sie zdziwie..

Jeden z bzdurnych pomysłów M$. :evil:

Do przeglądania folderów służy Explorator, lub jakiś TotalCommander, a do www.google.pl służy przeglądarka.

A to nie to samo.

 

Tyle że IE i Explorator to praktycznie jeden i ten sam program. A ja i tak jak porzebuje szybko przejśc na jakś dysk to wbijam w operze np. "c:"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania folderów służy Explorator, lub jakiś TotalCommander, a do www.google.pl służy przeglądarka.  

A to nie to samo.  

Co nie zmienia faktu, iz jesli mamy np otwarte okno eplorera z dowolnym katalogiem (moze byc nawet panel sterowania) i wpiszemy na pasku adresu jakis adres http/ftp, to zostanie on otwarty w TYM SAMYM oknie - nie zmienia sie przyciski na toolbarze nawet, a belka tytulowa wyswietli tytul strony bez '- Microsoft Internet Explorer'

 

A co, SP2 robi coś "magicznego" z IE (oprócz blokady popup'ów) ?

wlasnie mi sie udalo uruchomic, wiec wlasnie testuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, iz jesli mamy np otwarte okno eplorera z dowolnym katalogiem (moze byc nawet panel sterowania) i wpiszemy na pasku adresu jakis adres http/ftp, to zostanie on otwarty w TYM SAMYM oknie - nie zmienia sie przyciski na toolbarze nawet, a belka tytulowa wyswietli tytul strony bez '- Microsoft Internet Explorer'

.

Zobacz jeszcze na procesy. Chodzi tylko explorer.exe.

Z tym że u mnie przyciski sie zmieniają na te z przeglądarki.

 

Tak w skrócie. Coś co wielu uwazą za internet explorer >iexplore.exe to wcale nie jest przeglądarka. Tak samo explorer.exe to nie jest to co widzimy jako explorator. "Prawdziwy" explorator i internet explorer to grupa dość sporej liczby bibliotek dll które w większości są wspólne dla obu programów, a wlasciwie to nawet nie programów tylko jednego programu który dostosowuje sie do tego do czego go uzywamy(czyli www lub dysk/folder).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że IE i Explorator to praktycznie jeden i ten sam program.

Wiem i dalej twierdzę, że to bzdurny pomysł.

A ja i tak jak porzebuje szybko przejśc na jakś dysk to wbijam w operze np. "c:"

To akurat jest normalne, każda przeglądarka potrafi wyświetlić zawartość dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak jak porzebuje szybko przejśc na jakś dysk to wbijam w operze np. "c:"

To akurat jest normalne, każda przeglądarka potrafi wyświetlić zawartość dysku.

Tak, a potem wszyscy sie zastanawiaja, jakim cudem przy pomocy przegladarki mozna przejac kontrole nad systemem albo wyczyscic zawartosc dysku...

Oto jeden z negatywnych skutkow ewolucji programow... dorzucanie do programow takich funkcji, do ktorych tak naprawde nie powinny miec dostepu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a potem wszyscy sie zastanawiaja, jakim cudem przy pomocy przegladarki mozna przejac kontrole nad systemem albo wyczyscic zawartosc dysku...

Nie wszyscy, tylko użytkownicy ... jednej z przeglądarek. :P

 

Ja używam swojej przeglądarki ze spokojem, bo wiem, że jak znajdują jakiegoś bug'a (nie ma programu idealnego), to zostaje on bardzo szybko naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...