Skocz do zawartości
yogi186

Shuttle AV18, Apollo Pro 133A problem z AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie towarzysze

 

Otóż posiadam sobię mobo od Shuttla, konkretnie model AV18 postawiony na chipie Via Apollo Pro 133A.

 

I w czym jest problem - mianowicie płyta obsługuje AGPx4 - tal napisano w specyfikacji, tak głosi napis gdzieś na płycie głównej, ale ...

 

Na płycie tej przewinęły się juz 3 grafy - od GF2 MX, przez TI, do GF3 i na żadnej nie udało mi sie uruchomić AGPx4. Sterownik grafy pokazuje ze ma AGPx2, każdy soft (sandra, 3dmark, fresh, riva tuner) pokazuje iż posiadam AGP w specyfikacji 2.0 ale obsługa tylko AGPx1 i AGPx2 - uzywane AGPx2.

 

Najdziwniejsze jest że na GF2 TI od winfasta były kontrolki pokazujące stan i tam pokazywało ze jest aktywne AGPx4 :roll:

 

W biosie opcja AGPx4 jest napewno enabled, biosu z tego co widze nowszego nie ma - nigdzie nie mogę dorwać jakiegoś info że ktoś się spotkał z tym problemem i jak go rozwiązać.

 

Aha ... system (winxp) był już pare razy instalowany do nowa, Via 4in1 przetestowałem już chyba wiekszość ... a to nadal smiga na AGPx2 :(.

 

Proszę Was o jakieś pomysły porady, czego moge spróbować zeby uaktywnić AGPx4. :roll:

 

Z góry serdeczne dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh z doswiadczenia wiem [:P], ze ten chipset jest po prostu do [gluteus maximus]

sam akurat pracuje na jednej plycie, ktora tez go ma i mocno żałuje, ze ja kupilem :(

 

mialem podobne klopoty, ale tylko wtedy kiedy mialem stare sterowniki [tzn detonatory, po zmiane na forceware chyba 53.03 samo przeszlo iteraz jest oki]

 

sprubuj moze zainstalwoac najnowsze 4in1 te pod najnowsze plyty glowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie do tualatina jesli to via694x, a jesli to via 694t to obsluguje takze tualatiny.

Jesli chodzi ci o ta konkretna plyte to mialem taka i av18e jest na 694x a wiec obsluzy wszystko poza tualatinem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 4x działało, to trzeba odblokować (coś trzeba w registry przestawić), bo standardowo drajwery mają to zablokowane, podobnie jak sideband. Próbowałeś RivaTuner?

Poza tym, to jest to wyłącznie sztuka dla sztuki, nie licz na zauważalne efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial celka 533@800 na aopen właśnie z via apollo 133 pro i spoczko chodziło jak na celinę, agp x2 tylko ale testowałem na amd via kt133a i zerowa róznica między agp x2 i x4 przy gf2Ti.

chipset nowocześniejszy od bx bo ma oficjalne wsparcie fsb 133, tulipanki pójdą, do tego można bardzo ładnie podkręcić ten chipset dodatkowym oprogramowaniem i wydajność mieć lepsząniżbx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznicy miedzy tymi dwoma trybami nie zauwazysz ;)

Ja miałem podobnie, w biosie mialem uaktywnione AGP 4x, zas w progsach ukazywało mi jedynie agp 2x.

Musisz pokombinowac z Fast Writes i Sidebang Adresing, jesli jedno z tych wylaczysz/zalaczysz (sklanialbym sie do pierwszego)uaktywni ci sie AGP 4x, przynajmniej u mnie o to chodzilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...