Skocz do zawartości
ThE ArAs

Pytanie o temperature CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem temp. procesora w BIOSie, 58'C, czy to nie zaduzo ?? Mam Athlona XP 2000+, ale "dziala" na 1233Mhz, radzono mi zebym zmienil FSB na wyzsze ale boje sie :D ze cos sie schrzani :/. Co radzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem temp. procesora w BIOSie, 58'C, czy to nie zaduzo ?? Mam Athlona XP 2000+, ale "dziala" na 1233Mhz, radzono mi zebym zmienil FSB na wyzsze ale boje sie  :D ze cos sie schrzani :/. Co radzicie ??

8O

:baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... sora ze tak sie pytam, ale naprade nie znam sie !!! Moze jeszcez beda ze mnie ludzie (tak se tlumacze), a tak wogole chyba sie nie dowiem :]

Czytalem cos ze niektore radiatory pracuja szybciej jezeli temp. CPU rosnie, ale naprawde nie wiem co ja tam w srodku mam, w ym biosie ( nie mowcie ze tam sie nie sprawdza :evil: ) temperatura skakala od 58 - 57, gdy temp rosla to obroty rosly i tak ciagle, ale jestem spostrzegawczy co... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - wentylator (nie radiator) moze zwiekszac swoje obroty wraz z wzrostem temperatury

czego - sie boisz, pracy procesora na jego nominalnym fsb? w twoim przypadku ma byc 133Mhz

tak - temperara troche wysoka aczkolwiek jeszcze bezpieczna, na poczatek sprawdz z otwarta obudowa, ewentualnie czeka cie przesmarowanie procka pasta itp

uzyj - mocy szukajki i google, tam znajdziesz wiecej informacji

tak - jestes bardzo spostrzegawczy

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O no ale jak by nie patrzec to jednak jest dzial Podstawowe Zagadnienia ;];] ok a wiec twoj proc powinien chodzic na fsb 133 a chodzi na 100 czyli MOZESZ a raczje POWINIENES dac wyzsze ;] i 58 stopni jak na 1233 mhz to jednak duzo napewno dobrze zalozyles cooler ;] i tak jak napisal walruss urzyj mocy szukajki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem, znalazlem :) a wentylator jest zalozony ok, przynajmiej tak mysle, bo zakladali go osoby ktore mysle ze sie znaja na tym (serwis) a czy nie wartalo by kupic lepszy (mocniejszy?) wentylator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem, znalazlem  :)  a wentylator jest zalozony ok, przynajmiej tak mysle, bo zakladali go osoby ktore mysle ze sie znaja na tym (serwis) a czy nie wartalo by kupic lepszy (mocniejszy?) wentylator ?

Źle myslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mozliwe, podobno niezle umieja sprawe schrzanic, czyli co mam robic, moze paste jescze raz rozprowadzic, albo mocniejszy wentyl ?? Po czym poznac ze cos jest nie tak z wentylatorem i radiatorem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mozliwe, podobno niezle umieja sprawe schrzanic, czyli co mam robic, moze paste jescze raz rozprowadzic, albo mocniejszy wentyl ?? Po czym poznac ze cos jest nie tak z wentylatorem i radiatorem ??

1. Zwieksz FSB na 133 ! na takim twoj procesor powinien pracować

2.Temp moze byc dobra jesli twoj cpu to PALOMINO :] :/

3.Niep rzekraczaj temp 95C to nic mu nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...