Skocz do zawartości
mechl!n

- Blok Wodny Z "odpadków" ;-) -

Rekomendowane odpowiedzi

Th0m4S -> tak mam, że nie spoczywam na laurach- ciąglę muszę coś majstrować 8) ,

genghiskhan -> tak jak pisał Th0m4S- coolery te były swego czasu (kilka miesięcy temu) na allegro za 22-25 zł (nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeberka stanowią integralną całość z podstawą- wykonany taką fajną techniką- niestety nie pamiętam nazwy- może mnie ktoś oświeci?

Uwaga, będe oświecał! Technika wabi się "skived fin" :)

 

A swoja drogą bardzo sprytnie rozwiązałeś "asymilację" owero radiatorka w blok. "Seems to be cool" w dwojakim znaczeniu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny etap.

Spód, góra i boki wyszlifowane, wywiercone i nagwintowane otwory:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ten bobel (wgłębienie) to pozostałość po otworze mocującym na radiatorze wiatrak (otwór ten widać na zdjęciu nr 3 które wcześniej zamieściłem). Jest głęboki na około 1mm- nie starczyło by mi chęci i papieru ściernego żeby go zniwelować. Psuje estetykę- to fakt :oops: . Rdzeń proca będzie znajdował się w odległości około 3-4mm od niego.

Zresztą- nikt z tego strzelał nie będzie- to "prototyp" więc ma prawo mieć pewne niedociągnięcia 8) .

 

Dołączona grafika

 

Top z plexy też gotowy. Tym razem projekt nakleiłem od spodu- tu gdzie plexa będzie stykała się z miedzią:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Bloczek prawie gotowy- jeszcze "tylko" montaż szybkozłączek i uszczelki- to zadanie na dziś. Jutro zapodam foty gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Panowie stwierdzili fakt oczywisty (gęste finy) 8) .

 

Moja metoda na sprawdzanie "przepustowości" bloku jest taka- nabieram w płuca max powietrza i dymam we wlot bloku- szybkość "opróżnienia" płuc świadczy o "przepustowości" bloku.

Uszczelka będzie z gumy grubości 2mm- jeśli mimo to stwierdzę zbyt duże opory to w topie wykonam fazę głębokości 1-2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- Al Bundy też buduje blok na jego podstawie:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=82235

A jak będzie z wydajnością- zobaczymy- sam jestem ciekaw (IMO powinna być przynajmniej DOBRA  8) ).

ja juz na tym radiatorku kiedys bloczek zrobilem, byla to prowiziorka ale dzialala. jeden wlot, 2 wyloty. tyle ze nie spilowalem wtedy podstawy i byla ona 5mm. jechalem wtedy na pompce 250l/h :lol: i na akwarium ok 40l. na antku 1700+ @ 2GHz 1,7V temp nie przekraczala 41*, ale to bylo przy pompce 250l a ten bloczek na 99% wymaga mocnej pompy aby pokazac skrzydla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to część wody nad finami wali do wylotu - czyż nie ??

Tak, ale najpierw strumień wody "uderza" o żeberka na których się "rozpryskuje" (IMO).

 

Musi być wolna przestrzeń między żeberkami a wlotem- inaczej woda płynęła by tylko przez wolną przestrzeń między nimi- a to spowodowało by WIELGAŚNE opory. Można by zastosować cieńszą uszczelkę- wtedy żeberka muszą być niżej od górnej powierzchni bloku o jakiś 1mm. Wszystko oczywista IMO 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo , bloczek 1sza klasa ;) b.ladnie to wyglada , wydajnoscia tez powinno grzeszyc :twisted:

 

OT: ma ktos moze rozstaw otworow do s478? wiem ze kiedys byly ale dawno i w jakims duzym topicu [afaik] :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek okazał się szczelny i nadzwyczaj przepustowy (jestem w szoQ). Tylko w nieznacznym stopniu ogranicza przepływ (pompka mj1000):

 

Dołączona grafika

"stanowisko testowe"

mógłbyś mi napisać ile dostajesz litrów na minute na tej pompeczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi napisać ile dostajesz litrów na minute na tej pompeczce :)

Nie mierzyłem (ale pewnie sporo- małe opory). Teraz nie mam dostępu do bloku- ma go frezer, który ma stwierdzić, czy da się coś podobnego wykonać w jednolitej kostce miedzi. Oczywista liczę się z tym, że ilość żeberek będzie znacznie mniejsza.

Jeśli tak- ruszy "produkcja masowa" 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi napisać ile dostajesz litrów na minute na tej pompeczce :)

Nie mierzyłem (ale pewnie sporo- małe opory). Teraz nie mam dostępu do bloku- ma go frezer, który ma stwierdzić, czy da się coś podobnego wykonać w jednolitej kostce miedzi. Oczywista liczę się z tym, że ilość żeberek będzie znacznie mniejsza.

Jeśli tak- ruszy "produkcja masowa" 8) .

Na pewno dużo mniejsza ... wątpię żeby frezer zrobił finy grubości ok 0,5mm z przerwą 0,8mm.

Frezem tarczowym jest to teoretycznie możliwe - ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę miejsce na wejście i wyjście freza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...