Skocz do zawartości
Dropas

Problem z plikiem lsass.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z plikiem lsass.exe mimo zainstalowanych potchow do Xp co jakis czas wyskakuje cudowne okienko z błedem a nastepnie restart . Mam tez zainstalowanego SP1 i nic czy moze ktos mi pomoc znalesc odpowiedni patch podajac linka albo pomoc mi sie tego pozbyc.

 

Pozdrawiam

Dropas :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie wpisywalem i nie szukalem, sciagnalem kilka patchow i nic jak miale tak mam to dziadostwo dlatego zgolosilem sie zprosba o pomoc innych mialem tez patche od kumpli i nic. :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez najpierw sprawdz czynie masz robaczka :P wiec najlepiej wejdz na strone nortona i sciagnij sobie narzedzie do usuwania robaka(najlepiej do blastera fixblast i sprawdzaj najlpeiej w trybie awaryjnym) a pozniej ten program przekieruje cie na strone microsofta w celu sciagniecia siakiejs latki :D

 

powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem ten problem i zawsze po załadowaniu się Windka po ok.2 min. komp się resetował...:(

 

Aby temu zapobiedz należy wpisać w "uruchom" "cmd", a później w tym okienku:

echo dcpromo>%systemroot%debugdcpromo.log i wcisnąć ENTER po tym należy wpisać:

attrib +R %systemroot%debugdcpromo.log i ENTER

 

To wystarczy, aby komp się nie resetował ==> później należy pobrać poprawkę KB835732 (wpisz w googlach tą nazwę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już jego problem :) Lepiej korzystać...Po tym problemie z Sasserem już sobie zainstalowałem Zone Alarm i jak na razie nie mam problemów :)

 

...Ciekawe na jak długo ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie zainstalowali aktualizacje gdy te powstały to nie musielibyscie instalować firewalla.

 

Co z tego ze firewall blokuje wam połączenia jak nadal macie dziurawy system.

 

Po instalacji aktualizacji firewall jest niepotrzebny (oczywiscie tylko do ochrony przed skutkiem działania robaków wykorzystujących dziury w systemie) bo i tak zaden ssaser, blast czy jeszcze co innego nie ma mozliwosci zaatakowania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jakoś rzadko się zdarza, by łata powstala przed wykryciem i masowym wykorzystaniem dziury w systemie :?

 

To dotyczy (oprócz samego systemu) praktycznie każdej aplikacji w Windows, a masowo tych najpopularniejszych: IE, Outlook'a, aplikacji z Office'a.

 

System i okolice są pewnie dziurawe jeszcze w n miejscach - nie wiem tego ani ja, ani ty, ani M$. Chyba lepiej świadomie skonfigurować firewall'a (a nie stawiać debilomaty) niż czekać, co dzień przyniesie.

:?

 

Jakbyscie zainstalowali aktualizacje gdy te powstały to nie musielibyscie instalować firewalla.

MUHAHA

Łata na Sasser'a pojawiła się długo po tym, jak milionom userów zaraził kompy.

Rozumiem, że ty firewall'a nie posiadasz? Czy tak grzecznie dyskutujesz siedząc bezpiecznie za iptables? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łata naprawiająca dziurę wykorzystywaną przez ssasera powstałą akurat przed powstaniem ssasera. Tak samo było z msblastem. Najpierw powstałą łata a półtora miesiąca później powstał msblast.

 

Póżniej powstały tylko narzędzia usuwające go dla uzytkowników windows którzy juz go złapali bo nie mieli aktualizacji.

 

Tyle że jakoś rzadko się zdarza, by łata powstala przed wykryciem i masowym wykorzystaniem dziury w systemie

Akurat w ciągu ostatniego półtora roku wszystkie robaki wykorzystujące dziury zostały stworzone juz po wydaniu aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...