Skocz do zawartości
Feluke

Projekt budy -> drewno, aluminium, szklo

Rekomendowane odpowiedzi

Dlugo sie zastanawialem czy rzucic ten pomysl na przyszla bude.

Pomysl na cos takiego wzial sie po przestudiowaniu dosc pokaznej galerii na pewnej stronie. ;)

Zmodyfikowanie big towera ktorego i tak sprzedaje jakos nie podchodzilo mi zabardzo. Pomimo tego ze to bedzie moja pierwsza modyfikacja to postanowilem rzucic sie na gleboka wode i zrobic cos samemu. :D

I tak zrodzil sie ten projekt.

Niestety ale nieumiem malowac/szkicowac/projektowac* lecz postaram sie wam jakos ten pomysl przyblizyc.

No to do dziela:

 

Konstrukcja nosna bedzie czworobok przypominajacy zwyczajna obudowe skaldajacy sie z drewnianych belek o przekroju kwadratowym. Za podstawe bedzie robic slysznych rozmiarow drewniana deska. :D

Przedni, tylny panel oraz podstawa mobo beda wykonane z aluminium szlifowanego druciana szczotka (aby bylo takie ladnie porysowane ;) ).

Za zaslepki bedzie tobic szlko przyciemnione folia (jezeli bedzie ciezkie w obrobce to bedzie to plexa) a za tym kryc sie beda napedy oraz wyswietlacz graficzny.

Cala boczna scianka bedzie wykonana ze szkla (ok.5mm).

 

Najciekawszym patentem bedzie to ze wszystkie scianki beda wpuszczone w rowki wyfrezowane w szkielecie. :D

 

Mam nadzieje ze to nie sa tylko plany i ze wkoncu ktos mnie kopnie w dupe zebym sie za ta wzial a nie siedzial przy kompie. ;)

 

Calosc oczywiscie wykonana jak najmniejszymi srodkami. Pomalowana na czarny blyszczacy kolor bo beda napewno jakies rzeczy do zalatania np. dziury po srubach.

Jak uda sie wszystko to nastepna wersja bedzie pokryta bejca dla ladnego koloru. :twisted:

 

___________________

*niepotrzebne skreslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzył to ciągle bedzie kształt zwykłej budy ;] NIe myslałes moze zeby zmienic kształt na jakis zupełnie inny niz standardowy prostopadłoscian? Zapal jakis edytor 3D i zobacz ze "prymitywów" jest wiecej ;] szesciobok moze? trapez... walec w podstawie...

Gdyby nie to ze moja wyzynarka została zdewastowana :D przy ostatnim remoncie haty to siedziałbym teraz w piwnicy i wycinał obudowe >:]. Zwykłe kwadraciaki stają sie juz nudne.. tak przynajmniej ja uwazam. Jak zreanimuje wyrzynarke to zacznem w koncu modzic nową obudowę... której wygląd pokaze (mam nadzieje) niebawem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzył to ciągle bedzie kształt zwykłej budy ;] NIe myslałes moze zeby zmienic kształt na jakis zupełnie inny niz standardowy prostopadłoscian? Zapal jakis edytor 3D i zobacz ze "prymitywów" jest wiecej ;] szesciobok moze? trapez... walec w podstawie...  

Gdyby nie to ze moja wyzynarka została zdewastowana :D przy ostatnim remoncie haty to siedziałbym teraz w piwnicy i wycinał obudowe >:]. Zwykłe kwadraciaki stają sie juz nudne.. tak przynajmniej ja uwazam. Jak zreanimuje wyrzynarke to zacznem w koncu modzic nową obudowę... której wygląd pokaze (mam nadzieje) niebawem ;]

Oczywiscie jakies tam kraglosci beda ale jak przeanalizowalem miejsce w pokoju gdzie mozna kompa postawic to wychodzi tylko ze na biurku obok mnie i tylko taki ksztalt sie zmiesci.

Do srodka trzeba bedzie jeszcze zapakowac chlodzenie wodne wiec troche miejsca musi byc. ;)

Jak bym mial gdzie postawic cos takiego to cos lepszego by sie wymodzilo napewno a tak to trzeba sie jakos dostosowac. Jezeli sie ten mod uda to nastepne bedzie cos wiekszego i tylko na sprzedaz. ;)

 

P.S. Mozesz jakis edytor 3d polecic?? Chetnie bym sie pobawil bo mam od cholery czasu. :D

 

LordRene_PL a za ile bys ja lyknal?? Tak zeby mi sie oplacalo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie odpalic LCD ale jakies kszaki narazie wyswietla, nic konkretnego. Musze jeszcze pomyslec nad zasilaniem modulu wykonawczego bo mysle ze jest troche zamale napiecie i dlatego takie cos sie dzieje.

A teraz troche zdjec z odpalania. :D

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyswietlacz swieci na ladny bialo-niebieski kolorek. :D

 

P.S. Nie piszcie ze mam pieprznik bo to wiem i ze to wielka prowizorka bo to tez wiem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej stronie waśmość czytał o budach z drewna?? bo to mało popularny sport, narazie....też się zabierałem za taką bude, ale...zrezygnowałem... zapodaj linkami..

http://forums.bit-tech.net/

Troche sie tam naczytalem o tym i dlatego zabieram sie za ten pomysl.

Czekam tylko na ukonczenie szkolenia na prawko i wypad robie do dziadka do piwnicy. Ma tam ladne zaplecze do modowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mozesz jakis edytor 3d polecic?? Chetnie bym sie pobawil bo mam od cholery czasu. :D

ostatnio zciągneli mi (thY 4 dexter ;) zeby nie było ) SKETCHUPa. Pobawic sie mozna...

a co do miejsca na kompa... ja zmolestowałem swoje biurko :) zeby subwoofer wlaz...

Niekonwencjonalna buda... (czyt: moja)... z drewna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najs... tylko wiesz ze tam omzna wymiary wpisywac z qwerty?.. znaczy z klawiatury zeby było dokładnie... ;]

 

ja mojego nie pokaze bo jeszcze mi ktos pomysła ukradnie :> zanim zaczne jeszce robić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sporo tych postow tutaj bedzie ale mam kolejnego. ;)

To co juz wczesniej podawalem do projektu.

Link do zdjecia.

Link do pliku z projektem.

NO a teraz najfajniejsze. :)

Udalo mi sie wkoncu odpalic LCD i wyglada to zajedwabiscie. ;)

Wyswietlacz ma mozliwosc odwrocenia wyswietlania ta ze wszystko jest na odwrot a mozna to zrobic jednym kabelkiem. :D :D

Filmik z dzialania. Modem friendly!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...