Skocz do zawartości
CrazyJohn

jakie tanie firmowe ramy na fsb 200

Rekomendowane odpowiedzi

MarcinIKS - napisz jak Ci chodza jak dostaniesz ok :?:

 

johnson - a kiedy to bylo :?: teraz juz nie ma po tej cenie :( mozna sie dogadac w tym sklepie :?: ja bym chcial 512 MB co sie da krecic :) i oczywiscie zeby chodzila stabilnie na fsb 200 a nie jak te nowe twinmosy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinIKS - napisz jak Ci chodza jak dostaniesz ok :?:

:(

Już dotarły (tylko, że do wieczora siedzę w robocie :evil: ). Swoją drogą jestem pod wrażeniem prędkości realizacji zamówienia. Wczoraj po południu zamówione a dziś rano przesyłka w domciu (poczta). Dam znać co z nich wycisnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinIKS - napisz jak Ci chodza jak dostaniesz ok :?:

:(

Już dotarły (tylko, że do wieczora siedzę w robocie :evil: ). Swoją drogą jestem pod wrażeniem prędkości realizacji zamówienia. Wczoraj po południu zamówione a dziś rano przesyłka w domciu (poczta). Dam znać co z nich wycisnąłem.

ok, ok bo jestem b ciekawy, bo sam chce zamowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn- widze wlasnie w tym cenniku ze sa drogie te pamieci, ja kupowalem w kwietniu bodajze, wejdz na www.jes.com.pl tam sa numery gg oni ciagle siedza, zapytaj co i jak z tym kreceniem, moze pojda na to ze jak beda slabe to ci wymienia, w sumie powinni pojsc na pewno bo w przeciwienstwie do grala nie robia problemow z wymiana zadnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinIKS - napisz jak Ci chodza jak dostaniesz ok :?:

:(

Już dotarły (tylko, że do wieczora siedzę w robocie :evil: ). Swoją drogą jestem pod wrażeniem prędkości realizacji zamówienia. Wczoraj po południu zamówione a dziś rano przesyłka w domciu (poczta). Dam znać co z nich wycisnąłem.

ok, ok bo jestem b ciekawy, bo sam chce zamowic :)

Poszły w singlu od razu na 230MHz. Mam Epoxa 8RDA+ czyli chyba jak na tą mobo to niezły wynik :?: W dualu z moimi 2x256MB nie chcą na razie iść więcej jak 220MHz ale będę walczył. Więcej testow nie robiłem na razie. Jutro spróbuje coś z nich jeszcze wycisnąć :twisted:

Przy okazji - ta pamięć 512MB jest z literką R przed D43 a oba 256MB z J - według teorii to ten z R powinien być chyba słabszy ale jest raczej odwrotnie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Timingi?

 

wiesz... ludzie mowia roznie, gostek ost oddawal bo mial tylko 220 :) wiec to zalezy jak patrzec :)

 

powiedzcie mi co wybrac :?: - te Hynixy (411zl) czy

Geil z radiatorami za (465 zl) Cl2.5 chodza na 2-3-3-8

podobno te Geile ida na 466 ale nie dane mi to sprawdzic... musze wiezyc na slowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Timingi?

 

wiesz... ludzie mowia roznie, gostek ost oddawal bo mial tylko 220 :) wiec to zalezy jak patrzec :)

 

powiedzcie mi co wybrac :?: - te Hynixy (411zl) czy  

Geil z radiatorami za (465 zl) Cl2.5 chodza na 2-3-3-8

podobno te Geile ida na 466 ale nie dane mi to sprawdzic... musze wiezyc na slowo...

Te 230 to było przy timingach 3-4-4-11, ale mniejszych po prostu nie próbowałem. Na 240 komputer nie ruszył. Nie dam rady dziś tego dokładniej potestować. Na 100% idą na 210 przy timingach 2-3-3-8 i 2,9V w dualu z dwoma innymi kostkami, bo tak ich teraz używam. Przy tym są ledwo letnie 8)

Ale odnoszę wrażenie, że moja płyta nie lubi dużego FSB przy dualu, bo zarówno Hynixy 256 jak i 512 puszczane pojedynczo memtesta na 230 przeszły bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyil az tak super nie sa jak mowisz, ze 240 nie wstal....

 

timingi takie srednie :) :P

nie kumam tylko

"Na 100% idą na 210 przy timingach 2-3-3-8 i 2,9V w dualu z dwoma innymi kostkami, bo tak ich teraz używam." jak dual to musza byc 2 takie same a tym czasem wychodzi mi z tego, ze masz zapakowane 3 :?:

 

Twoja plyta dochodzi spokojnie do fsb 240/245... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyil az tak super nie sa jak mowisz, ze 240 nie wstal....

 

timingi takie srednie :) :P

nie kumam tylko

"Na 100% idą na 210 przy timingach 2-3-3-8 i 2,9V w dualu z dwoma innymi kostkami, bo tak ich teraz używam." jak dual to musza byc 2 takie same a tym czasem wychodzi mi z tego, ze masz zapakowane 3 :?:

 

Twoja plyta dochodzi spokojnie do fsb 240/245... :)

Timingow niższych nie próbowałem, może uda się je lepsze ustawić a może nie. Nie testowałem co pomiędzy 230 a 240 uda się wycisnąć, poza tym nie wiem na ile max. FSB pojedzie procek (AXP1700+). Druga sprawa. do duala muszą być CONAJMNIEJ dwie kości, ale mogą być również trzy :twisted:

A z tego co mi wiadomo, to tak wysokie FSB na Epoxie jak napisałeś to raczej sporadyczne przypadki :?

 

Mały update 235 poszły w singlu na 3-4-4-11, cała noc Memtest bez błędów. Powyżej tej granicy to już raczej procesor hamuje. Prime nie przechodzi mimo niskiego mnożnika :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie mozliwe... DUAL to 2 takie same kosci koniec... :) chyba :P 1sze slysze zeby tak mozna bylomiec 3 kosci i zeby byl DUAL... ide wlasnie po moje Geile jak wroce to poczukam w necie jakiejs definicji i najwyzej swoja / Twoja wyprostuje :)

 

2. osiagi dobre, standardowe :) teraz pozostaje testowac poszczegolne MHz z roznymi timingami

 

swoja droga to masz odblokowany mnoznik na procku nie? :)

 

3. z tym epoxem to chyba nie... 250 maja ludzie i to nawet stabilne :) do 240 powinno dobic spokojnie... pewnie procek Cie zatrzymuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

CrazyJohn

Dla rozwiania watpliwosci. Duala mozesz zbudowac z 3 kosci. Np. 2x256 + 512 i masz 1GB :) Dziala jako dual, ale ma ciut mniejsze osiagi niz 2x512.

Na twojej mobo taka konfiguracja dziala bez problemow. Na forum abita ludzie maja tak zbudowane konfigi. Nawet u nas na forum Tomek24 ma tak (2x256+512) na Abicie NF7-S Rev.2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie mozliwe... DUAL to 2 takie same kosci koniec... :) chyba :P 1sze slysze zeby tak mozna bylomiec 3 kosci i zeby byl DUAL... ide wlasnie po moje Geile jak wroce to poczukam w necie jakiejs definicji i najwyzej swoja / Twoja wyprostuje :)

 

2. osiagi dobre, standardowe :) teraz pozostaje testowac poszczegolne MHz z roznymi timingami

 

swoja droga to masz odblokowany mnoznik na procku nie? :)

 

3. z tym epoxem to chyba nie... 250 maja ludzie i to nawet stabilne :) do 240 powinno dobic spokojnie... pewnie procek Cie zatrzymuje :)

Na pierwsze już Elmer Ci odpisał. Działa na 100%. I to w różnej konfiguracji obsadzeń banków pamięciami :)

Osiągi są raczej ok. Niestety tylko przy użyciu pojedyńczej kości - w dualu aż tyle iść nie chce, ale jeszcze powalczę :twisted:

A procek ewidentnie mnie hamuje. Tak jak już pisałem - pamięci testy przechodzą a procesor się wysypuje. Podejrzewam, że nie wstanie przy FSB=240 było z winy procka, nie pamięci. Oczywiście procek ma odblokowany mnożnik, ale nawet na 7x się wykłada przy tak wysokim FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmer - dzieki, nie wiedzialem :)

 

MarcinIKS mowiac std mialem na mysli dobre, takie jak maja ludzie na tych kosciach :) nic ponad nic mniej :)

 

i tak masz dobrego procka :) moj na 220 wstaje dopiero pczy 2.1 V :(

 

kupilem moje geile i gowno :!: :( jade do sklepu wymienic i potestowac, potem opisze dokladnie co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmer - dzieki, nie wiedzialem :)

 

MarcinIKS mowiac std mialem na mysli dobre, takie jak maja ludzie na tych kosciach :) nic ponad nic mniej :)

 

kupilem moje geile i qpa :!: :( jade do sklepu wymienic i potestowac, potem opisze dokladnie co i jak...

Ale generalnie to jeśli chodzi o Hynixy to nie ma co się spodziewać niskich timingów. Nie pamiętam w tej chwili jakie ludzie mieli wyniki na tych kościach, ale spróbuję trochę z nich powyciskać :twisted:

Właśnie zamówiłem drugą 512tkę do pary, a 2x256 szukają nowego pana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmer - dzieki, nie wiedzialem :)

 

MarcinIKS mowiac std mialem na mysli dobre, takie jak maja ludzie na tych kosciach :) nic ponad nic mniej :)

 

kupilem moje geile i qpa :!: :( jade do sklepu wymienic i potestowac, potem opisze dokladnie co i jak...

Ale generalnie to jeśli chodzi o Hynixy to nie ma co się spodziewać niskich timingów. Nie pamiętam w tej chwili jakie ludzie mieli wyniki na tych kościach, ale spróbuję trochę z nich powyciskać :twisted:

Właśnie zamówiłem drugą 512tkę do pary, a 2x256 szukają nowego pana :wink:

fakt, hynix ma zawsze wysokie

 

ale powiedz mi czy przy fsb 200 miales 2,5 albo 2,0?

 

no ja wlasnie mam druga kostke tych tfu geili i mam 2,5-3-3-8 na fsb 200 i to jest jedyna stabilna konfiguracja ani timingow ani fsb nie moge zmienic...

tylko, ze... moj bartek na rozsadnym V idzie tylko na 200fsb ... wiec i tak bede siedzial na takich jak wyzej...

a jakbym kupil hynixy to 50 zl do przodu, tylko ze podobno nForce2 nie lubi CL3 - wprawdzie nie wiem czym sie to objawia ale tak mowia :(

 

jakie 2x256 :?: bo ja szukam jakis ramkow :) pisz na gg 1862788 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, hynix ma zawsze wysokie

 

ale powiedz mi czy przy fsb 200 miales 2,5 albo 2,0?

No przecież pisałem wcześniej :) , że w dualu śmigają mi (wszystkie 3 kości) na 210 2-3-3-8 na 2,77 (albo 2,9v nie chcę skłamać). I pewnie poszły by jeszcze trochę wyżej przy tych timingach, ale procek więcej nie idzie a mnożnika nie zmniejszałem tylko po to, żeby zobaczyć czy na cl2 pójdzie wyżej. Na pewno nie idą tyle na 220 (niższy mnożnik). Przy tym FSB muszę ustawić cl2,5 ale to i tak chyba lepiej niż te Geile.

 

jakie 2x256 :?: bo ja szukam jakis ramkow :) pisz na gg 1862788 :)

Na gg nie dam rady wcześniej niż wieczorem, skrobnę coś na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem wcześniej  :) , że w dualu śmigają mi (wszystkie 3 kości) na 210 2-3-3-8 na 2,77 (albo 2,9v nie chcę skłamać). I pewnie poszły by jeszcze trochę wyżej przy tych timingach, ale procek więcej nie idzie a mnożnika nie zmniejszałem tylko po to, żeby zobaczyć czy na cl2 pójdzie wyżej. Na pewno nie idą tyle na 220 (niższy mnożnik). Przy tym FSB muszę ustawić cl2,5 ale to i tak chyba lepiej niż te Geile.

sorka, sorka :)

no fakt, ciut lepiej :) nie polecam tych geili :!: :) zamowie sobie hynixy jak strona sie podniesie :)

potem zrobie jeszcze maly opis co i jak mi sie przyttrafilo i chyba zeskanuje te ram'y (nie mam aparatu :) ) co by sie ludzie wystrzegali :)

 

Na gg nie dam rady wcześniej niż wieczorem, skrobnę coś na PW

dzieks

 

 

 

 

 

--------- update

Ostrzezenie przed tanimi Geil'ami :!:

 

wiec kupilem dzisiaj w Jes http://www.jes.com.pl w Gdansku Geile z radiatorkami 1x512MB i wielka lipa, zadna z 2 kostek co mieli nie dzialala na 2.0

jedyna stabilna konfiguracja to

2,5-3-3-8 i fsb 200 przy KAZDEJ innej walilo bledami :(

bios pokazywal rozne dziwne -> 3-4-4-9 albo 2,5-4-4-8 jak bralem by SPD.

wydaje mi sie, ze wzieli jakies denne kosci, wsadzili radiator spr czy ida zgodnie z naklejka i puscili na rynek. u ogole nie daja sie podkrecic :(

wygladaly tak (zdjecie pozyczone :) )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

1 slowem NIE POLECAM :(

 

za to polecam sklep Jes

bez problemu wymienilem na inna, a potem bez problemu oddali kase :)

sklep jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś szczeście :D :D :D

Ja też szukam "żywch" kości.

Przypomnę moje boje >>>>.....

Słynne mityczne Hynixy D43: Cl2 komp nie wstaję na 200Mhz, 215Mhz na cl2,5; max to 225Mhz n aCl3 ===>>> totalne gwizdy.

Twinmos ( M'teck)- poszły na 235mhz Cl2,5 ( niezłe)

Ostani teścik - KingMax ( PC3200 of course) z bulem poszły na 220Mhz Cl2,5 - przy Cl2 żadnych szans na 200Mhz - bez komentarza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś szczeście  :D  :D  :D  

Ja też szukam "żywch" kości.

Przypomnę moje boje >>>>.....

Słynne mityczne Hynixy D43:  Cl2 komp nie wstaję na 200Mhz, 215Mhz na cl2,5; max to 225Mhz n aCl3 ===>>> totalne gwizdy.

Twinmos ( M'teck)- poszły na 235mhz Cl2,5 ( niezłe)

Ostani teścik - KingMax ( PC3200 of course) z bulem poszły na 220Mhz Cl2,5 - przy Cl2 żadnych szans na 200Mhz - bez komentarza.

Pozdrawiam.

po co w 2 watkach piszesz to samo? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś szczeście  :D  :D  :D  

Ja też szukam "żywch" kości.

Przypomnę moje boje >>>>.....

Słynne mityczne Hynixy D43:  Cl2 komp nie wstaję na 200Mhz, 215Mhz na cl2,5; max to 225Mhz n aCl3 ===>>> totalne gwizdy.

Twinmos ( M'teck)- poszły na 235mhz Cl2,5 ( niezłe)

Ostani teścik - KingMax ( PC3200 of course) z bulem poszły na 220Mhz Cl2,5 - przy Cl2 żadnych szans na 200Mhz - bez komentarza.

Pozdrawiam.

po co w 2 watkach piszesz to samo? ;/
Sorry

Nie tu miałbyć ten post

DO SKASOWANIA PRZEZ ADMINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witram

Jak czytam te wszystkie posty to głowa boli

teraz mam problem bo chciałem kupić Geile 2x512 a tu taki numer.

Poradzcie jakie pamiątki kupić 2x512

Moja płyta MSI KT 4V (za ok 3 miechy do wymiany ) procek będę kupował razem z pamiatkami i będzie to bartek 2500.

Jakie pamieci kupić żeby to wszystko ładni chodziło do cenny ok 1k1,1k

alegro odpada.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi geilami to malo os ma problemy, nei wiem czemu na takie trafilem :)

 

2x512 hynix z artesa, ew 2x twinmos jak mozesz testowac <- poczytaj sasiedznie watki

w sumie to tak czy siak najlepiej potestowac, bo NIE MA teraz donbrych pamieci narynku nie liczac np geili 500 za chorendalne pieniadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych Geili czy nie chcą chodzić na ustawieniach producenta czy przy OC . Czy może lepszym zakupem będa Kingstony CL 3.Pozdrawiam

P.S

Czytałem pozostałe wątki odnośnie pamiatek i naprawde nie wiem co kupić .Poradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te moje nie chodzily na tych co podaje producent - czytales sasiednie watki a czytales ten? :D

 

na jakis z kosmosu - by SPD szlo...

 

HYNIX :!: :) mi sie podoba chodzi na 2-3-3-8 i jest git :) MarcinIKS tez kupil te same i wykrecil chyba 230... - poczukaj watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo hynix to dobre kosci .. ale z racji na nie tolerowanie timingów typu cl2-2-2-x nadaja sie bardziej do wysokich fsb niz to nizszych

mimo to szczerze polecam .. obie kosci kupilem w dobrej cenie (210 i 205zl) i jestem zadowolony .. (no w sumie ta druga kosc mogla by smigac wyzej :)

 

moje kosci leca

2-3-3-11 tak do 220

a na 2.5-3-4-11 jedna kosc dobija spokojnie 246 @2.6v

druga slabsza stad w podpisie dual ino 228 :( no coz ciezko trafic dwie rownie dobre kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie wiem, bo mi grafa sie gotuje - wiatrak padl :D i dopiero jak cos zrobie to sie biore za o/c znowu :)

 

ale tka z grubsza co widzialem to to, ze na 220 moj procek pada :( i memtest walil bledami przy 3-3-3 i 2.9V ale sadze, ze to przez procka, ledwo sie calosc 3mala a i czasem w POST'cie zdarzaly sie zwisy... :/ aaa Vcore na procku 2.2 V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 3-3-4-11? :) ta 4 tam jest dal niech jakas bardzo wazna

hynixy nie lubua duzych napiec u mnie gorzej laza na 2.9 niz na 2.7

ciebie raczej bradziej ogranicza zablokowany mnoznik w bartonie ... a nie memorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...