Skocz do zawartości
Gregg

Jakie podłoże pod mysz optyczną?

Rekomendowane odpowiedzi

No włąsnie. Czy mysz optyczna ma jakieś wymagania odnośnie podłoża po któym jeździ?

Mam zamiar kupic mysz optyczną, a właśnie wykonałem sobie dzisiaj podkładkę z pleksy i nie wiem czy będzie się nadawała pod nią. Dodam jeszcze że pleksa jest podświetlana przez żelową "katodę" z dwoma diodami na niebiesko.

Nurtują mnie następujące pytania:

1. Czy niebieskie światło nie spowoduje oszukania sensora?

2. Czy przezrocztste podłoże będzie dobrze czytane przez sensor?

3. Jeżeli nie moż być przezroczyste to czy przeszlifowanie papierem ściernym (zmatowienie) coś pomoże?

4. Jakie są najlepsze gryzonie radio-opto?

 

Wszelkie odpowiedzi mile widziane 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ci chodzi a podłoże to to jest znakomite -mam i polecam

 

http://h4g.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/78

 

+ to http://h4g.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/51

 

i myszka porusz się super [w moim przypadku mx 500 , wczesniej IE 3.00]

 

Rozwiązanie troche drogie ale warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga [po małsmodzie swietnie swieci na niebiesko spod podwozia]

Dołączona grafika

 

dziala wysmienicie od ponad pol roku

zadnej podkladki niegdy nie uzywalem

blat styka :P

Może i fajna ale:

1. Niebieskie światło już mam. :P

2. Chodziło mi o mysz optyczną bez ogonka. :P

Dzięki za odpowiedź. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...wszyscy radza gladkie czarne powierzchnie...na moim logitechu najlepiej sprawdziela sie (lepiej od kilku innych..zdroworozsadkowo lepszych podkladek) czerwona szmaciana podkladka (a podobno czerwone nie nadaja sie). Szmaciana tzn. matrial naklejony na gume. Niestety szmatka zaczela sie ostatnio na rogach odklejac od gumy...wiec bede znowu na poszukiwaniu...ale szmacianki to moja myszka chaba najbardziej lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest nieprzezroczysta (zmatowiona) to raczej zadziała. Może być tylko problem z przyklejaniem do podłoża i może też "stawiać opór" jeśli jest zbyt gładka.

Osobiście używam MS Inteli a podkładkę znalazłem w piwnicy :lol: - > duuuża plastikowa reklama (miałem ją kiedyś na sklepie) w kolorze bardzo czarnym. Oczywiście powierzchnia jest lita, i lekko chropowata dzięki czemu prawie nie występuje efekt przyklejania. Świetnie się jej używa.

Sprawdzałem też na A4 bez kabla i o dziwo radziła sobie b. dobrze.

Tak więc polecam czarne podkładki.

I jedna uwaga. Myszki optyczne przerywają na błyszczącym podłożu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnnie. [gluteus maximus] zbita... Byłem w skepie z moją własnoręcznie zrobioną, wypucowaną, dopieszczoną, najlepszą na świecie podkładką i sprawdziłem. Mysz optyczna nie działa na niej. :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to jest niezłe:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27165099

 

A to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27203787

???

 

A co powicie na to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27616704

??? Wiem co to jest (było w jednym topicu) :lol: ale czy ktoś może miał "przyjemność" korzystać z tego jako podkładki pod mychę optyczną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powicie na to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=27616704

??? Wiem co to jest (było w jednym topicu) :lol: ale czy ktoś może miał "przyjemność" korzystać z tego jako podkładki pod mychę optyczną??

Pięknie opisane, może się skuszę :)

 

P.S. Jeździłem MX-em 510 po lustrze i nawet trochę działał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego koloru jest najlepsza podkladka pod mysz optyczna - czarnego czy bialego ? przy ktorym kolorze lepej dziala - prosze o opinie doswiadczonych uzytkownikow ?

 

Bo ja juz slyszalem rozne recenzje ze niby na czarnej gorze , ze baterie szybciej sie wyczerpuja niz na bialej - a to ze na bialej gorzej odbija swiatlo itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam swojej myszki bezposrednio na bialym gladkim biurku - nie mam zadnych problemow a mam ja juz ponad rok model: A4tech SWOP3

 

Dołączona grafika

 

ktos moze z niej korzysta? ( z czerwonym scrolem i nieprzezroczystym kablem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

najlepsza jest chyba podkladka z duza iloscia szczegolow :) gdzies to kiedys przeczytalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest chyba podkladka z duza iloscia szczegolow :) gdzies to kiedys przeczytalem :P

chyba ze cos wyczytales, albo zapomniales o slowq "NIE"

 

bo im wiecej szczegolow, tym optyczna myszka gorzej sie sprawuje: sensor robi bleeeeeeeeeeeeeedy!!

 

wiem cos na ten temat bo probowalem pracowac na podkladce Logitecha [reklamowka myszek optycznych :D] myszka MX700 i naprawde przy przejsciach po tekscie myszka doslownie latala po ekranie!! :|

 

PS. a biruko jest kiepskie - kurzy sie, brudzi, normalnie zwala :/ dlatego i ja musze se cos kupic w miare porzadnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

najlepsza jest chyba podkladka z duza iloscia szczegolow :) gdzies to kiedys przeczytalem :P

chyba ze cos wyczytales, albo zapomniales o slowq "NIE"

 

bo im wiecej szczegolow, tym optyczna myszka gorzej sie sprawuje: sensor robi bleeeeeeeeeeeeeedy!!

 

wiem cos na ten temat bo probowalem pracowac na podkladce Logitecha [reklamowka myszek optycznych :D] myszka MX700 i naprawde przy przejsciach po tekscie myszka doslownie latala po ekranie!! :|

 

PS. a biruko jest kiepskie - kurzy sie, brudzi, normalnie zwala :/ dlatego i ja musze se cos kupic w miare porzadnego :D

nie pomylilem sie tak bylo :P zreszta moja smiga po kolorowej i jest git jak mialem czarna to sie wlasnie bardziej walilo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego koloru jest najlepsza podkladka pod mysz optyczna - czarnego czy bialego ? przy ktorym kolorze lepej dziala - prosze o opinie doswiadczonych uzytkownikow ?

 

Bo ja juz slyszalem rozne recenzje ze niby na czarnej gorze , ze baterie szybciej sie wyczerpuja niz na bialej - a to ze na bialej gorzej odbija swiatlo itp

Jezeli to mysz bezprzewodowa to kolor ma wieksze znaczenie i wtedy lepsza ze wzgledu na baterie jest jasna powierzchnia (np. biala). A jak juz bylo tu wspomniane jesli bedzie tez jednolita to mysz nie bedzie "robic" naglych przeskokow.

 

Sam szukam do swojego Logitecha jasnej podkladki robionej na plastiku. W pracy dostalem Brit-mata ale niestety zbyt kolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam podobnie jak kilka innych osob Myszki Logitecha seria MX + Everglide Richoet fUnc k!ill3r ;] Taka podkladke udalo mi sie wyhaczyc za 80 zl na allegro uzywana (w niemal idealnym stanie:)"

Wydaje mi sie, ze w dzisiejszych optykach (szczegolnie tych z wyzszej polki) nie ma problemow z doborem koloru podkladki. Byleby powierzchnia nie świeciła sie i nie odbijala swiatla (np. moj optyk nie chodzi na lakierowanym kartonie od papeterii :)

Co do wyboru samego materiału z jakiego wykonana jest podkladka...to kwestia gustu jedni lubia miec cos mieciutkiego i przytulnego pod nadgarstkiem (szmacianki:), natomiast inni wola zimne i twarde blachy (np. super droga Stealpad 4S :)

Aha przypomniala mi sie pewna smieszna sprawa dot. podloza pod myszki optyczne :) zobaczcie;] http://counter-strike.pl/front/komentarze....042&category=22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...