Skocz do zawartości
The_X

Slaby wynik pamieci w aida32 help me plzz

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko all

qumpel mowi mi ze mam strasznei slaby odczyt pamieci w aida32 jeden jest dobry a drugi kiepski czy ktos moze zna przyczyny dlaczego tak mam ???

Aida32

Memory raed mam 2346 Mb/s

Memory write mam 626 Mb/s

ten drugi wynik mnie martwi dalczego tak slabo ?

moja konfiguracja to

Barton 2.5/3.2+

Epox 8KRAI

Geinward 3 ti 200

i jedno koche ramu

kingstona 256

co robic ???

 

Czy ten epox to takie straszne gowno ??? mam 7.5 tysiaca w 2001

moj qumpel na gorszym procku lecz na nforce ma 10 tys w marku 2001

 

big thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosik cienko powinno byc przy takim FSB minimum 1000-1100 a co do wyniku 2001 to troszke malo sorubuj sterow 43xx do 2001 sa dobre i wlacz w sterach wszystko na wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie AA na bank wylonczony a co chcialem spytac

ten moj barton na fsp 200 chodzi jako 3.2+ bez zmiany napiecia jak mysliscie do ilu moze dojsc podnoszac napiecie i zwiekszajac fsb ???

probouje dac 218 lecz winda nie startuje bawie sie jeszcze mam takie pytanko czy razem z podnoszeniem fsb podnoscic do vdim czy jakos tak na ile do dawc ??? jest do wyboru 5 opcji +10,+20 az to +50

podnosic to ???

jeszcze raz dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwne opcje, chyba jednostke pominales :)

 

3ba probowac

zwiekszasz fsb, patrzysz czy wstaje, jak nie to zwieksasz VCore

 

itd (rowiez jak winda nie startuje sproboj zwiekszyc VCore)

 

masz dorbego bartka jak poszedl jako 3200+ bez zmiany VCore, u mnie 3ba bylo go niezle kopnac...

 

wroze Ci dobry o/c :)

 

V pamieci to inna sprawa :) daj timingi by SPD i powinno pojsc :)

napisz jakie masz pamiatki...

ja u siebie dalem na def i poszlo do fsb 200 :) na std V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci mam kingston 256 333 mhz pc2700 CL2.5 takie

co do tajmingow nie wiem jakie dacaby najlepiej smigalo ogolnie to wogole nie dawno sie dowiedzialem o tych tajmingach ;ppp z tego forum od niedawna je przegladam i jest super !!! wiele sie juz na czytalem az za duzo tego ;ppp jeszcze nigdu nie widzialem tak duzego forum tzn pelno tu postow tematow wuchte tego chyba najelpsze forum o kompach w .pl !!!

;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest wina tej moejj plyty kt 600 ? epox ??? czy ramu ? wydawalo mi sie ze kingston to dobra firma moja pierwsza markowa pamiec ;p i jakas poraszka wiodze ;p moze dlatego to jest ze nigdy tajmingow nie przestawialem ani nic ??? read mysle ze jest calkiem niezly ale ten write

poraszka ;/// mysle ze daltego mam w 2001 marku 7500 do 8000 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci oryginalnie (Kingston) chodzą na napięciu 2,6V. A u mnie Everest wypisuje że mje pamięci są z 3 tygodnia 96 roku :lol: A z timingami dochodzę do 6-2-2-2 lecz coś mi ostatnio bruździ więc obniżyłem. Na wydajnośc niewiele to wpłynęło.

 

A może ty masz pamięci asynchro ustawione :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Ja mam kompa jak w podpisie i mam w AIDA:

Odczyt - 2151

Zapis - 928

Czy to są słabe wyniki, wydaje mi sie, że tak, bo jak mam daula, to powinny być lepsze.

Jak sie bawiłem w OC Bartka to zmieniłem tylko FSB na 200 i poszedł bez problemu za pierwszym razem.

Mam KINGSTON 2x256 CL.3. Jade na standardowych usawieniach (czyt. dupiata zasiłka), może musze zmienić timingi albo napięcia. W ustawianiu timingów mam do wyboru: by SPD i później 50%, 60% i tak dalej. Mysle że to przez to, że mam asynchronicznie, bo procek na 333 a ramy na 400 pracują, to jak zmienie ramy na 333 to wynik sie polepszy??

Mam płytke GA-7N400-L, ty Madness masz tą samą co ja tylko masz PRO wersje, jak ty zmieniałeś timingi i napięcia?? Proszę o pomoc.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Hehe zmieniłem ramki na 333 i teraz mam synchronicznie i od razu wynik lepszy,ale tylko w odczycie:

Odczyt - 2461 (przedtem 2151)

Zapis - 928 (przedtem 968, czyli ciut więcej)

Heh tam gdzie jest to ustawienie By SPD i dalej 50% , to nie są timingi tylko tam sie zmienia częstotliwośc ramków, głupek ze mnie8), a timingi mam takie 7-3-2-2. To jest dobry wynik jak na mojego kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_X odpiszę ci jak będę w domu bo z głowy nie chcę strzelać. A jeszcze jedno te wyniki co u mnie widzisz są na takiej samej płycie jak twoja. Moja płyta leży w serwisie. Co do 218MHz to powiem tak Gigabyte nie lubi przetaktowywania i jeśli to uzyskasz to będzie to na granicy stabilności. Mi się udało uzyskać 225MHz lecz takie kapryśne że szkoda gadać. Druga sprawa to w miarę solidne zasilanie. Szczególnie linia 12V płyty GB z niej ciągną mocno.

 

Już jestem w domu więc piszę:

Bios - na głównym ekranie przyciskasz Ctrl+F1

Wchodzisz do Advenced Chipset Features i jazda :wink:

System Performance na Manual

FSB Frequency na 200 MHz

CPU Interface na Aggressive (u mnie tylko tak chodzą, na innych ustawieniach kicha)

Memory Frequency na Auto

Memory Timings na Manual

I teraz na początek zapodaj: 8-3-2-2,5 lub najlepie 9-3-3-3

T(RAS) 8

T(RCD) 3

T(RP) 2

Cas Latency na 2,5

W tej części to tyle.

Teraz wchodzisz do Frequency/Voltage Control

Vcore OverVoltage Control jest Normal (u mnie tak chodzi na 2200MHz ale to ponoć się rzadko zdaża) jeśli nie wstanie to dodaj 5 lub 7,5 lub 10% sam musisz to wyczuć.

DIMM over.... daj na +0,2V więcej się nie da, to tym kościom nic nie robi opone wytrzymują dużo więcej :lol:

AGP over... to na razie nas nie interesuje :wink:

Wychodzisz zapisujesz zmiany i następuje restart jeśli ciemno to wciskasz Insert i Reset na obudowie po odpaleniu bios i znowu zmiany aż do skutku.

 

Miłej zabawy i wesołego jajka

 

Ps. Jeśłi zasilacz masz jakiegoś Codeshita to sobie odpuść może skończyć się to poważnymi konsekwencjami wraz z odejściem Mobo do krainy wiecznych łowów pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big thx Madness za pomoc ale mam inna plyte glowna ;/ epox`a kt 600

robie tak jak napisales ale umnie to wszystko jest chyba inne nei mam zadnego agresive przy tajmingach nazwy inne jakies te w w nawiasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

To Madness ja mam płytke taką jak ty i mam wszystko w biosie identyczne jak napisałeś. Dzięki bo napewno mi sie to przyda, bo nie wiedziałem o paru rzeczach, ale teraz dzięki tobie już wiem. THX. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big thx Madness za pomoc ale mam inna plyte glowna ;/ epox`a kt 600

robie tak jak napisales ale umnie to wszystko jest chyba inne nei mam zadnego agresive przy tajmingach nazwy inne jakies te w w nawiasach

poproboj, to nie jest trudne, zobacz do instrukcji :)

na pewno sa te ustawienia co najwyzej moga sie ciut inaczej nazywac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione takioe tajmingi fabrycznie z takimi oznaczeniami mozecie mi jeszcze raz doradzic co pozmieniac ??? podam all dokladnie tera

 

1.Dram cast latency 2.5

2.bank interleave -disabled

3.Precharge to active (TRP) (5t)

4.Active to precharge (TRAS) (7t)

5.Active to cmd (TRCD) (5t)

6.Dram Burst length (4t)

7.Write recovery (3t)

8.TWTR (2t)

 

chyba jakies kiepksie sa ;ppp tam gdzie sie wybiera Manual albo by SPD

mam do wyboru jeszcze turbo albo ultra jak ktorys z nich wybieram moge moge zmieniac 3 tajmingi a z manualem moge wszystkie zmieniac

np wszystkie te

 

3.Precharge to active (TRP) (5t)

4.Active to precharge (TRAS) (7t)

5.Active to cmd (TRCD) (5t)

6.Dram Burst length (4t)

7.Write recovery (3t)

8.TWTR (2t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...