Skocz do zawartości
Złoty

6-2-2-2 szybsze niż 5-2-2-2?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, przeczytałem "Overclocking pamięci dla początkujących". Do tej pory miałem ustawione na 5-2-2-2, a w tym toppicu jest napisane, że lepsze ustawienie to 6-2-2-2. Przestawiłem na 6-2-2-2, zrobiłem test 3dmarkiem w 640x480 i wynik jest nieco niższy. Czy ktoś porównywał wydajność dla tych dwóch ustawień? Jestem ciekawy, czy w innych przypadkach (mam na myśli konfigi innych użytkowników) 5-2-2-2 też jest lepszym ustawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kluczowe : Dlaczego robisz testy w 3dmarku w 640X480 ?

ciezko bedzie cokolwiek oszacowac w ten sposob, testy robi sie z reguly na difaltowych ustawieniach, zazwyczaj 6-2-2-2 jest szybsze - zwlaszcza na nforce'ach, ale musisz sam dojsc ktore ustawienia wlasciwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kluczowe : Dlaczego robisz testy w 3dmarku w 640X480 ?

Bo tylko w niższych rozdzielczościach można dobrze sprawdzić przyrost wydajności cpu i jego komunikacji z pamięcią. Na default nie ma żadnej różnicy (w granicy błędu), bo już grafa hamuje - przynajmniej moja.

U mnie lepsze jest 5-2-2-2, ale chodziło mi o to, żeby ktoś się wypowiedział, czy rzeczywiście jest lepsze tylko w moim wypadku. Możesz ustawić u siebie np. 9-3-3-3 i 8-3-3-3 i porównać wydajność w 3dmarku (testy samej pamięci mnie nie interesują - tylko przyrost wydajności całego kompa w 3d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(testy samej pamięci mnie nie interesują - tylko przyrost wydajności całego kompa w 3d)

:evil: Przecież napisałem, że przyrost wydajności samej pamięci mnie nie interesuje :evil:

Sprawdziłem Sandrą i wyniki były w granicy błędu, dlatego też jej nie ufam. Poza tym ja chcę więcej mocy w 3d, a nie w Sandrze! Nie piszcie mi więcej, że 3dmark się nie nadaje do testowania pamięci, bo nawet na default wynik wzrósł z 7500 do 8200 po zaostrzeniu timingów (nie mówiąc już o 640x480)! Może wreszcie ktoś sprawdzi i odpowie na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...