Skocz do zawartości
pasy311

radeon 9800pro sapphire- problem- pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

MAm duży problem proszę o pomoc:)

a wiec wczoraj kupilem ATi RADEON 9800PRO 128MB TV/DVI Sapphire

wrzucilem do kompa odpalam 3dmarka03 i po 20 sekundach testu... komp sie wylacza:( probowalem wszystkich mozliwych sterownikow nic nie pomaga w 3dmarku01 jest tak samo w grach tez nie jest to wina karty poniewaz jest to jzu 2 model pierwszy wymienilem bo myslalem ze cos nie tak ale z drugim modelem jest tak samo wina zasilacza to tez nie jest poniewaz sprawdzilismy u kumpla z moim zasilaczem i jego czesciami athlon 1700 esc ...s5a chodzi dobrze:( w czym moze tkwic problem bardzo prosze o pomoc -jestem zdesperowany:(((

konfiguracja:

procesor:athlon 2000

ram:2 X samsungi 333

plyta :gigabyte GA7VAX

zasilacz q-tec 400w dualfan

jeszcze raz prosze o pomoc

z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ati lubia stabilne zsilacze  aprawdz na innym u kolegi albo pozycz a co to za zasilacz Q-tec jakis odmienies Codegena to pewnie jego wina

Raczej nie... > http://allegro.pl/show_item.php?item=27282482 .

nie wiem co miales na mysli piszac ten link do allegro ? Bo jesli udowodnic , ze ten zasilacz jest dobry to cie rozczaruje... Szkoda na niego wydawac tyle kasy , juz lepiej kupic Modecoma albo Fortona z allegro . Mialem ten zasilacz i po dwoch dniach go sprzedalem , z reszta nie jest to tylko moje zdanie , wystarczy poczytac troche opinie na innych forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "raczej" trzyma napięcie lepiej niż taki Codegen ?

Powiem tak : Zmienilem Tracera 450W na tego Q-Teca i sie strasznie rozczarowalem , teraz mam Szefa 360W i roznica jest ogromna... Nie dosc , ze napiecia idealne to stabilne jak skala . Moze trafilem na jakas lipna partie , ale juz od paru osob slyszalem komentarze o tej zasilce i szczerze jej nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisze tak : (nie, zebym bronił tego zasilacza czy coś ;) ) - na codegenie 300w (potwór nie ? :) ) szło to co w podpisie... Myslałem ze przez zasilke były resety - dałem wyższe napięcie prockowi i resety się skończyły. Widać trzeba dobrze trafic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisze tak : (nie, zebym bronił tego zasilacza czy coś ;) ) - na codegenie 300w (potwór nie ? :) ) szło to co w podpisie... Myslałem ze przez zasilke były resety - dałem wyższe napięcie prockowi i resety się skończyły. Widać trzeba dobrze trafic ;)

Byly dobre codegony 300W (sam nie wierze , ze to pisze) :) Chyba ktos na forum chyba jeszcze takiego ma... Co nie zmienia faktu , ze niezly z Ciebie farciarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko juz pisalem ze na moim zasilaczu tylko innych czesciach karta chodzi normalnie bez broblemow a niestety nie mam od kogo pozzyc zasilacza zeby sprawdzic czy na nim pojdzie a jestescie pewni ze to nie jest wina plyty ani procka????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly dobre codegony 300W (sam nie wierze , ze to pisze)  Chyba ktos na forum chyba jeszcze takiego ma... Co nie zmienia faktu , ze niezly z Ciebie farciarz

Heh, sam mam jeszcze Codegen 300X (zmieniam na Chieftec w najbliższym czasie :wink: ) i wytrzymuje: Athlon XP 1700+ (Palomino), 2*256DDR, Radeon 9700@PRO, 2*HDD, 1*CD-RW i napięcia trzyma stabilniej niż 400W Tracer.

 

Co do problemu, to możliwe że płyta główna "nie lubi" się z grafą. Miałem kiedyś podobny przypadek, co prawda to było dawno temu i inna generacja kart graficznych :) , ale historia lubi się powtarzać. Może inny bios by pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem znawcą tak jak niektórzy tweakowcy ale spróbuj

1. Reinstall systemu

2. Wgranie sterowników do agp ponownie ewentualnie patcha jeżeli taki istnieje

3. zmiana sterów

4. Zdownklokuj kartę

5. Otwórz budę

6. Sprawdz inna płytę może coś takiego jak napięcie na agp jest za niskie

7. Dociśnij kartę w slot agp

8. Może komp jest za bardzo stweakowany i jak odpalasz marka to restart

9. Jak podkręcony to odkręć

10. Instalnij service packi jak nie masz

11. Sprawdż czy wtyczka od zasilacza podłączona do karty jest dobrze wciśnięta

12. Sprawdż czy agp aparature size w biosie jest odpowiedni]

13. Spawdż kompa superpi i primem95(to nie jest wyznacznik) czy komp jest stabilny

14. Usuń pozostałości po starych sterach

15. Przeczyść spy bootem i np mks skanerem czy nie mas świństw

16. Rozbierz komputer i skręć ponownie

17. Przedmuchaj lub przechuchaj sprężonym powietrzem slot agp

18. Idz do kumpla i sprawdz czy działa

19. Odłąćz cd floopa kartę muzyczną

20. Spawdz temperaturę w biosie ew,. speedfanem lun sandrą sis soft

Nie mam chyba narazie więcej pomysłów jak złe mówię to starzy wyjadzacze nie bijcie]

ps. Mówiłem że grecja wygra półinał i finał to się wszyscy śmiali a miałem iść do professionala i stwaić 50 dych oj byłbym bogaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly dobre codegony 300W (sam nie wierze , ze to pisze) :) Chyba ktos na forum chyba jeszcze takiego ma... Co nie zmienia faktu , ze niezly z Ciebie farciarz ;)

A ja go za 10zł puściłem :( Bez kitu, żałuję teraz... :) I był ZAJE**** cichy. To co teraz u mnie jest to czołg...

 

Feluś - przeczytaj co on juz z kompem zrobił, bo troche juz działał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez 1,5 roku GA-7vax i aktualnie posiadam taka sama grafike (domyslam sie ze chodzi o wersje 256bit) i z tego co wiem wszytko chodzilo. Jedyny problem ktory boli te mobo, to gdy masz podkrecona lub cos z tym zwiazane, ZALECANE BYS WYLACZYL OPCJE --> PERFORMANCE ..xxx..(gorny prawy róg w BIOSIE). Oczywiscie Fast Write rowniez wylaczyc.

Osobiscie na twoim miejscu bym wyjal pamiec, karty, tasiemki (to tez koniecznie sprawdz, bo moze cos jest obluzowane - kiedys widzialem takie zwisy z tego powodu), i inne .... i generalnie przeczyscil i powolutku wszytsko złożył i ustawil na domyslnych nie-agresywnych ustawieniach. Co do NV - nie zmieniaj. Grunt to sie nie poddawac;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli sprawdzales u kumpla karte i zasilacz i wszystko chodzilo to musi to byc wina mobo. Mialem do czynienia z ta plyta u kumpla i jest ona bardzo dziwna. Jak wczesniej kolega napisal ,wylacz opcje Performance ,bo przez nia sa takie walki czasami ,ze az glowa boli. Aha czy zmieniales system po zakupie nowej grafiki?? To moze byc bardzo wazna sprawa jezeli wczesniej miales nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety probowalem wszystkeiog system nowy nowy bios wylaczylem top..... wszystkie tasiemki i ram od nowa zainstalowalem i nic:(((((((

a co do sterow do agp to nawet nie wiem gdzie ich szukac:( ale dzikei za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja w takim ukladzie proponuje, o ile masz kogos takiego, by poszczegolne czaesci zamieniac z drugiego kompa (jesli to mozliwe) a jak nawet nie, to po prostu zrob minimum wymagań, nawet nie podlaczaj napedow, tylko pamiec, procek i vga. i testuj. z czasem dolaczaj pozostal komponenty i diagnozuj.:) aha co do tasieki, to moze byc jedna walnieta (jesli przykladowo masz wiecej), wiec jesli juz podlaczasz napedy sprawdzaj jedna i na tej podstawie podmieniaj (musi byc 100% poprawnosci)...do boju :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wszystko sie wyjasnilo problem byl jednak z zasilaczem

wielkie dzieks za pomoc i przy okazji jaki byscie polecili zasialcz?

wypatrzyelm CHIEFTEC 420W ale moze jest cos rownie dobrego ale troche tanszego zeby moj radek spokojnie dzialal?

jeszcze raz dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...