Skocz do zawartości
szulima

router 604 + 3 kompy, ale pechowiec nie ma netu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :-)

Otóż dzielę stałe łącze routerem (D-link 604, obsługa przez www), aktualnie podłączone do niego są 3 komputery.

Uruchomione na routerze DHCP wszystkich obdarowuje wewnętrznym IP i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że 1 komp nie ma internetu, mimo że mogę z niego spokojnie pingować serwer provider'a (ale tylko przez IP, jakby DNS mu również nie działał :?).

 

2 pozostałe podłączone komputery mają net.

 

Wykluczyłam już walnięte kable i walnięte porty w routerze - podłączałam posiadane kable w praktycznie każdej konfiguracji ..... tylko ten 1 komputer, niezależnie od użytego kabla i portu nie miał netu.

 

Czy to możliwe, że uszkodzona jest zintegrowana sieciówka (ASRock K7S8X Rev 3.0) tego pechowego kompa?

Mogę się z niego (jak z każdego podłączonego komputera) dostać się na strony router'a, ale w odróżnieniu od pozostałych kompów temu pechowemu komunikacja z routerem idzie BARDZO wolno.

 

Jak mogę sprawdzić, że ona rzeczywiście jest walnięta?

Co jeszcze mogę zrobić żeby zlokalizować, gdzie jest błąd / awaria i w końcu mieć spokój :mrgreen: i działający net?

 

----- update

właśnie wpadłam na pomysł wrzucenia do ASRocka innej karty sieciowej, celem wykluczenia siły wyżej ... ale to jutro ... tzn dzisiaj, ale jak będzie jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę spóźnione ale zawsze

 

1. mój problem rozwiązałam sama: winne były ASRock'owe sterowniki do (sic!) zintegrowanej karty sieciowej, które (sic!) częściowo unieruchamiały WSZYSTKIE sieciówki (zintegrowana czy na PCI, bez różnicy) i w rezultacie nie było netu :?

 

nie mam bladego pojęcia co się działo, ale na domyślnych Windowsowych sterownikach wszystko już jest ok

 

2.

Opisz mi jak to skonfigurowałeś przez www.Mało nie oszalałem podejmując desperackie próby i NIC !

Napisz mi krok po kroku jak to zrobić ???

:?:

postępowałam wg załączonej instrukcji :D

- switch ustawiłam na 10.0.0.1 (oryginalny dołączony "wizard" początkowo skonfigurował sieć na 192.168.0.1)

- przepisałam MACa z sieciówki podłączonej do netu na switcha

- podpięłam pozostałe komputery i już, DHCP wszystko samo przydzieliło

 

może napisz co się dzieje u ciebie, bo wklejanie tutaj całej instrukcji (w pdf'ie na stronie producenta jest) nie ma raczej sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...