Skocz do zawartości
Kalam Mekhar [SSP]

gf 5200 fx 128 na 128 czy radeon 9100 128 na 128

Rekomendowane odpowiedzi

R9100 sporo wydajniejszy, ale licz się z błędami w niektórych gierkach, częstymi zmianami sterów, patchowaniem itd. Jeżeli ten FX5200 to nie wersja ultimate Prolinka, to jednak bardziej opłaci się R9100.

Acha, wersja 128MB może mieć pamięci taktowane na 400MHz... trochę kiepsko by było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]nie wiem własnie jakiej firmy wiem ze ma radiator a nie wentylator.

W takim razie to na pewno nie prolink ultimate.

R9100 nie jest, aż tak sporo wydajniejszy, dużo zależy od producenta.

Ano właśnie to miałem na myśli pisząc o różnym taktowaniu pamięci na tych kartach. Ale skoro ten FX to nie prolink to myśle, że każdy R9100 128bit, będzie od niego wyraźnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to zdecydowanie lepszym wyborem jest Radek 9100. Jego największa wada, problemy w grach, też niekoniecznie się sprawdza - mój Herc 9100 64MB jakoś nigdy nie sprawił mi jakichkolwiek problemów, w żadnej grze.

Wypadałoby się jednak jeszcze dowiedzieć, jakie pamięci ma ten Radosław, ew. zapolować na wersję 64MB z szybszymi pamięciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to zdecydowanie lepszym wyborem jest Radek 9100. Jego największa wada, problemy w grach, też niekoniecznie się sprawdza - mój Herc 9100 64MB jakoś nigdy nie sprawił mi jakichkolwiek problemów, w żadnej grze.

Wypadałoby się jednak jeszcze dowiedzieć, jakie pamięci ma ten Radosław, ew. zapolować na wersję 64MB z szybszymi pamięciami...

z ta kompatybilnocia to jakis przestazaly mit... spreparowany przez Nvidiowcow 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta kompatybilnocia to jakis przestazaly mit... spreparowany przez Nvidiowcow

Mam R9100, więc chyba nie jestem Nvidiowcem. Być może te problemy zostały wyeliminowane na nowszych kartach ATI, ale u mnie są :( . Szlag mnie trafia, że wypuszczają nowe stery, które naprawiając błędy w nowszych grach powodują je w starszych. A niektóre starsze giery jak nie chodziły tak nie chodzą :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

heh co tu wybrac , i to i tamto to raczej szajs . chcesz miec spokoj wes 5200 , chcesz miec problemy w grach ale troche wydajniej wes 9100 . ja bym raczej wzial 5200 - ma tego pseudo dx9 , a w dx8 nie jest duzo gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no i tak z kazda gra , to cos sciagnij to cos zainstaluj , to zmien stery , to zmien ustawienia . jezeli chcesz sie w to bawic to wes te 9100 bedzie moze troche wydajniejsze , aczkolwiek minimalnie , wystarczy spojrzec an wyniki z orba po ile obie kary maja punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TOCA? Problemy? Przyznaje, ale tylko niewidoczne były samochody

Skoro nie przeszkadza ci brak "tylko" samochodów w wyścigach samochodowych to ja nie dziwie się, że nie widzisz błędów w grach. :lol:

U mnie na omegach (wersja na catalyst 4.6 bodajże) w far cry nie mogłem ustawić wody nawet na medium, bo zamiast niej miałem jakąś płaską, zieloną, migoczącą teksturę. Na oryginalnych catalystach nie było z tym problemu. Takie akcje zmuszają do częstej zmiany sterów.

Wystarczy ściągnąc ze strony ATI jeden malutki pliczek (50kb) i już T:RD śmiga

Pliczek do pobrania pobrać mogą ci co net mają :) (ja mam od niedawna, więc wcześniej ze ściąganiem patchy był big problem).

W sumie biorąc pod uwagę te dwie karty to chyba jednak wziąłbym 9100.

Przynajmniej teraz wiem co mam i czego mogę się spodziwać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to jak narazie jedna gra mi się sypała TOCA (nie było samochodów), ale wszystko poza nią chodzi ok. Tak jak pisałem nawet FarCry, który uważany jest za "kapryśną" grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co widze większośc ludzi mówi Radek. Dowiedziałem się jakie to to ma ramdac itp:Herstellungsprozess 0,15 µm 0,15 µm 0,15 µm 0,15 µm

Chiptakt 250MHz

Speichertakt 230 MHz

Speicherinterface 128 Bit DDR

Speichermodule SD / BGA

Speicherbandbreite 7,4 GB/sec

max. Speicher 128 MB

AGP Transfermodi 4x

RAMDAC 2x 350 MHz

Pixel-Pipelines 4

Textureinheiten pro Pipeline 2

max. Texturen pro Pixel 3

Vertex Shader Version 1.1

Pixel Shader Version 1.4

DirectX Version 8.1 9

Besonderheiten - TV-Encoder, FullStream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z ta kompatybilnocia to jakis przestazaly mit... spreparowany przez Nvidiowcow

ta , rzeczywiście bezproblemowe. u mnie ATI to nawet nie startuje i wiesi kompa bo sie gryzie z płytą :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...