Skocz do zawartości
giusepe

Trance / house / techno

Rekomendowane odpowiedzi

Carson - najprawdopodobniej masz problemy z systemem. Ja mam najnowszego abletona i wszystko dziala bez problemow. Wczytuja mi sie kazde tracki. Wiem, ze czasami kiedys ableton mial problem z trackami typu VBR jednak teraz takich praktycznie juz nie ma w sieci. Sprobuj zainstalowac na innym systemie. Ew. sciagnij 'odpowiednia' wersje.

 

Piratez witam po dlugiej przerwie. Kupe lat minelo. Juz nawet sam nie pamietam kiedy mu sie to widzielismy ostatni razem. Szczerze mowiac to sam nie slucham tego syfu co wychodzi osatnio. Sprawdzam juz tylko sprawdzone labele, ktore nie wydaja syfu bo ciezko juz naprawde wylowic cos fajnego ostatnio. Szczerze Ci radze nie sluchac nawet ASOT bo on tam teraz gra taka papke, ze szkoda gadac. Jego A State Of Trance powinien sie nazywac dzis ASO Pop. Tyle popu tam jest, ze szkoda gadac. Kazdy numer smieszniejszy od poprzedniego. Juz sie dzis w tym nie potrafie odnalezc.

 

Proponuje Ci jesli chcesz posuchac jakiegos dobrego trensu a nie gowna dla nastolatkow sluchajacych eski obadaj sobie sety DJ Orkidea, ktory ostatnio powrocil na fale radiowe, ze swoja audycja Radio Unity.

 

http://www.djorkidea.com/2009/08/dj-orkide...y-008-19082009/

tutaj download: http://www.urtrancezone.com/radio-shows/or...-19-t23843.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no top20 jest tragiczny ... track of the year.. Gaia - Tuvan... lol. a gdzie Exposure, Key of life ? bleh.

a yearmix ... jak zawsze, armin pokazuje swoj kunszt i magie 'harmonic mixing'. Chociaz i tak musze powiedziec ze yearmixy z poprzednich lat bardziej mi sie podobaja. Slychac ze Armina zjada machina komercji, szkoda.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowiłem jednak zassać tego top 20 od Armina i nie wiem czy dziwny jestem ale większość kawałków słyszałem po raz pierwszy może przez to, ze eski mi w domu nie odbiera? Nie wiem w każdym bądź razie gdybym nie miał napisane, ze to top 20 to bym pomyślał, ze to najzwyklejszy cotygodniowy asot... na szczęście chwile później otrzymałem do przesłuchania od pewnej osoby wersje "beta" jego mixa i zniknęło zażenowanie z mojej twarzy :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 kwietnia Armin i jego świta we Wrocławiu !! xD ASOT 450 !!

Ciekawe czy MSM zrobia z tego taka kaszanke jak z SW :)

 

Pierwsza pula biletow tylko dla 'klubowiczow' z jakas specjalna karta ftb :lol:

 

btw.

 

tutaj nagrany przeze mnie secik na nastepny miesiac, do konkursu battle mix (forum evibes.pl, o ktorym wspominalem wam juz kiedys).

 

Tracklista:

1. Intro [CDr]

2. Gary Maguire - True Colors (Original Mix) [DiSCOVER DARK]

3. Neal Scarborough & Gary Maguire - As You Are (Original Mix) [FRACTiON RECORDS]

4. Ram - Goodspeed (Fabio Steins Uprise Remix) [DETOX RECORDS]

5. John O'Callaghan - Broken (Original Mix) [ARMADA]

6. Sly One vs. Jurrane - Citizen (Original Mix) [DiSCOVER]

7. John Askew - Bad Apple (Sly One vs. Jurrane Remix) [DiSCOVER]

8. The Prodigy - Charly (Joint Operations Centre Rework) [CDr]

9. Ben Nicky - Catapult (Fabio Steins Uprise Remix) [ABSTRACT RECORDS]

10. Nick Sentience - Electrify (Tech Mix) [RESET RECORDS]

11. Bryan Kearney & Liam Melly - The Other Half (Thr3shold Remix) [FRACTiON RECORDS]

12. Yellow - The Race (Reaky Bootleg Mix) [CDr]

 

Odsluch: http://soundcloud.com/wtfsector/sector-bat...mix-february-1o

 

Pewnie sie tutaj nikomu nie spodoba, no moze jesli nie liczyc kasztana kax'a :- ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3438858[/snapback]

....

4. Ram - Goodspeed (Fabio Steins Uprise Remix) [DETOX RECORDS]

....

 

Pewnie sie tutaj nikomu nie spodoba, no moze jesli nie liczyc kasztana kax'a :- ))

Tak tylko napisałem żeby Ci miło było przecież nawet nie słuchałem... :biggrin:

 

 

Co do Armina raz go już na żywo słyszałem i przez pierwszą połowę próbowałem ustać na parkiecie, a przez druga próbowałem nie zasnąć siedząc na trybunach więc raczej podziękuje chyba, ze kogoś ciekawego do LU wrzuca wtedy się zastanowię...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

CD1:

 

01. Sun State - Fight For The Future (Orchestral Mix)

02. Apple One - They Came From The Stars (Original Mix)

03. Lemon And Einar K - The Oslo Syndrome (Original Mix)

04. ReOrder - Arenile (Jo Micali Remix)

05. Jo Micali - Shine On (C-Systems Dub Mix)

06. Mark Andrez - Flames (Original Mix)

07. Robert Nickson - Maybe Next Time (Avenger Remix)

08. Inglide - Saint Petersburg (Original Mix)

09. Avenger - Synth Reality (Original Mix)

10. Will Holland feat. Line Froyset - Things That Happen (Dub)

11. Suncatcher - Good Times (Nery Remix)

12. Space Garden - Moon Flowers (Original Mix)

13. A.M.R. - Elevation (Jonas Hornblad Remix)

14. Corderoy - Rock Guitar (Arctic Moon Remix)

 

http://rapidshare.com/files/331280326/Neve...10_-mp3s.su.rar

 

CD2:

 

01. Gustav - Gossip Girl (Original Mix)

02. Deepest Blue - Is it a Sin (Cicada Stadium Mix)

03. Hodel - Last Wish (Andy Tau Remix)

04. Henrik Christensen - Overseas (Original Mix)

05. John Hetmond & Osip - Lungomare (Original Mix)

06. Mike Emvee - Tokyo Dusk (Original Mix)

07. JPL - Summer Skin (Original Mix)

08. Mat Zo - Nuclear Fusion (Original Mix)

09. Josh Gallahan - Shades Of Love (Original Mix)

10. Adam Nickey - Callista (Stoneface & Terminal Remix)

11. Andy Moor vs. Lange - Stadium Four (Original Mix)

12. Cressida - Two-O-Ten (Original Mix)

13. Richard & Moore - Nevada (Original Mix)

14. Tropical Groove - Cloudwalk (Original Mix)

 

http://rapidshare.com/files/331389760/Neve...10_-mp3s.su.rar

 

Spakowane tak ze nie trzeba sciagac obu paczek, 1 i 2 cd spakowane sa osobno ;) Chcialem zeby to byl moj pierwszy set zrobiony w Abletonie ale niestety NIE DALO SIE :damage_wall: Program strzela fochy jak kobieta i nic nie mozna poradzic... System przeinstalowany, zonglerka kodekami tez na niewiele sie zdala. Tak wiec z zalem wrocilem do mixmeistera. Przynajmniej rozkminilem czesciowo frazowanie utworow (nawet patataje juz nie wychodza :D) i spodobaly mi sie szybkie przejscia(NeonPPC dzieki za pomoc). Pierwszy set zrobiony jak zwykle, przetrzepalem zbior nowych kawalkow, wybralem najlepsze i posegregowalem tak zeby mialo rece i nogi pod wzgledem tempa i ogolnej "energii seta". Drugi zrobilem korzystajac z zasad harmonic mixing (program mixed in key) i szczerze mowiac jestem rozczarowany :D strasznie krzyzuje plany takie harmoniczne dobieranie nut.

 

btw powoli mnie dosiega znudzenie upliftem... z winy producentow oczywiscie. Klepia kawalki jak na tasmie produkcyjnej. Niby utwory maja rozne melodie a i tak wiekszosc brzmi tak samo. Paul Miller to juz przechodzi samego siebie, Sunny Lax - wszystkie remixy takie same. Panuje teraz taka zasada przy robieniu upliftowego kawalka: naruchac beat'a, wpieprzyc pianinko w breakdownie i po tym rozkrecic sieke w 138-140 bpm :damage_wall: Oczywiscie nic nie mam do pianina bo uwielbiam wstawki z klasycznych instrumentow w breakdownach ale producenci zweszyli ze ludziom sie to podoba i teraz w co drugim kawalku slychac pianino albo gitarki. Sorry musialem "se" ponarzekac ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie Panowie wlaczam sobie w pracy classic trance z di.fm i przypomnialy mi sie stare czasy.

W kazdym razie dzieki za linki, w wolnym czasie przeslucham:) ale wiele sie nie spodziewam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.housemp3.org/701-dinka-in-the-m...ds-episode-016/ genialny progressive :gitarzysta: :banana:

 

Chlopaki jak sobie radzicie z rosnacym poziomem sygnalu w przejsciach miedzy kawalkami? Np w abletonie jest wtyczka compressor ale nie moge jej rozkminic. Czasami mi sie robi sieka podczas przejscia, tzn podbija mi poziom sygnalu o ~2dB.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie robisz oczywistych rzeczy :)

Ja robie tak ze kawalek ktory wchodzi przewaznie do czasu az nie przestanie grac razem z numerem wyzszym ma -2db, dopiero jak kawalek ktory schodzi przestaje byc slyszalny czy tez schodze w dol z low, mid, hi to wtedy daje odrazu 0db.

 

Pamietaj zeby wszystkie kawalki przeskanowac ReplayGainem.

 

Swoja droga dalej masz problemy z Abletonem? Wylacza Ci sie czy co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie robie ;) Bez przesady, moze dj bym sie nie nazwal ale mniej wiecej czaje o co chodzi w miksowaniu. Czasami robie przejscie przy uzyciu samego poziomu glosnosci, a czasami sie bawie sie low/hi ;) Ableton mi swiruje w taki sposob, ze niektorych mp3 nie potrafi przeanalizowac przez co sa nie do uzycia. Po reinstalce jest troche lepiej bo wiekszosc mp3 juz wczytuje ale i tak nie jest tak jak byc powinno. Nie wiem czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie smigaja Ci mp3 z vbr lub tez 'teoretycznie' zastrzezone (prawdami) mp3, tak?

Nie, vbr praktycznie nie mam w swoich zbiorach ;) Jedynie 320kbps. Probowalem sie dopatrzyc jakis roznic w mp3 ktore wczytuje i tymi ktorych nie moze przeanalizowac. Niestety nic nie znalazlem. Naprawde dziwna sprawa... Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, w takim razie mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Mozna ustawic jakis jeden staly folder w ktorym ableton bedzie skladowal pliki analiz utworow? Bo robi mi syf aktualnie w moich zbiorach, tworzy plik w tym samym folderze co mp3. Przetrzepalem caly program i nie widzialem opcji od ustalenia folderu do "analysis files".

 

ps. Jakis czas temu zmajstrowalem w abletonie 40minutowy secik. Jak masz ochote to go obsluchaj ale uprzedzam ze to praktycznie sam wokal (wiem ze tego nie lubisz :D) http://rapidshare.com/files/325775023/trochewokalu.mp3

 

Sami Saari - Electric Love (Original Mix) miazga :D

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to nie da rady tego zrobic. Jedyne co to mozesz jedynie wylaczyc te pliki. Mnie to tez troche derwuje, dlatego praktycznie nie uzywam abletona :P

 

Set wrzucilem do kolejki, ale ze jest to RS to troche potrwa zanim zassam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en jesli chodzi o ten kawalek to dla mnie numer jeden jest ciagle Andain - Beautiful Things (Photon Project Remix) i nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek byl w stanie wyciagnac z tej nuty wiecej niz photon project. No ale z drugiej strony to tylko kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en jesli chodzi o ten kawalek to dla mnie numer jeden jest ciagle Andain - Beautiful Things (Photon Project Remix) i nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek byl w stanie wyciagnac z tej nuty wiecej niz photon project. No ale z drugiej strony to tylko kwestia gustu ;)

Też jest spoko, ale magia Shah'a na mnie dobrze działa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie magia shaha wyglada tak ze kazdy kawalek brzmi tak samo :/

Tobie czarna owco podoba się muzyka która zdecydowanej większości tutaj nie podchodzi :lol2: Także spodziewałem się odpowiedzi tego typu :) Shah ze swoim Balearic jest dla mnie nr. 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bylem inny :/ ale masz racje cos w tym jest, ale tylko w nowych produkcjach :) Jedynie kasztan kax jest tego samego zdania co ja :D

 

Mysle jednak, ze w starym trensie mielibysmy duzo bardziej podobne zdanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...