Skocz do zawartości
Gość

Kupiłem ATI 9550 128ddr/128bit Saprihe jak uruchomić;]

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem. radek 9550 kupiony dziś nie działa u mnie . sprawdzałem u kumpla i działa :( robiłem już chyba wszystko, dociskałem , odkurzałem agp , zrobiłem resa cmosu, updejtowałem bios i nadal nic. odpalam kompa i jest czarny ekran. diody led które mam pokazują uszkodzenie bądź niewłaściwe zainstalowanie procyka co jest nieprawdą. gdy wkładam 4mx wszystko działa. ludzie błagam help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a u mnie na nowej plycie w miare z agpx4 nie dziala riva m64 :(

Mi sie wydaje ze moze Twoja plyta nie obsluguje poprostu nowych graf (na codzien spotykam sie z tym, poprost uz gory wiem ze jak grafa jest na agpx8 to nie pojdzie na starszych plytach choc niby powinna ale w wolniejszym trybie) nie wiem jaka to jest ta twoja plyta bo akurat jej nie mialem, ale czasem niby powinno dzialac a poprostu nie chce isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zbędne rzeczy są zasilane przez drugi zasilacz 8)

czyli dyski, napędy optyczne,wiatraczki. codegen zasila tylko płytę główną a proc nie jest kręcony[ ale dziś odblokowałem mnożnik , yupi :D ].

więc to raczej zasiłka nie jest :roll:

 

obsługuje tylko agp x4 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jest opcja ze u Ciebie ta grafa nie pojdzie, jesli chodzi o Fx'y to znam to poprostu z autopsji bo wymieniam takich full codziennie.

Co ciekawe niektore grafy te z wyzszej polki dzialaja na starych plytach glownych a znowu tak ifx5200 nie chce dzialac bo ma agpx8 i pupa, nic wiecej nie da sie zrobic (na x4 nie pojdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idem sie go zapytać jakież to on ma agp 8)

a tak BTW to przecież tak karta powinna działać tylko że z agp x4.

 

porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie to jest dziwne ze na x8 jak nei dziala to powinna na x4, ale z doswiadczenia mowie ze 99% takich kart nie chce dzialac, nawet jesli jest to gf4 -x8 to tez czasem nie pojdzie i to mnie czest ozadziwia.

Nie pamietam jak to jest z radkami ale tez kilka nie chcialo dzialac jesli plyta nie obslugiwala x8 ale to raczej chyba dlatego ze dana plyta nie miala supportu dla kart 1,5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie czego ty chcesz o tej płyty. jest stabilna wszystko z nią bylo ok.gdy ją kupywałem nic lepszego nie było. słyszałęm o problemach z radkami ale myślałem że przesadzają . nei przesadzają. fx 5600 ulra kumpla z agpx8 działa u mnie spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w pracy mam takich problemow full, i wiecie ze do dzisiaj nei znalezlismy rozwiazania tego problemu. TO sie dzieje nie tylko na radkach ale i na Fx'ach. Poprostu na niektorych plytach te karty nie dzialaja. Ja zauwazylem prawidlowosc tak ze jak jest grafa na agpx8 to na ogol nie dziala (sa wyjatki) czyli tak 95% graf nie chce ruszyc, ja kwezmie sie ta sama grafe ale z agpx4 to juz idzie (mam tu na mysli starsze grafy) tak wiec dziwna sytuacja.

 

Sam w domu mam plytke abita KT7 i na niej nie chodzi mi TNT2 m64, a na celeronie 400 i jakiejs plycie na BX dziala idealnie.

Dodam ze ta sama grafa u mnie na bartonie 3.2 sa jakies smieci juz w POSTcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jest opcja ze u Ciebie ta grafa nie pojdzie, jesli chodzi o Fx'y to znam to poprostu z autopsji bo wymieniam takich full codziennie.

Co ciekawe niektore grafy te z wyzszej polki dzialaja na starych plytach glownych a znowu tak ifx5200 nie chce dzialac bo ma agpx8 i pupa, nic wiecej nie da sie zrobic (na x4 nie pojdzie)

Niewiem pewnie masz dostęp do większej ilości sprzętu, ale u mnie fx5200Ultim. działa idealnie na starej płytce na KT133A (więc tylko AGPx4). Leborg może możesz :P wymienić na inną (też 9550 ale inny model, producent :? ) wiem, że to bezsensu ale resztę już pewnie sprawdzałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam dostep do sporej ilosci sprzetu, i coraz wiecej widze takich przypadkow. U mnie obraz idzie ze starej KT7 (ma tylko agpx4) nawet na r9600 itp wiec to nie koniecznie jest znak ze karta nie pojdzie jak brak agpx8.

Tak czy siak takich anomalii mam fulll i nie wiadomo jak t orozpoznac.

 

Ostatnio byl klient i kupil A380 , ktora wsadzil do PIII 800 i poszla wiec takze dziwne jak dla mnie jakim cudem ta plyta udzwignela takiego potworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wymienić bo to jedyna wersja w sklepie :?

moge co najwyżej oddać i mieć kase zporwrotem i kupić 4 Ti :? w innym sklepie.

dziś dam to do tego sklepu niech sami kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dali mi inny egzemplarz karty i to samo.

mam teraz do wyboru dopłata i radek 9600 albo kasa.

nie wierze w tego radka 9600 pewnie będzie znów to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze juz naprawde kupic cos lepszego troszke od KT333, jakiegoso NF, albo KT600, lub tez KT880 i wtedy nie bedzie juz problemu z karta. Ale to juz Twoja decyzja, a jendoczesnie zakup na przyszlosc wiec sie powaznie zastanow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewymienie płyty bo jest dobra :twisted:

 

dziękuje wszystkim którzy starali sie pomóc, niestety karta gryzie sie z płytą. kupi łem 4ti 4200 128mb z pamiątkami samsunga 4ns niebieskim świecącym wentylkiem firmy palit 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle zrobiłem. karta u kumpla poszła na 450mhz rdzeń i 500mhz pamiątki.

szkoda;/

 

 

a u mnie na standardowych ustawieniach jest 8468 pkt w 3dmarku2k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...