Skocz do zawartości
GreeN_DG

HH i Reggae

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pisalem nie slucham prawie polskiego hiphopu. Cene uogulniłem..I może skończmy już ta kłótnie bo to jest nudne... Ciekawe czy ty masz wszystko oryginalne.. Hmm. Pewno nie . Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem nie slucham prawie polskiego hiphopu. Cene uogulniłem..I może skończmy już ta kłótnie bo to jest nudne... Ciekawe czy ty masz wszystko oryginalne.. Hmm. Pewno nie . Peace

chłopie , ja nawet widnowsa mam orginalnego 8)

 

koniec kłótni, każdy żyje jak chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie , ja nawet widnowsa mam orginalnego 8)  

orginalnego napewno

 

koniec tego tematu, nie ciągnąć tego dalej bo piractwo to temat rzeka i skończy się na banach i zamknięciu tematu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chłopie , ja nawet widnowsa mam orginalnego 8)  

orginalnego napewno

 

koniec tego tematu, nie ciągnąć tego dalej bo piractwo to temat rzeka i skończy się na banach i zamknięciu tematu :evil:

jest orginalny. :? mam na budzie certyfikat. koniec konie koniec offtopu 8)

 

 

a co sądzicie o kombinacji eminema i reszty ziomalów w wyniku której powstało d12??

mi sie nawet podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty z polskim hh są za drogie??

to po ile mają być po 10 zł??

polski hh jest najtanszy na naszym rynku muzycznym.

 

masz racje Paranoik, joł joł respekt :roll:  

2xl spodnie 2xl bluza i wpadam tam gdzie extra gra muza :D

Troche mi się ten ostatni twój text niespodobał, i prosiłbym o niewałkowanie więcej tego tematu.

 

A teraz do wykonawców które podał WUNAT:

Znam tylko 2 zespoły z tego :D a ONYXA tylko 1 piosenke.

Jeżeli masz czas, to mógłbyś mi na maila mmichalak@post.pl albo na forum umieścić, jakieś najlepsze kawałki tych artystów, ewentualnie jakąs playliste swoją podesłać?

Oczywiście jeżeli będziesz miał na to czas i chęć.

 

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chłopie , ja nawet widnowsa mam orginalnego 8)  

orginalnego napewno

 

koniec tego tematu, nie ciągnąć tego dalej bo piractwo to temat rzeka i skończy się na banach i zamknięciu tematu :evil:

jest orginalny. :? mam na budzie certyfikat. koniec konie koniec offtopu 8)

 

Chodziło o ortografię. Oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co , obecnie polski HH zalewa komera i tyle :/ Gdzie sie podzialy tamte klimaty ? Pamieta ktos , stara wersje "Soboty" Tedeusza i numera ? To chyba bylo na pierwszym "Raporcie Osiedlowym" . Co do pozniejszych kawalkow to szok podczas sluchania pierwszej plytki Warszawskiego deszczu , pozniej SzejsetKilovolt i kawalek "nie jestem <span style="color:red;">[ciach!]</span>a biznesmenem" HHR . No i ofkors ZetIpe (te slowa mowia wszystko) . Co do reggae to polecam stare dobre kawalki Gutka , troszke teraz obnizyl poziom , ale pierwsze kawalki byly spoko...

 

EDIT : i tak rozwalil mnie tekst "gdybym byl lekarzem pajaczka bym ci przepisal" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miachalak co Ci sie nie spodobało??

2xl spodnie......

 

to jest kawałek hiphopu z mojego miasta. nazywają sie wierni i są śmieszni :)

 

kucyk. spoko mój błąd :lol: :D

wiecie piwo to moje paliwo , a ja dziś tankowałem już :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chino XL - Deliver

Wu Tang - cale albumy - Enter The Wu-Tang 36 chambers i Wu-Tang Forever

 

Gravediggaz - False thingz

Killarmy - The Shoot Out

MF Doom - Metal Fingers Presents Special Herbs (Album)

Gza - I got cha back

Raekwon - Live From N.Y

Inspectah Deck - Vendetta

Rza - Daily Routine

 

narazie masz to, potem dam cos jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miachalak co Ci sie nie spodobało??

2xl spodnie......

 

to jest kawałek hiphopu z mojego miasta. nazywają sie wierni i są śmieszni :)  

 

kucyk. spoko mój błąd :lol:  :D

wiecie piwo to moje paliwo , a ja dziś tankowałem już :wink:

wierni tak raczej hip hopolo a nie hip hop i lepiej nie wspominaj u nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czep sie. :wink: :P nagrali 2 wypasione kawałki.

bibe i telefonu numer , mogłem przkręcić tytuły ale te kawałki są nawet fajne.

zresztą z polskiego hh to tylko kaliber i paktofonika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly watek. Dziwne, ze sam na to nie wpadlem. Banalne ale genialne.

Nie ma sensu wymieniac kapelek bo Ci ktorzy kminia o co chodzi to i tak zasypaliby mnie nazwami, a potem ja ich i tak w kolko, a ten kto nie kmini to i tak mu nic nie powiedza.

W HH siedze od 12 roku zycia. W sumie ponad 15 lat.

Zaczynalo sie o Dr. Albana, Mc Hammera, Snap itp.

Pozniej zaczela sie era prawdziwego szlenstwa. Nawet nie wiedzialem jak sie to nazywa a juz chlopaki z Jastrzebia tanczyli BD i nam pokazywali, chlopakom z Wodzislawia jak sie ruszac.

Grafiti bylo obce kazdemu z nas. Jedynie poczatki szerokich gaci, fajne buty i nonstop rymowanie znanych kawalkow.

Do dzisiaj znam na pamiec "Jane" EPMD.

Naughty by Nature rozwalalo na naszych imprezach, "Jump arround" formacji House of Pain, Cypress Hill i ich Black sunday - po prostu cuda.

Do dzisiaj milo je wspominam.

Dzisiejszy HH rozni sie znacznie od tego co pamietam za swoichj najmlodszych lat.

Po pierwsze Polska sie pokazala. Lepiej lub gorzej, nie o gustach tutaj mi rozmawiac. Komercja jednak byla, jest i bedzie i nawet do PL HH sie wkradla. O takich lebiodach jak Mezo czy 18L nawet nie bede sie rozpisywal. Jeszcze ich sprawy sadowe za plagiaty czekaja.

Szacunek dla calego slaska: 3xklan, Kaliber, Hastu vel HST, Jajonasz, Pijani powietrzem. Wg. mnie cala W-awka powinna sie od nich uczyc. Jedyny poklon w strone W-awy jest ode mnie dla plyty "Warszafski deszcz" - 3H.

Rodzimego HH powinien uczyc Ostry, ktory jest prawdziwy, ze hej.

Przejdzmy do "disowania". Jezeli robi sie to inteligentnie (tak jak ostatnio Numer i Mes pojechali po Mezo) to ja jestem za. Ale jak slusze co drugie slowo k**** bo koles nie umie nadazyc z myslami to mnie krew zalewa.

 

Pewnie jeszcze napisze w tym watku w cholere rzeczy. Narazie sie rozkrecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly watek. Dziwne, ze sam na to nie wpadlem. Banalne ale genialne.

Nie ma sensu wymieniac kapelek bo Ci ktorzy kminia o co chodzi to i tak zasypaliby mnie nazwami, a potem ja ich i tak w kolko, a ten kto nie kmini to i tak mu nic nie powiedza.

W HH siedze od 12 roku zycia. W sumie ponad 15 lat.

Zaczynalo sie o Dr. Albana, Mc Hammera, Snap itp.

Pozniej zaczela sie era prawdziwego szlenstwa. Nawet nie wiedzialem jak sie to nazywa a juz chlopaki z Jastrzebia tanczyli BD i nam pokazywali, chlopakom z Wodzislawia jak sie ruszac.

Grafiti bylo obce kazdemu z nas. Jedynie poczatki szerokich gaci, fajne buty i nonstop rymowanie znanych kawalkow.

Do dzisiaj znam na pamiec "Jane" EPMD.

Naughty by Nature rozwalalo na naszych imprezach, "Jump arround" formacji House of Pain, Cypress Hill i ich Black sunday - po prostu cuda.

Do dzisiaj milo je wspominam.

Dzisiejszy HH rozni sie znacznie od tego co pamietam za swoichj najmlodszych lat.

Po pierwsze Polska sie pokazala. Lepiej lub gorzej, nie o gustach tutaj mi rozmawiac. Komercja jednak byla, jest i bedzie i nawet do PL HH sie wkradla. O takich lebiodach jak Mezo czy 18L nawet nie bede sie rozpisywal. Jeszcze ich sprawy sadowe za plagiaty czekaja.

Szacunek dla calego slaska: 3xklan, Kaliber, Hastu vel HST, Jajonasz, Pijani powietrzem. Wg. mnie cala W-awka powinna sie od nich uczyc. Jedyny poklon w strone W-awy jest ode mnie dla plyty "Warszafski deszcz" - 3H.

Rodzimego HH powinien uczyc Ostry, ktory jest prawdziwy, ze hej.

Przejdzmy do "disowania". Jezeli robi sie to inteligentnie (tak jak ostatnio Numer i Mes pojechali po Mezo) to ja jestem za. Ale jak slusze co drugie slowo k**** bo koles nie umie nadazyc z myslami to mnie krew zalewa.

 

Pewnie jeszcze napisze w tym watku w cholere rzeczy. Narazie sie rozkrecam.

ooo 8O 8O wellcome !!

ja slucham od 8lat - omajbod - ile to juz czasu

zaczynalem w podobnym czasie co ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly watek. Dziwne, ze sam na to nie wpadlem. Banalne ale genialne.

Nie ma sensu wymieniac kapelek bo Ci ktorzy kminia o co chodzi to i tak zasypaliby mnie nazwami, a potem ja ich i tak w kolko, a ten kto nie kmini to i tak mu nic nie powiedza.

W HH siedze od 12 roku zycia. W sumie ponad 15 lat.

Zaczynalo sie o Dr. Albana, Mc Hammera, Snap itp.

Pozniej zaczela sie era prawdziwego szlenstwa. Nawet nie wiedzialem jak sie to nazywa a juz chlopaki z Jastrzebia tanczyli BD i nam pokazywali, chlopakom z Wodzislawia jak sie ruszac.

Grafiti bylo obce kazdemu z nas. Jedynie poczatki szerokich gaci, fajne buty i nonstop rymowanie znanych kawalkow.

Do dzisiaj znam na pamiec "Jane" EPMD.

Naughty by Nature rozwalalo na naszych imprezach, "Jump arround" formacji House of Pain, Cypress Hill i ich Black sunday - po prostu cuda.

Do dzisiaj milo je wspominam.

Dzisiejszy HH rozni sie znacznie od tego co pamietam za swoichj najmlodszych lat.

Po pierwsze Polska sie pokazala. Lepiej lub gorzej, nie o gustach tutaj mi rozmawiac. Komercja jednak byla, jest i bedzie i nawet do PL HH sie wkradla. O takich lebiodach jak Mezo czy 18L nawet nie bede sie rozpisywal. Jeszcze ich sprawy sadowe za plagiaty czekaja.

Szacunek dla calego slaska: 3xklan, Kaliber, Hastu vel HST, Jajonasz, Pijani powietrzem. Wg. mnie cala W-awka powinna sie od nich uczyc. Jedyny poklon w strone W-awy jest ode mnie dla plyty "Warszafski deszcz" - 3H.

Rodzimego HH powinien uczyc Ostry, ktory jest prawdziwy, ze hej.

Przejdzmy do "disowania". Jezeli robi sie to inteligentnie (tak jak ostatnio Numer i Mes pojechali po Mezo) to ja jestem za. Ale jak slusze co drugie slowo k**** bo koles nie umie nadazyc z myslami to mnie krew zalewa.

 

Pewnie jeszcze napisze w tym watku w cholere rzeczy. Narazie sie rozkrecam.

 

pokój pokój o takie coś mi chodziło.. :) Boże a jednak są tacy ludzie w tej Polsce :) Tak jak mówilem polski rap to śląski rap i tak już zostanie. Ja też siedze w tym długo jakieś 8 lat ale to i tak nic przy 15.. heh.. Jedno jest pewno że napewno coś się w Polsce pozmieniało biorąc pod uwage lata 98-00. Ale wiadomo że każdy rozwój jest najczęściej w dwie strony ( tą dobrą i tą złą ). Ostry jest świetnym muzykiem jest świetny w tym co robi i właśnie... Sistars ostatnio pozytywnie mnie zaskoczyły .. robią dobrą muze coś nowego i naprawde ciepłego. Naprawde polecam ----->

http://polki.wp.pl/wiadomosc.html?wid=(...)

---- świetny przekrój przez Polski hiphop :).... Włąsnie to może jednak będzie przyklejony ..... kolego Kucyk :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak będziemy przyklejać to kleju zabraknie :lol:

"metal , rock , gotyk i pochodne" też zaraz będą chciały się przyklejać...

 

jak temat będzie się trzymał to w najbliższych dniach dostanie to na co zasłuży :arrow: Dołączona grafika :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

no to ja powiem krotko :)

kocham to (po ang. shit)

a co do tego linku co kolega nademna podal na wp to naprawde nie polecam to jest dopiero robienie z hip hopu popu, wypowiadaja sie tam mezo, peja, liber, 18l wiec to powinno was do niego zniechcecic :/ najabrdziej rozbrajajacy sa ludzie, ktorzy mowia ze to co robi mezo ascetoholix 3 wymiar albo 18l to hip hop :/ ostatnio z kumplem ogladalem DISCO POLO! jakas liste na polsacie 2 tak zeby sie posmiac a po reklamach slysze cos takiego: "A teraz reprezentanci hip hopu na naszej liscie" wziela mnie taka zlosc ze nie jestem tego w stanie opisac nie przeklinajac, goscie nazywali sie JMT i to bylo dopiero HIPHOPOLO niedosc ze spiewali caly czas zamiast rymowac to jeszcze na liscie w disco polo !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie moja wina że teraz taki hiphop się sprzedaje. Ja tam pisałem czego słucham napewno nie list disco polo.. A ten przekrój jest dość ciekawy i nie mówie że to co tam jest napisane popieram... ale to co tam jest opisane ma miejsce teraz na polskiej scenie hiphopowiej.. niestety.. nic z tym nie zrobimy. Dla mnie najgorsze jest to że pojawilo się pełno nowych zespołow, które nic nie wnoszą nowego (kowermeni, plagiaterzy -- kolega 18L , mezo).... niestety. Zauważyłem że teraz ci najbardziej znani a przez to najbardziej komercyjni robią kawalki juz nie pod starą publikę tylko na siłe chca trafić do ludzi którzy na codzień słuchają techno , dance itd.. Boże kawałki hiphopowe pomiędzy techno jazdą.. to jest straszne. 10000 zespołow śmieszne teledyski.. Powinni posluchac najlepszych ( Fokus, Hst , Jajo, Śliwka, pfk, o.s.t.r ) wyciągnąć wnioski i trenować. Bo taka jest prawda. Aby teraz osągnąć coś w tym gatunku muzyki który z dnia na dzien się rozrasta i to w przyśpieszonym tempie, trzeba pokazać coś naprawde dobrego. To musi byc wszystko do kupy poskładane... no cóz miejmy nadzieje że to wszystko pójdzie w dobrym kierunku .... lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tylko TDF-a. Zblazowal czlowiek.

Ostatnio zajaralem sie kolesiem Kool Kieth. Klient ma astralno-kosmiczny styl. Po prostu cos innego od tego co sie slyszy na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grammatik jest jednym z nielicznych hiphopowych składów które jestem w stanie przełknąć.

Ja takze (jesli mowimy o polskim hiphopie).

Co do zagranicy to moim zdaniem na uwage zasluguja :

nujabes ( dj z japonii , nagral jak narazie jeden LP pt 'metaphorical music , na ktorym pojawili sie panowie z five deez i pan z cyne )

wspomniany juz rjd2 ('dead ringer' i wydany w maju 'since we last spoke', ta druga pozycja zasluguje na szczegolna uwage , mysle ze panom sluchajacym rocka by sie spodobalo )

jazz liberatorz (dla wszystkich lubiacych jazzy hiphop , znakomite)

little brother ( kapela skladajaca sie z 3 osob , na uwage zasluguje dj - 9th wonder , ktory tworzy znakomite podklady , plyta LB nosi tytul ' the listening' )

wspomniany madlib (pan ktory ma dziesiatki pseudonimow , no ale nie poruszajmy tej kwestii , na uwage zasluguje jego LP pt "shades of blue" , na ktorym odkurzyl stare przeboje artystow wydajacych w legendarnej, jazzowej wytwornii BLUE NOTE RECORDS )

 

Jak narazie tyle , jak ktos ma jakies pytania to prosze na gg lub icq 2144137/114852014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie bo jeden z kolegów zaczął coś o kawalku "nie jestem k*r*a biznesmenem" - grubego i gutka. Ciekawe są jeszcze inne produkcje tych chłopaków. Ale po co to pisze...hmm .. gutka znam toche ( troszeczke ). Ale gruby mieszka osiedle obok mnie.. Hehe. Zalożył teraz dance hallowy zespół "13 czili i pół fuksa" z moim kumplem.. Boze ale jaja.. co oni tam kładą. Buehehe. Wypuścili jeden kawałek na składance Dąbrowskiej :) Jak coś to moge go postawić na ftp. Warto bo można się pośmiać troszkę.. Hehe. Apropo grubego.. No cóż...Nie będe pisał.. lepiej ( raczej ) .. oglądać 4 fun tv ?? Czasami puszczą coś dobrego. ale i tak nie ma jek EXtrim ... pozdrawiam lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak z braciakiem jechalem z zakupow z Kato i przed pasami posuwal Fokus z panna :)

Nie jest jakims moim idolem ani autorytetem ale calkiem fajne przezycie. Idzie koles, na ktorego rymach 5 minut wczesniej w samochodowym kaseciaku sie podniecalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

"z mózgu nie z pięści chcę robić użytek,

wiesz o co chodzi nie jestem k*r*a ulicznikiem"

 

ta wersja mi się znacznie lepiej podoba niż "nie jestem k*r*a biznesmenem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. Fokusa też spotkalem..kumpel na bitwie warszawskiej palił z nim trafke :) Zajął 3 miejsce ( choć to jak on jedzie na wolnym mi osobiście się nie podoba ) --- oczywiście mówie o moim kumplu . hehe. A fokus dla mnie ma najlepsze floł z całej Polski.. Nikt nie potrafi tak jak on dopasować się do bitu i basu.. Hehe. Pewien sen i tym podobne.. Sam toszke tworze ( tworzyłem, więc jak coś można się zawsze zgadać ) heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

A mi sie to nie podoba :)

 

tede robi ogulnie dobre piosenki niektore i to wiekszosc bardzo dobre ale wole jego kawalki spokojniejsze niz te bardziej baunsowe typu te co podales, a najlepsza piosenka z tedeuszem to z Wrukwionych Bitów Volta - Opowieść o tym co tu dzieje sie na wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowieść o tym ... to bardzo dobre free Tedego .. aż czlowiek myśli że to było przemyślane wcześniej. Tede nie jest wcale taki dziany jak go ludzie odbierają i nie każdy chyba wie że był 2 lata na odwyku. Tam dużo podobno pisał i jechal na wolnym.. ( heh przydało mu się to ). Nie ma jak jego stare kawalki z Warszawkim Deszczem ( ta pierwsza płyta nielegalna jest ostra ) .. najważniejsze jest to że jest on prawie od początku powstania rapu i calej tej kultury w Polsce. I zapomniałbym Peji to ja baaaaardzo nie lubie...a wy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...