Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

...Roll Tide vel Crimson Tide...

grrr...

 

Crimson Tide And Deep Blue Sea ...nie obrażać mi tu jednego z moich ulubionych instrumentali ;)

 

co do płytek Nightwisha - na pierwszym miejscu u mnie Oceanborn...

 

@Within Temptation...mają kilka fajnych kawałków ale ogólnie taki o zespół...imo...

 

btw możecie mi powiedzieć kto jest odpowiedzialny za teledysk do The Siren ??...

 

EDIT:

 

Over The Hills And Far Away z tego co wiem to utwór Gary_Moore pana...a w Finlandii zdaje się że kawałek ten leciał w jakiejś bajce :)...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notabene Over The Hills And Far Away nie jest autorstwa Nightwisha - to jest chyba jakas tradycyjna melodia, bo slyszalem juz trzy rozne wykonania, w tym jedno w stylu podchodzacym pod folk.

To jest cover Gary'ego Moore'a, wiec nic dziwnego.

 

A Crimson Tide z ktorego albumu jest?

Nie ma tego utworu na zadnym albumie ani nawet singlu. Jest za to na DVD z koncertem From Wishes To Eternity. Swoja droga to jak bylem na koncercie w Chorzowie w zeszlym roku to jako intro puscili kawalek z Crimsona (tylko, ze troche inny moment niz to co w w/w utworze). Efekt byl piorunujacy, ciary na calych plecach :)

 

Co do samego albumu Once to mi sie podoba. Nie odbieram go jako gorszy od wczesniejszych. Raczej jako inny. A taki jest, bo wyraznie widac odstepstwa od poprzedniego, troszke bardziej folkowego, stylu na rzecz ciezszych gitar. Przynajmniej nie wieje nuda jak go slucham. Ciekaw jestem tylko co sie stanie teraz.. jaka znajda wokalistke, czy podola ona zadaniu i w jakim kierunku bedzie sie ksztaltowac ich dalsza tworczosc. Czas pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr...

 

Crimson Tide And Deep Blue Sea ...nie obrażać mi tu jednego z moich ulubionych instrumentali ;)

No to ja mam troche inny tytul bo nie ja to zgrywalem ale notabene kawalek ten sam - miodzio ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie wzięło na Prodigy- zatrzymałem się na etapie do ok. 1997 roku- Fat on the Land. Wcześniejsze płyty też mi się bardzo podobały. I lepiej , zeby tak zostało, bo kolejne płyty to totalne [ciach!]o jest. Skasowałem sćiągnięte 2 teledyski, bo nie sądziłem, że TAKA grupa nie może nakręcić i wydać taki shit i ktoś się podszywa pod Prodigy- mowa o "girls" i "hotride" . Żenada i kiła - nowe płyty to już nie Prodigy :|

 

The Expoited- dalej trzymają niezły poziom, ale ostatnia płyta jest taka sobie.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. :P

Wokalistka zamiast śpiewać się strasznie męczy. :?

 

Już lepiej posłuchać sobie Sirenii.

 

Children of Bodom - Children of decadence i Nightwish - She's my sin mają bardzo podobny (jeśli nie identyczny) wstęp. Ktoś wie dlaczego? Jakaś fińska pieśń ludowa or sth?

 

Dokładnie miałem to samo napisać, tyle ze do Sirenii bym dodał jeszcze Tristanie i After Forever, starsze albumy Theatre of Tragedy(chociaz najnowszy - Silence tez nie jest zły ;) ). Within Temptation to chyba nawet prawdziwy gotyk nie jest, gdzie tam jest GROWL? a wokal tej laski - tragedia.

 

A co do tego podobnego wstępu, to podobnie jest z Iron Maiden - Wicker Man i Judas Priest - Running Wild, swoją drogą, fajne kawałki ;] (tak jak wszystko Judaszy i Żelaznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to samo napisać, tyle ze do Sirenii bym dodał jeszcze Tristanie i After Forever, starsze albumy Theatre of Tragedy(chociaz najnowszy - Silence tez nie jest zły ;) ). Within Temptation to chyba nawet prawdziwy gotyk nie jest, gdzie tam jest GROWL? a wokal tej laski - tragedia.

Growlu trzeba na starszych albumach szukac, np. Enter.

 

A Tristania dobra jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis qumpel co jest wielkim fanem min. Nigtwisha powiedzial ze Taria oficjalnie ochodzi z zespolu ;| mieli jakies spiecia od dluzszego czasu... to chyba koniec Nightwisa, lub przynjamniej koniec Nightwisha ktorego znamy, bo ciezko im bedzie znalezc kogos sensownego na jje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis qumpel co jest wielkim fanem min. Nigtwisha powiedzial ze Taria oficjalnie ochodzi z zespolu ;| mieli jakies spiecia od dluzszego czasu... to chyba koniec Nightwisa, lub przynjamniej koniec Nightwisha ktorego znamy, bo ciezko im bedzie znalezc kogos sensownego na jje miejsce.

Bardzo aktualny news;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wbiłem się w klimaty Arch Enemy, trzeba przyznać że Angela która użyczyła swojego głosu na ostatnich dwóch albumach ma niezły wygar ;D Poza tym miło usłyszeć kilka znanych kawałków w trochę mocniejszym wykonaniu jak np. Aces High. Oprócz tego polski Frontside też jest spoko i Urine Garden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Testament ktoś słucha :mrgreen:

Słuchał, byłem kiedyś na ich koncercie... Ale to historia starsza od węgla. Jeżeli dalej grają to nowych produktów tej kapelki nie znam.

Ostatnimi czasy byłem na koncercie Behemoth... żeby oni grali 10 lat temu... zawodowo wymiatają...

A koncert w pubie, tu scena , poniżej mały młyn/kocioł a dalej ...bufet i barman leje heńka. Oczywiscie nie w Polsce, u nas lokal byłby zamkniety potem przez miesiac.

Maly gifcik; foty z koncertu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Testament ktoś słucha :mrgreen:

Oczywiście że tak :wink:

Pamiętam jak zakupiłem ich krążek "The Gathering" (bodajże 1999r). Ta płyta wbiła mnie w ziemie. Ten "gwiazdorski" skład pełen indywidualności stworzył jedną z najlepszych płyt jakie było dane mi słyszeć B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. :wink:

 

A Amon Amarth ktoś z was też słucha? :D

 

słyszałem kilka kawałków m.in Pursuit of vikings, całkiem przyzwoicie grają, chyba z Hiszpanii są?

 

A ja słucham :P Są ze Szwecji, mam dyskografie ale narazie przesłuchałem dobrze jeden album. Aktualnie słucham najnowszy Lacuna Coil - Karmacode, całkiem fajny, troche zmienione brzmienie... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu odstaw Lacuna Coil i powiedz co myślisz o nowym TOOLu :] bo tylu tu metali, a nikt nawet nie wspomniał o tym kultowym dla wielu zespole

 

10.000 Days wg mnie ;) jest płytą niezłą, czym dłużej słucham tym bardziej mi się podoba, a muszę wam powiedzieć, że byłem sceptycznie nastawiony do tego wykonawcy

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu odstaw Lacuna Coil i powiedz co myślisz o nowym TOOLu :] bo tylu tu metali, a nikt nawet nie wspomniał o tym kultowym dla wielu zespole

 

10.000 Days wg mnie ;) jest płytą niezłą, czym dłużej słucham tym bardziej mi się podoba, a muszę wam powiedzieć, że byłem sceptycznie nastawiony do tego wykonawcy

 

pozdro

 

Tool jest super nowa plytka ok , a fajny tez jest zespol A Perfect Circle z wokalista z Tool'a

Jezeli mówicie ze nowy Tool taki fajny, to musze posłuchać :P

 

 

Alice Cooper,Dokken, i ostatnio Lordi.

 

Ostatnio dorwałem jeden utwór Lordi, Hard Rock Hallelujah ;) Fajne nawet, będe musiał przesłuchać inne utworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurowizji wogole nie sledzilem (obchodzi mnie ten festiwal tyle, co zeszloroczny snieg), wiec jak sasiad pokazal mi zwyciezcow to mialem niezla bek :D Szczegolnie uroczo goscie wygladali z tymi pekami kwiatow w rekach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, kwiatki pasowaly do nich tak jak Black MEtal do Regee :]

W zasadzie to mozna sie smiac ze zwyciestwa Lordi bo dostali ta nagrode glownie za swoja oryginalnosc a nie za osiagniecia muzyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj słucham non stop Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków zespołu COMA

 

Czekałem na tą płytę 2 lata

Na razie jest za wcześnie co do wnikliwej recenzji ale jestem pod wrażeniem..

 

 

Z oficjalnej strony zespołu:

Promowane cukierkowym singlem "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" ukrywają skrzętnie swoją majestatyczną tajemnicę. Potęga klimatów zmieszana z poetyckimi, napełnionymi zadumą i nadzieją tekstami. Ogromna dojrzałość aranżacji, swoboda przekazu i wielkie przestrzenie splecione z klimatycznym zabarwieniem progresywnej agresji.

 

 

Dziesięć bezkompromisowych utworów o wielorakiej interpretacji. Nieokiełznany art rock inspirowany mistrzami gatunku, w nowym, nieznanym dotąd wydaniu.

"Zaprzepaszczone siły" wycelowane prosto w serce komercji, album dla wybrańców. Promowany jedynie przez przyjaciół oraz niczym nieskrępowane i odważne media.

"Wielka armia" misternie zagranych dźwięków połączonych w nietypowy concept album. Świetna realizacja dźwięku i charakterystyczne brzmienie.

"Święte znaki" prowadzą w zakamarki umysłu, pozwalając obcować ze sobą w bezpiecznej przestrzeni, dając uczucie oderwania od rzeczywistości, wzniesienia się ponad szarość dnia.

"Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" to album dla wymagających. To rozpoznawalny styl zespołu w nowej odsłonie. Nic już nie będzie takie samo, pokochasz lub zapomnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...