Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

To po co w takim razie piszesz w temacie o metalu?

 

Muzyka elektorniczna ma swoj topic.

 

EDIT: z tej przydlugawej listy znam blizej (znaczy cos wiecej niz jeden-dwa utwory) dwa zespoly: Covenant i Qntal.

 

Ten pierwszy wcale taki daleki od metalu nie jest, wrecz przeciwnie (chyba, ze Covenantow bylo kilka), Qntal nawet mi sie podoba - interesujace polaczenie piesni sredniowiecznych (i stylizowanych na sredniowieczne/renesansowe) z elektronicznym podkladem.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisalem ze to glownie industrial i electro-goth a to jest pokrewne...troche ;) tyle ze grane na innym sprzecie

Dark ambient tez da sie podciagnac ;) Lubie ciezkie granie tak jak wy ale nienawidze gitar chyba tak samo jak Techno ;P

 

T (chyba, ze Covenantow bylo kilka), Qntal nawet mi sie podoba - interesujace polaczenie piesni sredniowiecznych (i stylizowanych na sredniowieczne/renesansowe) z elektronicznym podkladem.

Covenant i Kovenant to inna bajka a Qntal to takie troche polaczenie DCD i Bel Canto

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długa lista :) Ja kojarzę tam pare wykonawców:

Fluke, Kraftwerk, Diary OF Dreams i jeszczep are innych. Ale ogólnie lista jak sądze bardzo electro-industrial więc nie za bardzo pasuje tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy rockemni :wink: dzisiaj światło dzienne ujrzało nowe dziecko Godsmacka czyli "4"

płyta jest super 10/10 choć przyznam, że trochę słabsza od poprzednich, ale i tak jest :gitarzysta2: :twisted2:

Shannon Larkin wymiata na perkusji jak zawsze, gitary też nie odstają, a Sully jak zwykle daje ostro w palnik

 

ach jak ja uwielbiam te mocne uderzenie godsmacka :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy rockemni :wink: dzisiaj światło dzienne ujrzało nowe dziecko Godsmacka czyli "4"

Do Godsmacka skłoniły mnie dwa utwory z gry Prince of Persia: Warrior Within, a dokładnie: I stand alone i Straight out of line. Okazuje się, że cała płyta Faceless jest ok. :D

Zobaczymy co nowego wymyślili. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jestem z godsmackiem od ich debiutu...

i słuchał własnie nowej płyty, narazie przesłuchałem raz... narazie mysle ze do Faceless im daleko... od self-titled też słabsza ;/ ale godsmack tez mi sie na poczatku niepodobała. No ale lepsza od Awake moim zdaniem ;) Ale to tylko moja osobista hierarchia. Jak posłucham więcej to napsize coś dokładniejszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie najwięcej słucham Slayera-mój ulubiony;)Poza tym pierwsza Metalica jest jak najbardziej ok, Vader i In flames tysz jest spoko. Z tego gatunku było by na tyle

Jak juz jestesmy przy takich brzemiach to obowiazkowo Children Of Bodom ;] poprostu leb urywja ich starsze kawalki, a zagrac jakas fajniejsza soloweczke na gitarze to ...palce polamac mozna ;] i machac lapa tez trzeba troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy takich brzemiach to obowiazkowo Children Of Bodom ;] poprostu leb urywja ich starsze kawalki, a zagrac jakas fajniejsza soloweczke na gitarze to ...palce polamac mozna ;] i machac lapa tez trzeba troche.

Do childrenow bym dodał jeszcze Dark Tranquility tez spoko grają ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do childrenow bym dodał jeszcze Dark Tranquility tez spoko grają ;>

Ostatnio coraz gorzej grają. :?

 

Gdzie się podziała pani, która śpiewała w utworze Insanity's Crescendo z albumu The Mind's I? Czemu na nowej płycie - Character cały czas słychać growl, a nie ma śpiewu jaki był w Projectorze?

Monotonna trochę ta ostatnia płyta. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz gorzej grają. :?

 

Gdzie się podziała pani, która śpiewała w utworze Insanity's Crescendo z albumu The Mind's I? Czemu na nowej płycie - Character cały czas słychać growl, a nie ma śpiewu jaki był w Projectorze?

Monotonna trochę ta ostatnia płyta. :?

Najnowszej płytki nie słyszałem, ale zmartwiłeś mnie tym postem :( No cóż, bede miał mozlwosc to ją przesłucham i ocenie sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest tendencja teraz ze im dluzej zespol gra tym ch*** wydaje plyty ;[ np: nowy album Czildrenow In Your Face...hmmm....mam lepsza nazwe...In Your Ass ;] tylko Bastards Of Bodom obleci, a gdzie mega szurniete solowki-wywrotowki?

Helloween, GammaRay, Nightwish and many more to samo ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do najnowszego Nightwisha nic nie mam, wrecz przeciwnie - uwazam Once za swietna plyte.

 

Ale zaraz pewnie ktos rzuci magicznym przymiotnikiem "komercyjna" (co to wogole znaczy?), jakby to tlumaczylo wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do najnowszego Nightwisha nic nie mam, wrecz przeciwnie - uwazam Once za swietna plyte.

+1. ;)

 

Szkoda tylko że Tarja z chłopakami się pokłóciła, bo takie informacje można było jakiś czas temu zobaczyć. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kojarzysz taki kawalek NightFISZA do flimu Alone In The Dark (Uve Boll - dzieki)? No stary to bylo tragiczne, ale faktycznie sam singel Once i utwor tytulowy byl calkiem fajny (soloweczka), a co do komercyjnosci to nie ma o czym gadac - jakbybyli niekomercyjni to by nigdy nic nie wydali procz dem ;]

A nie wiesz co to znaczy komercja? heh

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam akurat Once troszkę niżej niż inne płyty Nightwisha...i bynajmniej nie za komercyjność ;)...tylko za to że jakoś mi te indiańskie klimaty nie spasiły :|...wolałem coś bardziej skandynawskiego :)...

 

ale płyta i tak ok :)...podobał mi się High Hopes w ich wersji...

 

a co do wokalu - nowa płyta z nową wokalistką...(a może wokalistą ?)...

 

byle nie Tony Kakko....:P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy takich brzemiach to obowiazkowo Children Of Bodom ;] poprostu leb urywja ich starsze kawalki, a zagrac jakas fajniejsza soloweczke na gitarze to ...palce polamac mozna ;] i machac lapa tez trzeba troche.

Dzieciaczki też fajne, na dysku mam jeden album bodajże Follow the reaper i podobają mi sie, ale w niektórych momentach troche za dużo klawiszy jest co nie za bardzo mi sie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A within temptation też fajny gothic grają :wink:

No bez jaj. :P

Wokalistka zamiast śpiewać się strasznie męczy. :?

 

Już lepiej posłuchać sobie Sirenii.

Dzieciaczki też fajne, na dysku mam jeden album bodajże Follow the reaper i podobają mi sie, ale w niektórych momentach troche za dużo klawiszy jest co nie za bardzo mi sie podoba...

Children of Bodom - Children of decadence i Nightwish - She's my sin mają bardzo podobny (jeśli nie identyczny) wstęp. Ktoś wie dlaczego? Jakaś fińska pieśń ludowa or sth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Children of Bodom - Children of decadence i Nightwish - She's my sin mają bardzo podobny (jeśli nie identyczny) wstęp. Ktoś wie dlaczego? Jakaś fińska pieśń ludowa or sth?

Faktycznie interesujące... Dziwne, ale sam tego nie zauważyłem:> Musi to byc jakas starsza melodia, gdyz w przeciwnym wypadku ktos odpowiedziałby za plagiat. Chetnie dowiem sie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kojarzysz taki kawalek NightFISZA do flimu Alone In The Dark (Uve Boll - dzieki)? No stary to bylo tragiczne, ale faktycznie sam singel Once i utwor tytulowy byl calkiem fajny (soloweczka), a co do komercyjnosci to nie ma o czym gadac - jakbybyli niekomercyjni to by nigdy nic nie wydali procz dem ;]

A nie wiesz co to znaczy komercja? heh

Nie, nie widzialem - chyba, ze mowimy o teledysku do Wish I Had An Angel, ktory jest rzeczywiscie marny (zarowno teledysk, i utwor). Ale juz takie Dark Chest Of Wonders czy Dead Gardens to IMHO swietne kawalki :)

 

@Within Temptation - maja sporo fajnych kawalkow, ale wokalistka jednak moglaby sie mniej drzec.

 

Z Nightwishowatych klimatow moge jeszcze polecic Lunatice, album Fables And Dreams (poprzedniego, Aquarius bodajze, nie da sie sluchac, taka miernota).

 

A propos komercji - wiem co to znaczy, ale bardzo czesto jako jedyny argument dlaczego plyta jest slaba slysze "bo jest komercyjna".Stad moje wahanie nad znaczeniem tego hasla, bo ludzie coraz czesciej uzywaja go jako slowa-klucza tlumaczacego wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widzialem - chyba, ze mowimy o teledysku do Wish I Had An Angel, ktory jest rzeczywiscie marny (zarowno teledysk, i utwor). Ale juz takie Dark Chest Of Wonders czy Dead Gardens to IMHO swietne kawalki :)

Dokladnie o ten kawalek mi chodzilo. Dark Chest Of Wonder tez fajny utworek ale to juz nie to co chociazby Wishmaster, Over The Hills and Far Away czy genialny instrumental Roll Tide vel Crimson Tide ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notabene Over The Hills And Far Away nie jest autorstwa Nightwisha - to jest chyba jakas tradycyjna melodia, bo slyszalem juz trzy rozne wykonania, w tym jedno w stylu podchodzacym pod folk.

 

A Crimson Tide z ktorego albumu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...