Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

The Day That Never Comes rządzi!

Reszta mi się w ogóle nie podoba, mimo kilkukrotnego przesłuchania. Może jeszcze The Unforgiven III ujdzie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zobowiązuje, mówię Wam, że to przez ten głos Jamesa :lol:...ale wstęp pierwsza klasa..przywołuje z pamięci S&M imho ;)

 

The Day That Never Comes rządzi!

true :]

 

jeszcze mi Suicide&Redemption przypadło do gustu

 

ogólnie daje radę i to jest ważne bo następnego St.Anger bym nie zdzierżył <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tak, Death Magnetic do mnie przemawia, imho bardzo melodyjna płyta, riffy na bardzo wysokim poziomie co ważne jest dużo gitarek co mnie bardzo cieszy, mimo, że głoś Jamesa już nie ten ale daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysteria - Temple of The Scorn milusia plyteczka ;]

Ale ja lubie poprostu takie klimaty. Troszke melodyjne z mrocznym growlingiem i szczypta folku ;]

 

Jak ktos zna podobne zespoly do Mysteria i Sirrah (polecam plyte Acme) to prosilbym o podanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tak, Death Magnetic do mnie przemawia, imho bardzo melodyjna płyta, riffy na bardzo wysokim poziomie co ważne jest dużo gitarek co mnie bardzo cieszy, mimo, że głoś Jamesa już nie ten ale daje rade :)

głos już nie ten, ale widzę, że nikt z was nie zwrócił uwagi na jeden nieprzyjemny aspekt tej płyty. Jest ona tragicznie nagrana pod względem jakościowym. Strasznie czasami dudni. Mam nadzieję, że wyjdzie jakaś poprawiona wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Magnetic - wkoncu to co powinni zagrac :)

 

The day that never comes - piekne :), Suicide&Redempion - super :)

 

A jezeli chodzi o St. Anger to jedyne co bylo w nim dobrego ( jak dla mnie ), to to, ze szybko przy nim usypialem, nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysteria - Temple of The Scorn milusia plyteczka ;]

Ale ja lubie poprostu takie klimaty. Troszke melodyjne z mrocznym growlingiem i szczypta folku ;]

 

Jak ktos zna podobne zespoly do Mysteria i Sirrah (polecam plyte Acme) to prosilbym o podanie ;]

Sirenia, Tristania, Season's End, On Thorns I Lay, The Sins Of Thy Beloved, moze After Forever jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z Was słyszał o Black River:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Q8CiouJzvVY

 

dają Poloczki rade ;p

Definitywnie :D , w każdym razie album kupie na 100% .

 

Ostatnio kupiłem parę płyt i między innymi Death Magnetic, zupełnie w ciemno, a jakimś wielkim fanem tej kapeli nie jestem.

I co muszę powiedzieć yeahh!!! więcej tego [ciach!]a. Metallica w takiej formie? Bez wątpienia rewelacyjny album, co prawda poprzedniego nie słuchałem (wystarczyły mi niepochlebne opinie). Ten przesłuchałem już kilkanaście razy.

Niestety jest też spora łyżka dziegciu, jest to jeden z najgorzej zrealizowanych CD jakie kiedykolwiek słuchałem, początkowo przesłuchałem na iriverze w łóżku(jestem chory),bo nie miałem siły siedzieć przy kompie.No i to co usłyszałem mnie przeraziło, początkowo sądziłem ,ze to jakimś cudem wina kodeka (LAME 3.98 v2) ,ale jak na drugi dzień przesłuchałem CD- wiedziałem z czym mam do czynienia.

Potworna kompresja dynamiki, skutkująca niemal ciągłym clippingiem*, inaczej mówiąc przeraźliwie głośna ściana dźwięku ,a w momencie wejścia riffu z perkusją mamy miks totalnie zniekształconych instrumentów

.Słuchać to już w pierwszym utworze.

Początkowo myślałem ,że jestem przewrażliwiony ,ale zapytałem wujka google i... nie jestem sam. Jest nawet petycja o powtórna re-edycje albumu, tymczasowo można z torrentów zassać Death Magnetic (FLAC)wyciągnięty z Guitar Hero 3.

I tą wersję polecam, natomiast oryginał ...no cóż -zalecam porównanie.

 

*najnowszy Acid Drinkers jest również zrealizowany zgodnie z nową zasadą głośniej=lepiej , i clipping również występuje ,ale to co zrobili "specjaliści" odpowiedzialni za DM to kpina ze słuchaczy-to ma nie brzmieć dobrze na tanich głośniczkach w telefonie / Myspace tylko na normalnym sprzęcie Hi-Fi.

 

A Acidów polecam-nigdy ich za duzo nie słuchałem, ale ten album warto nabyć zwłaszcza , że doczekaliśy czasów ~30zł za CD(a nie min.50).

 

Jak ktoś tęskni za graniem rodem ze Seattle polecam ->godsmack

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój z Metallicą

 

polskie zespoły progresywne wymiatają:

Abraxas, After, Riverside (chyba wszyscy znają), Moonrise, Indukti, Mindfields, Quidam

 

kilka linków:

http://pl.youtube.com/watch?v=bnxF7R6OMQE

http://pl.youtube.com/watch?v=bJLFkIX8p2s (mój nr jeden)

http://pl.youtube.com/watch?v=vd5E8FiKzY0

 

a z zagranicznych ta płytka mnie wgniotła ostatnio

http://www.dawnprog.com/audio.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ILLUSION wraca B-)

http://muzyka.onet.pl/10174,1840780,newsy.html

Czy ktoś z PurePeCetowców się wybiera ? Bo ja na 100%.Na samą myśl mam ciary na plecach.Mój ulubiony zespół za czasów młodości :lol2: Od niego zacząłem słuchać mocnej muzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że do ideału to jej trochę daleko... James to chyba na trzeźwo wszystko śpiewał, dlatego tak wyszło..

 

tak btw, na koncert Anathemy ktoś się wybiera ? (20 Wwa, 21 Krk)..

Jak będą we Wrocławiu to chętnie znowu się wybiorę ;)

btw, nowy album (Hindsight) obudził wspomnienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad :shock: B-)

 

U mnie w głośnikach ostatnio na przemian Death Magnetic i nowy Slipknot (singiel)

Polecam!

 

A w kolejce jeszcze nowe płytki Trivium (singiel), Acidów no i oczywiście AC/DC

 

Takiego wysypu nowości dawno nie miałem. Kiedy ja na to znajdę czas? :wink:

 

 

Edit: linki

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Magnetic mnie się nie podoba, płyta za długa, końcówki utworów nudne i beznadziejne. The day that never comes to imho najlepszy kawałek, z nudną końcówką. Wokal też najlepszy nie jest no i nagranie, jak to wcześniej wspomniano żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Magnetic mnie się nie podoba, płyta za długa, końcówki utworów nudne i beznadziejne. The day that never comes to imho najlepszy kawałek, z nudną końcówką. Wokal też najlepszy nie jest no i nagranie, jak to wcześniej wspomniano żałosne.

Kto co lubi...

"The day that... to wg mnie jeden z najsłabszych momentów na krążku. A długość płyty jak i samych utworów to dla mnie również duży plus - uwielbiam ich kompozycje z And Justice for All

Samo wydanie (mowa oczywiście o digipacku) bardzo oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...