Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio delektuje się zespołem Velvet Revolver naprawdę genialna kapela gra tam Slash dawniej jeden z liderów Guns'n'Roses oraz Scot Weiland dawniej członek zespołu Stone Temple Pilots, naprawdę ostry i dobry Rock.  

Dobrze prawi - dac mu browara :mrgreen: Matt i Duff też sa ze starego Gn'R 8)

 

Poza tą kapelą oczywiście:

Guns n' Roses

Metallica

Deep Purple

Europe

Van Halen

Wrinkled Fried

Alanis Morissette

 

i wiele wiele innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham trochę gotyku, w szczególnośći : Blind Guardian, White Skull, Therion, My Dying Bride.

Tosz to nie gotyk , goci by cie zjedli , Gotyk to : Blut Engel , Deine Lakain ( czy jak to sie pisze ) i jeszcze pare innych , gotyk 9 dark wave nie ma nic wspolnego z gitarami itp to tylko parapety i klimaty bardzo pofdobne do depeche mode 0 , natomiast moonlight , Therion , to rock klimatyczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was zna lub słucha łódzkiego Sacriversum ? To jest dopiero ciekawa muzyczka :) Jedna z klasyków odnośnie polskiego gothicu, grają od 1992 roku. Wydali parę płyt, obecnie nagrywają nową płytke. Sacriversum jest niestety wciąż mało znane :( trzeba promować coś innego niż polski hip hop :)

 

No cóż, oceńcie - liczę że się wam spodoba:

Oficjalna strona

Forum zespołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał polecić pewną polską grupę a mianowicie CHAINSAW heavy metalowa grupa z Bydgoszczy. Fani Ironów i innych heavy metalowych zespołów napewno się nie zawiodą GORĄCO POLECAM.

 

Tutaj macie ich stronkę http://www.chainsaw.prv.pl/

 

P.S. W dziale download do zasania sporo MP3 i obowiązkowo do zassania teledysk Deserted Land bo naprawdę wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velvet Rewolwer , Pink Floyd , NIN , Metallica , Queens Of The Stone Age , Kyuss , Coma , Nightwish , King Crimson , Radiohead , At The Drive-In , Kazik , Led Zeppelin , The Doors , The Mars Volta , Tool , APC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał polecić pewną polską grupę a mianowicie CHAINSAW heavy metalowa grupa z Bydgoszczy. Fani Ironów i innych heavy metalowych zespołów napewno się nie zawiodą GORĄCO POLECAM.  

 

Tutaj macie ich stronkę http://www.chainsaw.prv.pl/

 

P.S. W dziale download do zasania sporo MP3 i obowiązkowo do zassania teledysk Deserted Land bo naprawdę wymiata.

Byłem na koncercie :twisted: zajedwabiście grają

Polecam też moj miastowy zespoł:

Kokon

http://www.1jestkokon.com/

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Therion ,  to rock klimatyczny  :D

To co gra Therion to raczej bym rockiem klimatycznym nie nazwał - przynajmniej do płyty Deggial dają na prawdę czadu bardzo klimatycznie ale nie rockowo! Ostatnich płyt nie słyszałem, więc nie wiem jak dalej. Moje ulubione płyty Therion to:

Theli

Vovin

Deggial

 

Do tego dochodzi Metallica (wszystko ale bez ostatniej płyty), Anathema (ale też raczej wcześniejsza ich twórczość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po prostu cudnie, pierwszy raz widze tylu ludzi ktorzy znaja DISTURBED jak dotad to jak sie kogos pytalem czy zna to bylo pytanie jaki to rodzaj muzy:/ no ale spox:)

tak wiec czego ja slucham:

-SOAD

-Disturbed

-Illusion

-Dream Theater

-TSA

-Anathema

-Kazik(pod kazda postacia)

-Led Zeppelin

-Metallice

-Nightwish

-Luca Turilli

-Therion

-Andrew W.K.

-The Offspring

-3 Doors Down

-Hatebreed

-Anthrax

-Korn

 

No i wiele innych no ale nie chce mi sie tyle pisac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Therion ,  to rock klimatyczny  :D

Co co gra Therion to raczej bym rockiem klimatycznym nie nazwał - przynajmniej do płyty Deggial dają na prawdę czadu bardzo klimatycznie ale nie rockowo!

 

Zgadzam sie calkowicie bo Therion to przeciez gotyk jak sie patrzy, no bo przeciez nie mozna go przyrownywac do tego syfu co gra Evanascene(czy jakos tak:P), a to podobno tez gotyk!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Therion ,  to rock klimatyczny  :D

Co co gra Therion to raczej bym rockiem klimatycznym nie nazwał - przynajmniej do płyty Deggial dają na prawdę czadu bardzo klimatycznie ale nie rockowo!

 

Zgadzam sie calkowicie bo Therion to przeciez gotyk jak sie patrzy, no bo przeciez nie mozna go przyrownywac do tego syfu co gra Evanascene(czy jakos tak:P), a to podobno tez gotyk!!!

wiesz gotyk to te kapele jakie wymienilem , jezeli chcesz to umieszcze linka do jednej mp3 Blut Engela ( chyba to nie jest piractwo ) i posluchaj co to gotyk ,

www.trainnet.trzepak.pl/~pietia/muza.rar (jak pisalem dobrze bylo by to skasowac po 24 h )

ps nie ma tam ani gtary , ani perkusji wiec nie wiem czy mozna to z rockiem i metalem laczyc :twisted:

 

a co do therion to najlepsza ich plyta jest Theli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie calkowicie bo Therion to przeciez gotyk jak sie patrzy, no bo przeciez nie mozna go przyrownywac do tego syfu co gra Evanascene(czy jakos tak:P), a to podobno tez gotyk!!!

Evanescence to nu-metal a nie gotyk. Nie wiem skad wziales takie informacje... :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjaśnijmy sobie najpierw :) IMHO typowu=ymi przedstawicielami nurtów są:

Rock: Nickelback, 12 Stones...

 

Gothic Rock: własnie evanescence, ale oczywiscie tlyko Origin albo Le Nouveau Gothique...a nie Fallen

 

Numetal: Lostprophets, Papa Roach, Element 80...

No bo Sentinel nazwał Evan. Numetalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic rock to nie ejst to samo co gothic...ludzie...

Dokładnie. Tak samo nu-metal nie ma nic wspolnego z metalem...

 

Co do Evaescence to może masz rajce - grają zróżnicowaną muzykę i cieżko przydzielić ich do jakiegoś konkretnego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo , skoro juz troche deathu bylo to i ja dorzuce cos od siebie:

 

Death

Sepultura

Vader [przewaznie starsze albumy]

Krabathor

Morbid Angel :twisted:

Morgoth

In Flames

Marduk

Carcass

Bathory [jedyny heavy jaki mi podchodzi :|]

Samael

Kat

Cannibal Corpse

Anthrax

Sarcofago

Immolation

Deicide

God dethroned

Apocalyptica

King Diamond

 

noo , z grubsza to by bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , napisalem od siebie ;) to jest akurat melodyjny death , wiem ze cos takiego nie istnieje ale to w sumie tak miedzy deathem a heavy. poza tym jesli juz na sile to sarcofago i marduk to tez nie death , bo black ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjaśnijmy sobie najpierw :) IMHO typowu=ymi przedstawicielami nurtów są:

Rock: Nickelback, 12 Stones...

[...]

Puknij się w czoło. Ty chyba nigdy w życiu rocka prawdziwego nie słyszałeś. Poszukaj jakies 30 lat wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In flames to melodic death metal czy coś w tym rodzaju tak samo jak children of bodom obydwie kapelki są naprawde super w sumie to ja za bardzo nie lubie death metalu doom metalu itp to mi naprawde nie podchodzi poprostu nie lubie takiego metalu :? kapele typu Myhem czy Emperor nie podobają mi się ale za to King Diamond (horror metal) jest poprostu genialny tak samo monspel itp itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjaśnijmy sobie najpierw :) IMHO typowu=ymi przedstawicielami nurtów są:

Rock: Nickelback, 12 Stones...

[...]

Puknij się w czoło. Ty chyba nigdy w życiu rocka prawdziwego nie słyszałeś. Poszukaj jakies 30 lat wcześniej.

Wybacz, ale to te zespoły teraz stananowią ten gatunek. Nie zyjemy w latach 70. Nie kwestionuję że wtedy artyści byli lepsi, ale zauważ że w moim porównaniu wszystkie zespoły są dość nowe, aktualnie nagrywajace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjaśnijmy sobie najpierw :) IMHO typowu=ymi przedstawicielami nurtów są:

Rock: Nickelback, 12 Stones...

[...]

Puknij się w czoło. Ty chyba nigdy w życiu rocka prawdziwego nie słyszałeś. Poszukaj jakies 30 lat wcześniej.

Wybacz, ale to te zespoły teraz stananowią ten gatunek. Nie zyjemy w latach 70. Nie kwestionuję że wtedy artyści byli lepsi, ale zauważ że w moim porównaniu wszystkie zespoły są dość nowe, aktualnie nagrywajace...

Zrobiłeś dokładnie to samo co kilka postów wcześniej zostało zrobione z gotykiem. Zastanów się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wyjaśnijmy sobie najpierw :) IMHO typowu=ymi przedstawicielami nurtów są:

Rock: Nickelback, 12 Stones...

[...]

Puknij się w czoło. Ty chyba nigdy w życiu rocka prawdziwego nie słyszałeś. Poszukaj jakies 30 lat wcześniej.

Wybacz, ale to te zespoły teraz stananowią ten gatunek. Nie zyjemy w latach 70. Nie kwestionuję że wtedy artyści byli lepsi, ale zauważ że w moim porównaniu wszystkie zespoły są dość nowe, aktualnie nagrywajace...

Zrobiłeś dokładnie to samo co kilka postów wcześniej zostało zrobione z gotykiem. Zastanów się.

dobrze , uspokoj sie popadasz w jakas "pajanoje" :wink: , przeciez w tych zespolach ( tez ich ni elubie , Sabbath jeee ) masz perkusje , bas , gitarke , wszystko co jest potrzebne zeby mozna to bylo okreslic rockiem , a ze graja tandetnie , czy komercyjnie to inna sprawa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. A to, że niektóre kapele wykorzystują klawisze to znaczy, że disco grają? A jak wykorzystują instrumenty dęte to automatycznie grają jazz? To wszystko dzisiaj, ten cały nu-rock to jakiś pic na wodę totalny. Naprawdę trudno znaleźć coś wartego posłuchania co ma w sobie jakąś duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma w sobie duszę? Posłuchaj Comy - to jest rock jak się patrzy! Do tego znam wokalistę :P Płytka ma zresztą znakomite recenzje...(Pierwsze Wyjście z Mroku - chociaż wielu dobrych kawałków na niej nie ma :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do naszej polemiki - również myślę, ze dawne zepsoły grają lepszego rocka - ale teraz to włąsnie Nickelback i jemu podobne stanowią tą muzę...musimy się z tym pogodzić czy tego chcemy czy nie...

A gdzie porównywałemm zespoły gotyckie nie nagrywajace już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coma ma jedynie dobre teksty - z muzyką troche gorzej :/

Naprawdę trudno znaleźć coś wartego posłuchania co ma w sobie jakąś duszę.

I tu masz absolutną rację. Bardzo mało jest teraz zespołów grających prawdziwy Rock. Dlatego pozostaje sie cieszyć tym co stare - dobre :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dzisiaj, ten cały nu-rock to jakiś pic na wodę totalny. Naprawdę trudno znaleźć coś wartego posłuchania co ma w sobie jakąś duszę.

Nie skierowałbym tej opini do wszystkich kapel, ale niestety w dużej części przypadków to smutna prawda.

 

BTW Ktoś mnie pytał ostatnio co myślę o Perfect Circle. Właśnie słucham płyty 13 Step i muszę przyznać, że nie zaimponowali mi (nazwijmy to moim małym zboczeniem, ale na wszystko patrzę przez pryzmat gitary i oczekuję czegos więcej niż tylko "bimbania" na 2 struny w stylu myslowitz). Może się mylę, jeszcze nie przesłuchałem całej płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...