Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Mi jakoś T.E.L.I. nie przypadło do gustu :/ wręcz przeciwnie ;P tzn poprzednia płyta lepsza :>

A ostatnio to wogóle wróciłem do nieśmiertelnej Pantery ;))) i muszę co dziennie posłuchać :D czasem mam takie naloty hehe

 

I co powiecie o Octavarium, Dream'ów :] moim zdaniem super... jak każda ich płytka. W Poznaniu też dali piękny popis :)

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotyk, gotyk, gotyk i jeszcze raz gotyk :)

I to dzieki pewnej wspanialej osobie ktora otwarla mi oczy i pokazala co to prawdziwa i cudowna muzyka.

 

Slucham przedewszystkim:

Closterkeller - niesamowite teksty, mowilace wiele, na poczatku nie moglem sie jakos do nich przyzwyczaic, ale teraz slucham glownie tego zespolu, moge smialo powiedziec, ze kocham go :)

 

Artrosis - od tego sie zaczelo, rowniez uwielbiam ten zespol, jednak teksty nie sa takie smutne jak Clostera, maja cos w sobie co do nich przyciaga bardzo :)

Medeah ma niesamowity glos...

 

Moonlight - moj kolejny zespol, uwielbiam sluchac glosu Maji, doskonale teksty i glos, takie utwory jak Taniec ze Smiercia, Luna, Zbrodnia i Kara oraz wiele innych zawsze bede sluchal...

 

 

 

Gdy jestem w fatalnym nastroju slucham Cradle of Filth, wtajemniczeni

napewno wiedza co to za kapela...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o nowym albumie Huntera? Mi bardzo przypadl do gustu.

 

Szczegolnie utwor BialoCzerw po ostatnich wyczynach Mlodziezy Wszechpolskiej (nazistowskie pozdrowienia) nabiera specyficznego smaczku :)

Bardzo dobra płyta z dobrymi tekstami, praktycznie wszystkich utworów słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic kapele grajacą podobnie do Opeth? Juz nawet nie chodzi mi o to, zeby dorownywala mu poziomem (bo takiej to chyba nie ma:>), ale zeby growl przeplatał sie ze spokojnymi fragmentami i melodyjnym wokalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem!

 

A co myslicie o najnowszym dziele RAMMSTEIN-a "ROSENROT" ... jak narazie Benzin i Te Quiero Puta przygniotły mnie pieknem swej prostoty :gitarzysta2:

 

Ja wciąż jestem wierny Paradise Lost i AION :) ale nie ograniczam się tylko do tych 3 kapel ;)

 

Gracie może w jakiś "kapelkach" ?? ;) :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...będziecie się smiali bo to troche chłopczęcy zespół ale co mi tam :P

Słucham sobie właśnie nowej płyty Nickelbacka i w zasadzie... sssie, ale jeden kawałek rządzi: Side of a bullet. Gitara jest perfekcyjnie wypieczona, a mięcho soczyste, że się tak wyrażę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mielibyśmy śmiać...:)

 

trzeba się będzie zaopatrzyć celem obaczenia (a raczej osłuchania)...

 

co do Rosenrot... widać naleciałości z ReiseReise (w końcu większość z kawałków to utwory nagrane w czasie tamtej sesji)...ogólnie mi się podoba...

 

ps...szukam jakiś kawałków/płyt w klimatach Wolfsheart'a Moonspella...poleci ktoś coś ??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotyk, gotyk, gotyk i jeszcze raz gotyk :)

I to dzieki pewnej wspanialej osobie ktora otwarla mi oczy i pokazala co to prawdziwa i cudowna muzyka.

 

Slucham przedewszystkim:

Closterkeller - niesamowite teksty, mowilace wiele, na poczatku nie moglem sie jakos do nich przyzwyczaic, ale teraz slucham glownie tego zespolu, moge smialo powiedziec, ze kocham go :)

 

Artrosis - od tego sie zaczelo, rowniez uwielbiam ten zespol, jednak teksty nie sa takie smutne jak Clostera, maja cos w sobie co do nich przyciaga bardzo :)

Medeah ma niesamowity glos...

 

Moonlight - moj kolejny zespol, uwielbiam sluchac glosu Maji, doskonale teksty i glos, takie utwory jak Taniec ze Smiercia, Luna, Zbrodnia i Kara oraz wiele innych zawsze bede sluchal...

Gdy jestem w fatalnym nastroju slucham Cradle of Filth, wtajemniczeni

napewno wiedza co to za kapela...

 

tak gotyk dobry jest, sam lubię niektóe zespoły z pogranicza tej dziedziny. nie znam żadnej czysto gotyckiej kapeli, a jedynie mieszanki z rociekm czy metalem.

stwierdzenie że moonlight gra muzykę gotycką jest róznoważne z tym że metallica gra disco polo

nic nigdy mnie nie przekona że jest inaczej...

co do closterkellera to żenada, jedynie artrosis jest świetny (oczywiście jeżeli chodzi o gotyk, bo moonlight jest ogolnie lepszy...)

 

pewnie zaraz się posypią na mnie różne takie, ale naprawde moonlight to NIE gotyk.

 

ktos poruszał temat opeth...

tak to moim zdaniem najlepszy zespół w swojej klasie - uwielbiam (jedeny death metal jaki lubie, chociaż opeth nie można jednoznacznie zaszufladkować, co wychodzi im na dobre :) ) i z chęcia bym posłuchał jakieś zespołu podobnie grajacego jeżeli istnieje. a therion i tristania są dalekie od tego

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Metallicki można zobaczyć dwa utwory z ostatniego supportu Rooling Stones'ów z 13 i 15 listopada:

 

http://metallica.com/index.asp?item=13501

 

Po roku przerwy nic nie stracili, co więcej według mnie wykonanie tych utworów jest lepsze aniżeli na zeszłorocznej trasie koncertowej (chodzi w szczególności o wokal i brzmienie perkusji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Art Of War - Vader - zdecydowanie chłopaki nie stracili formy, kolejna dobra robota, co prawda to tylko EP'ka ale zawsze coś...

Potwierdzam :P epka miażdzy, this is the war i lead us, słyszałem 2miechy przed premierą na koncercie i juz wtedy mnie zmiotło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slucham SYSTEM OF A DOWN, SLIPKNOT, DISTURBED, GODSMACK, GUANO APES, SCARS OF LIFE ;] to tyle.

Swój chłop :D praktycznie słucham to samo co ty tylko z tą różnicą, że nie słyszałem jeszcze SCARS OF LIFE :( ale dzisiaj lub jutro to nadrobię :)

w zamian polecę ci spoko kapele Mudvayne. happy roxxxxxxxx

i cos może lżejszego :D Katie Melua szczególnie pioseneczkę Crawling Up A Hill. wokalistka ma naprawdę fajny głos

 

edit

 

no juz trochę obsłuchałem tego scars of life i jakoś nie przypadł mi do gustu

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...