Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

PanterA

Metalica

Iron Maiden

Rammstein

AC/DC

Led Zeppelin

Pink Floyd

S.O.D

koRn

Dezerter

The Analogs

Farben Lehre

Kult (cala tworczosc Kazika)

 

i duzo duzo innych :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dzisiaj, ten cały nu-rock to jakiś pic na wodę totalny. Naprawdę trudno znaleźć coś wartego posłuchania co ma w sobie jakąś duszę.

Nie skierowałbym tej opini do wszystkich kapel, ale niestety w dużej części przypadków to smutna prawda.

 

Mówię to zupełnie ogólnikowo - oczywiście zawsze się trafi jakaś czarna owca - ale w dzisiejszych czasach to niestety tylko wyjątki potwierdzające regułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dzisiaj, ten cały nu-rock to jakiś pic na wodę totalny. Naprawdę trudno znaleźć coś wartego posłuchania co ma w sobie jakąś duszę.

Nie skierowałbym tej opini do wszystkich kapel, ale niestety w dużej części przypadków to smutna prawda.

 

BTW Ktoś mnie pytał ostatnio co myślę o Perfect Circle. Właśnie słucham płyty 13 Step i muszę przyznać, że nie zaimponowali mi (nazwijmy to moim małym zboczeniem, ale na wszystko patrzę przez pryzmat gitary i oczekuję czegos więcej niż tylko "bimbania" na 2 struny w stylu myslowitz). Może się mylę, jeszcze nie przesłuchałem całej płyty...

no widzisz ja obecnie stawiam na bas i perkusje , podobaja mi sie zespoly gdzie na pierwszym planie jest to ani e gitraka , ( oczywiscie Iomi rzadzi ) .

@ Piaranoik A co do nowych zespolow to co powiesz o darkness , kumpel mi powiedzial ze przypomina mu to wczesna tworczosc Frediego Mercury , i stwierdzam ze po blizszym zapoznaniu sie z ta kapelka musze przyznac mu racje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srekal34: wg. mnie mylisz pojęcia 'rock' i 'nu-rock'. I to bardzo.

O niczym takim jak nu-rock nie słyszałem do tej pory. Ale masz rację, coś w tym jest. Tak wiec możemy mówić na Nickelback, 12 stones i innych nu-rock.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...darkness , kumpel mi powiedzial ze przypomina mu to wczesna tworczosc Frediego Mercury  , i stwierdzam ze po blizszym zapoznaniu sie z ta kapelka musze przyznac mu racje ...

Racja, widać skąd czerpali inspirację. Podoba mi się solówka z ich pierwszego kawałka, którym się wypromowali (ten z kosmiczną ośmiornicą :D ). Zawsze mam ubaw ze strojów wokalisty i jak kręci du.pą jak tirówa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam do was pytanie.

Od dłuższego czasu szukam pewnej muzyczki. Powiedziano mi że to gotyk, ale tego nie jestem pewien. Koleżanka miała nagrania na kasetach sprzed 10ciu lat. Niestety kasety były nieopisane i nie wiedziała co to zazespół.

Jest to klimatyczna muzyka takzwana suita (utwór zmieniający nastrój), coś na kształt opowieści muzycznej o czarownicach. Spiew jest w języku angielskim, w tle słychać różne dzwięki (gotowanie wywarów, zaklęcia itp)

 

Wiem że jest to b. mało danych. Ale może ktoś z was pokojarzy o co mi chodzi. Wszelka pomoc mile widziana. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam do was pytanie.

Od dłuższego czasu szukam pewnej muzyczki. Powiedziano mi że to gotyk, ale tego nie jestem pewien. Koleżanka miała nagrania na kasetach sprzed 10ciu lat. Niestety kasety były nieopisane i nie wiedziała co to zazespół.

Jest to klimatyczna muzyka takzwana suita (utwór zmieniający nastrój), coś na kształt opowieści muzycznej o czarownicach. Spiew jest w języku angielskim, w tle słychać różne dzwięki (gotowanie wywarów, zaklęcia itp)

 

Wiem że jest to b. mało danych. Ale może ktoś z was pokojarzy o co mi chodzi. Wszelka pomoc mile widziana. 8)

Być może coś z repertuaru King Diamonda ale nie jestem pewien on lubiał mieszać muze z takimi dzwiękami. Tytuł utowru to Come To The Sabbath ale mogę się myliś już dawno nie słuchałem Kinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po cholerę te kretyńskie spory o podgatunki? Prawda jest taka, że to dziennikarze muzyczni uwielbiają szufladkować muzykę, natomiast muzycy nie lubią być szufladkowani. Tą drogą możemy wkrótce dojść do kwiatków w stylu Neo_Progressive_Vampiric_Almost_Dead_Metal_Z_Elementami_Eskimoskiego_Reggae.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz moze kasety z tym , mozna by nagrac i tutaj wywalic , w mp3 , moze ktos skojarzy  :D

Niestety nie mam i moja kumpela też nie ma. To było 10 lat temu pożyczone od kumpla kumpla mojej kumpeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po cholerę te kretyńskie spory o podgatunki? Prawda jest taka, że to dziennikarze muzyczni uwielbiają szufladkować muzykę, natomiast muzycy nie lubią być szufladkowani. Tą drogą możemy wkrótce dojść do kwiatków w stylu Neo_Progressive_Vampiric_Almost_Dead_Metal_Z_Elementami_Eskimoskiego_Reggae.

Dobrze prawi! Polać mu piwa :D(chociaż to ja te gorące dyskusje rozpocząłem ;) ale kazdy moze mieć chwile słabosci :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest tu ktoś kto słucha jeszcze praktycznie martwej(po rozpadzie creeda) odmainy rocka - grunge'u?

zalezy co nazwiesz grunge'em

 

ale Nirvane, Pearl Jam czy Alice in Chains czesto slucham ;]

 

pozatym Pearl Jam chyba dalej dziala :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja słucham żony i HC:lol: !

a w zależności od humoru:

NIN

Ministry

Prodigy

Frontline Assembly

Delirium

i wszystkiego co kiedyś nazywano Industrialem

czasem

Korn

Linkin Park

i kumpli którzy mają taką sobie kapelke :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszal ktos o takim zespole jak "A", kiedys, jakies 2-3 lata temu slyszalem ich piosenke "NOTHIG" na ktorejs niemieckiej "VIVIE" i poprostu mi sie spodobalo, a nie potrafie tego nigdzie w necie znalezc :/ graja takiego fajnego rocka(tutaj sie nie myle :P) cos na rowni z nickelbackiem! jakby ktos cos o tym slyszal i wiedzial gdzie moge znalezc to bylbym wdzieczny!!!

 

pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAR1LYN MAN5ON to jest coś!! jestem jego zagorzalym fanem i dla mnie on jest najlepszy!! :D satan forever 6 6 6 ]:->

manson jest wporzo ale wg mnie to pozer i nie sadze zeby tak naprawde byl taki.....no ujme to tak "MASTER 666" i tylko frajerzy zaczynaja bawic sie w "fakin szatanistin skunksin", bo ich "mastero" Marlyn Manson wiezy w szatana!!!takie jest moje zdanie, ale trzeba przyznac niektore kawalki ma wypasiste jak np "I Don't Like The Drugs, But The Drugs Like Me"!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slucham lzejszego uderzenia i przypadkowo dorwalem plytke zespolu The Alan Parsons Project

Swietna muzyka, moze momentami do Floydow podobna, ale bardziej 'normalna' ;)

 

Polecam kawalek Eye in the Sky

 

Kolejny wykonawca to David Bowie

Gdzie ja bylem, ze tego pana nie slyszalem?

 

Polecam kawalek Space Oddity (wpada w ucho, caly dzien za mna chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kapeli seether? Niby też "nu - rock" ale te gitarki znacznie mocniejsze niż choćby w nickelback, a i teksty jakby głębsze... Oczywiscie nie patrzcie na najsłynniejszy tytuł - Broken - gdyż jest on IMO najsłabszym utworem na całej płycie Disclaimer II...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie: Jet - Are you be my girl? Kapela brzmi jak ACDC. Podoba mi się ten kawałek.

 

w tym utworze cala muzyka jest wzieta z innych utworow - gra perkusji i basu zsamplowane chyba z Iggy Pop- Lust For Life a gitara jesli dobrze pamietam to chyba z jakiegos utworu Jimi Hendrix Exp... mi osobiscie niepodoba sie przerabianie "dawnych" klasykow na nowe rock-pop-szopy bo to poprostu nie wypada...

 

 

 

btw.Dawida Bowiego - This is not america i Little Wonder rullz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...