Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, nie można się ograniczać, zresztą co jest ciekawego w ciągłym słuchaniu tego samego? Trzeba sobie jakoś życie ubarwiać nowymi odkryciami. :)

...

ojjj, mylisz się

są albumy które nigdy mi się nie znudzą

 

After - Endless Lunatic

Devil Doll - The Girl who was dead

Frost - Milliontown

Galahad - Empires never last

Landberk - One Man Tell's Another

Peter Gabriel - Car

Primus - Antipop

Quidam - surREvival

Rage Against The Machine - Rage Against The Machine

Riverside - Out Of Myself

Sonus Umbra - Digging for Zeros

Sylvan - Artificial Paradise, Posthumous Silence, X-Rayed

Solaris - Nostradamus, the book of prophecies[/b]

 

to tak na szybko + wszystko Diary of Dreams, setki razy odsłuchane albumy, teksty na pamięć, ale żadna muzyka tak na mnie nie działa [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj, mylisz się

są albumy które nigdy mi się nie znudzą

...

Nie zaprzeczam, sam np. Iron Maiden'owskie "Iron Maiden" czy 'The Number of the Beast" (chodzi o albumy) mogę słuchać cały czas, ale jednak życie było by monotonne jeśli słuchałbyś ciągle tego samego nie przesłuciach!ąc nawet czasem innych utworów/albumów. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze jedna piosenka, nagrana później, gdzie w teledysku było to jeszcze bardziej widoczne...Freddie się nie poddawał...

 

a teraz May trzepie kasę nagrywając z nowym wokalistą...Freddie się w grobie przewraca :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakiejś kapel pokroju Incubus, Audioslave (pod względem "natężenia"), czyli takie lżejsze klimaty, łatwo wchodzące w ucho :) bo jak patrze po raz kolejny na moją bibliotekę, bez nowych pozycji to już odechciewa mi sie włączać cokolwiek.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakiejś kapel pokroju Incubus, Audioslave (pod względem "natężenia"), czyli takie lżejsze klimaty, łatwo wchodzące w ucho :) bo jak patrze po raz kolejny na moją bibliotekę, bez nowych pozycji to już odechciewa mi sie włączać cokolwiek.

Jak Audioslave słuchałeś to RATM pewnie też;p Solowe albumy Chrisa Cornella też niczego sobie są.

Z łatwo wchodzących w ucho mógłbym jeszcze polecić Dredg z albumem Catch without Arms i pierwszy album Velvet Revolver - Contraband. Jak chcesz więcej to wal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poprzez znajomego wpadłem na zespół Eluveitie.

Całkiem zacna grupa:

"Sami muzycy nazywają siebie prekursorami nowego gatunku w muzyce metalowej: folk/new wave/pagan metal"

Dodatkową ciekawostką są (w większości) teksty w wymarłym języku galijskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carkon dawaj więcej, Dredg super :) prosiłbym więcej w klimacie Dredg :D

Po pierwsze - sorry że tak długo nie pisałem.

Po drugie - coś podobnego do Dredg powiadzasz? Hmmm. Może spróbuj Filter. Ich muzyka nie jest jakoś super zbliżona do tej co znamy z Dredg, ale krąży w podobnych klimatach. Co jeszcze? Z polskich kapel całkiem podobna zdaje mi się NOT... Bardzo przyjemnie się tego słucha - no i nie jest to szmira jak niektóre polskie kapele "rockowe". Spróbuj tych kapel. Myślę, że Ci podejdą. Poza tym zachęcam do przeczytania ostatniej strony topicu "Industrial..." (na końcu) ==>MoodWheelMood.

 

BTW. Pisz na priv next time. Pozdrówka!

 

[edit]

Ogólnie do tematu - polecam Diablo (bynajmniej nie OST z gry:p)

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie mam, jakis czas temu(dosyć dawno), ktoś zapodał linka do jutuba z sympatyczną piesnką pewnej sympatycznej kapeli. Wokalistką była jakas blondyna która naprawde wiedziała co to dobry growling jest. Na gitarze naparzał łysy pan jakowy. Tematyka teledysku była dosyc antywojenna z tego co pamietam, pokazywano twarz Busha a blond pani wyła, z tego co pamietam, "Infidel". Za nic nie moge przypomniec sobie nazwy ni zespołu ni utworu. Pomoze ktoś :>?

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja lubie:

 

Ayreon

Star One

Iron Maiden

Metallica

Nightwish

Within Temptation

King Diamond

Therion

Avantasia

Edguy

Gamma Ray

Epica

After Forever

Saviour Machine

Rhapsody

HammerFall

Rammstein

S.O.A.D

Turisas

Tyr

Helloween

Children of Bodom

Jorn Lande

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do znawców tematu ;p Moglibyście polecić mi jakąś kapelę która robi kawałki takie jak ten:

? Nie chodzi mi konkretnie o cały kawałek tylko o przedział mniej więcej od 2:05 do 2:30 - czyli taki chórek najlepiej z kobiecym wokalem ;p Oprócz Nightiwsha :) Dzięki za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do znawców tematu ;p Moglibyście polecić mi jakąś kapelę która robi kawałki takie jak ten:

? Nie chodzi mi konkretnie o cały kawałek tylko o przedział mniej więcej od 2:05 do 2:30 - czyli taki chórek najlepiej z kobiecym wokalem ;p Oprócz Nightiwsha :) Dzięki za wszelkie wskazówki.
Sirenia ;) Oprocz tego Therion, szczegolnie albumy Secret of the Runes i delej, Epica, niektore kawalki After Forever, Within Temptation i Tristanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirenia ;) Oprocz tego Therion, szczegolnie albumy Secret of the Runes i delej, Epica, niektore kawalki After Forever, Within Temptation i Tristanii.

Therion odpada... A reszte już słyszałem :huh: :) Ale i tak dzięki.

 

Marcin_gps - dzieki, cos sobie wybiore, ale to Nemezis i Moonrise to chyba cholernie trudno zdobyć...

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu, jesli mozna wiedziec?

Słuchałem kiedyś Theriona(chyba tych pierwszych albumów) i jakoś nie przypadł mi do gustu. Nie wiem czemu, ale nie pamiętam żeby tam były chórki (nie słuchałem całej dyskografii więc nie mówię że ich tam nie ma). Dobra, po głębszym zastanowieniu spróbuję tego albumu co mi podałeś - może nie potrzebnie się uprzedziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisalem o albumie, bo stary Therion rzeczywiscie zupelnie ine pasowal do zapytania.

 

Dwa przyklady:

Asgard (z Secret of the runes):

(teledysk oczywiscie nieoryginalny ;) )

Call of Dagon: (z Lemuria/Sirius B): http://youtube.com/watch?v=Ua1djJGJaEA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisalem o albumie, bo stary Therion rzeczywiscie zupelnie ine pasowal do zapytania.

 

Dwa przyklady:

Asgard (z Secret of the runes):

(teledysk oczywiscie nieoryginalny ;) )

Call of Dagon: (z Lemuria/Sirius B): http://youtube.com/watch?v=Ua1djJGJaEA

Call of Dagon daje radę;p Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...