Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

'Scaretale' jest bardzo fajne, taki nightwishowy 'Enter Sandman', a najbardziej mi się podoba intro kiedy orkiestra nabiera tempa i później dołączają się inne instrumenty. Oprócz tego strasznie mnie wessały ballady 'Turn Loose The Mermaids' oraz 'The Crow, The Owl and The Dove' - przy sprzyjających warunkach grają na emocjach okrutnie, aż do tego ucisku w gardle. Zgadzam się całkowicie odnośnie 'Slow Love Slow', ten jazz z lat '30 zupełnie mi nie podszedł. 'Rest Calm' jest IMO dość fajne (w szególności riff z 0:30, w połączeniu ze skrzypcami jest miodny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Scaretale' jest bardzo fajne, taki nightwishowy 'Enter Sandman', a najbardziej mi się podoba intro kiedy orkiestra nabiera tempa i później dołączają się inne instrumenty. Oprócz tego strasznie mnie wessały ballady 'Turn Loose The Mermaids' oraz 'The Crow, The Owl and The Dove' - przy sprzyjających warunkach grają na emocjach okrutnie, aż do tego ucisku w gardle. Zgadzam się całkowicie odnośnie 'Slow Love Slow', ten jazz z lat '30 zupełnie mi nie podszedł. 'Rest Calm' jest IMO dość fajne (w szególności riff z 0:30, w połączeniu ze skrzypcami jest miodny).

 

Z Rest Calm jest ten problem, że nabiera tempa i impetu do refrenu, po czym jest nagłe cięcie i spokojny, wolniutki refren. Strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza... a wręcz uważam, że działa całkiem nieźle (szczególnie jeżeli zauważa się, że jest na płycie pomiędzy dwoma balladami). Dziecięcy chór ostatnimi czasy bardzo mi przypadł go gustu (a na początku było: wtf?!). No i ten rrrif :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilety na Judasów sprzedałem, ale mam jeszcze nocleg do odsprzedania - tj. dwuosobowy pokój w hostelu Jogi niedaleko dworca i Spodka, od soboty do niedzieli, ze śniadaniem, w cenie 108 zł. Miałem wszystko zaplanowane, ale niestety jechać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, że naraz, a druga - czemu nie mogą być w czasie wakacji, tylko albo przed sesją, albo w czasie innych dziwnych rzeczy... Judasi mi już przepadli, a teraz jeszcze na Metalfest nie pojadę - a studia to ponoć najlepszy okres w życiu... Dopiero po studiach jest czas i pieniądze, żeby coś w życiu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie byl na Ursynaliach niech zaluje. Koncert Nightwisha byl fenomenalny, dzis Jelonek niezle dal czadu (swoja droga, swietny z niego konferansjer).

 

A propos Nightwisha, to zagrali pare utworow z czasow Tarji i musze powiedziec, ze jak pierwotnie bylem do nowej wokalistki bardzo uprzedzony, tak teraz zmieniam zdanie. Dobrze sie odnalazla w starszym repertuarze, nie probuje slepo nasladowac Tarji, tylko spiewa w swoim stylu. Glos ma raczej nieoperowy, lekko drapiezny i wibrujacy. Efekt koncowy jest inny, ale wcale nie gorszy i nadal nie ma watpliwosci, ze to Nightwish.

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Anette rozpracowała stare utwory. Szczególnie dobrze jej wychodzi 'Planet Hell', 'Dead To The World' i 'Sacrament To Wilderness'. Ja też miałem być na Ursynaliach ale... nie wyszło. Dobrze przynajmniej, że grali tylko 11 utworów - łatwiej przełknąć gorycz nieobecności.

 

Słyszał ktoś nowy album Delain?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bisy im zabraklo czasu, bo wszesniej byly jakies problemy z oswietleniem i sie wszystko poprzesuwalo, poczynajac od In Flames.

 

Billy Talent zapowiedzial nowa plyte na wrzesien i wizyte w Polsce pazdziernik/listopad. Zagrali jeden kawalek z nowego albumu - urywal zad, jak reszta plyty utrzyma poziom to bedzie genialny album.

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Costi ale co do Nightwisha sie nie zgodze... Ten glosik jest tak popowy ze az mnie wykrecalo...

 

Slayer jak to Slayer...

Limp Bizkit calkiem niezle

Illusion wyskakalem sie jak glupi

Jelonek jak zwykle pozamiatal

Hunter podobnie jak Jelonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Limb Bizkit wyszedłem po pół godzinie. Nudzili koszmarnie - jeden utwór - 5 minut smęcenia na gitarze/konsolecie/robienia "klimatu" - jeden utwór (niecały) - smęcenie - utwór itd. Miałem nadzieję, że się rozkręcą jakoś, ale nic z tego, znudzenie było pierwsze. Zresztą nie tylko moje, bo jak wychodziłem ze Statoila to całe przejście było zawalone ludźmi, jakby koncert się już skończył.

 

Co do Nightwisha - de gustibus non disputandum est. Nie będę Cię przekonywał na siłę, ja po Imaginaerum (ciekawe, ile literówek zrobiłem...) się do nowego Nightwisha przekonałem, koncert tylko mnie w tym przekonaniu umocnił.

 

Jelonek był genialny, IMHO dał równie dobry występ co Nightwish, choć nieco innego typu. Nightwish to pirotechnika, rozmach, scenografia - show po prostu. Za to Jelonek miał genialny kontakt z publicznością i momenty typu "budujemy ściankę", "tańczymy z szablami" czy finałowego wężyka będę pamiętał jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Nightwisha - de gustibus non disputandum est. Nie będę Cię przekonywał na siłę, ja po Imaginaerum (ciekawe, ile literówek zrobiłem...) się do nowego Nightwisha przekonałem, koncert tylko mnie w tym przekonaniu umocnił.

 

 

 

Oczywiscie ze o gustach sie nie dyskutuje.

Poprostu przy niektorych piosenkach brakowalo tego pieknego silnego operowego glosu

Turunen jest nie do podrobienia... widac to dosc mocno bylo przy "Over the hills and far away"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=LlgrvqHqp8A

 

Nie wiem czy znacie, ale zdecydowanie warto poznać. Chłopaków słucham od ich debiutu i o ile jarałem się każdym poprzednim krążkiem to najnowszy album (który BTW jest w całości na kanale YT wytwórni Epitaph) pozamiatał mną po całości, IMO najlepszy wypust metalcorowy ostatnich lat. Do dzisiaj nie mogę sobie darować, że nie ruszyłem dupska na ich koncert jak byli w Wawie Dołączona grafika

 

@up: Cielecka mega sexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już obejrzeć jakieś dobre pół koncertu Ironów z Łodzi.

Lekko się zawiodłem, że Bruce nie wyciąga wszystkich górek w Siódmym Synu (i Aces High też) na jednym wdechu :( cóż, wieku się nie oszuka, mogli również chwilę dłużej postać na scenie na koniec setu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jakaś posucha ostatnio.

A na marginesie pisząc dużymi literami, to zbliża się na przełomie września/października premiera czwartego albumu Alter Bridge - Fortress.

 

Przy okazji ostatniego, trzeciego albumu, Tremonti zaczął się wokalnie rozkręcać i doszło do tego...

 

http://www.youtube.com/watch?v=YBc9GtMREcg&feature=share&list=PLE8E9456CDE98602F

 

Jak dla mnie kawałek jest zabójczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przebierać nóżkami z niecierpliwości na nowy album Korna. Po dosyć kontrowersyjnym Path of Totality zapowiada się coś na kształt jednych z ich lepszych płyt.

Poniżej link do jednego z utworów- Love and meth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...