Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Qrka, ostatnio sobie siedzimy z ekipą u mnie na zadupiu na przystanku no i podchodzi jakichś 2 kolesi i sie przysiada:/ no ale cóż, siedli sobie i wyjeli winko, no to ekipie spasowało, to pozwoliliśmy im zostać z nami :P no i zaczynamy z nimi gadać, coś tam blebleble......i koleś wyskakuje do mnie z pytaniem czy znam zespół BATORY(nie wime czy to sie tak pisze) a ja ryba i o co mu chodzi, ja wiem że batory to taki koleś co już dawno kitnął sobie, a on mi na to że prawda bo wokalista juz dawno nie żyje, ale fajny gothik grali.....heh..... więc odrazu jak wpadłem do domku to zaczęłem szperać w necie i jakoś nic nie potrafiłem znaleźć:/ więc jakby ktoś, miał jakieś info, albo mp3 to dajcie mi znać, bo chętnie sprawdze co to za stuff:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko.......dzięki..........znalazłem juz troszkiem tego na emulu......nawet nie jest takie złe, oczywiście są kawałki które w ogóle mi nie podchodzą, ale to jest prawie przy każdym zespole, lecz cos czuje że zagorzałym fanem tego też nie będę :P

 

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o taiej polskiej kapeli RIVERSIDE ?? zajebistą muze robą :D

 

ja tam odkryłem ostatnio na nowo pierwszą płyr RAGE AGAINST THE MACHINE i ciagle ja katuje :twisted: jest genialna i i cały czas pogresywna 8)

pierwsza RATM jest the best ... pamietam ze jak uslyszalem ja pierwszy raz 9 jeszcze na kasecie 0 ... to wywarla na mnie takie wrazenie , ze hoho , a pozniej jek przeczytalem ze wszystkie efekty sa robione na gitarze , a nie miksowane itp , to szczeka na podloge... pozniejsze plyty to niestety kicha .. no ale pierwsza jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietia nie zgodze się z tobą że nastepne płyty RATM to "kicha". Może nie są tak genialne jak pierwsza, ale to nadal najwyższa półka.

 

Nie dam sobie wmywić że EVIL EMPIRE, BATTLE FOR LOS ANGELES czy RENEGADES to słabe płyty :!:

wiesz nie twierdze ze slabe , ale brakuje mi w nich przekazu , sily ekspresji , pozatym nawet muzycy mowili ze 2 nastepne plyty po pierwszej .. byly robione na sile , bo podpisali na tyle plyt kontrakt , i w jakims tam czasie musialy byc oddane .. niestety , ale uwazam ( zreszta jak wielu recenzentow ) ze RATM powinno sie samorozwiazac pi pierwszej plycie ... pozostaliby niedoscigniona legenda .. a tak mamy to co mamy .. plyty dobe , ale nie wybitne , nagrane na sile ... , a myslisz dlaczego pozniej zack ( tak pisze sie jego imie ?? ) odszedl , sam przyznal ze zrobil to co musial i tyle .. wypalil sie po 1 plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi dobry trash metal ? Spodobała mi sie płyta Testament "The Gathering" (śmieszna sprawa - w zasadzie szukałem płyty kapeli The Gathering :) ) i chętnie posłuchałbym jeszcze coś szybkiego i bez przynudzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tresha to metallica ( te pierwsze albumy ) ... reszty nie powiem , bo to nie moje klimaty

 

 

No spoko.......dzięki..........znalazłem juz troszkiem tego na emulu......nawet nie jest takie złe, oczywiście są kawałki które w ogóle mi nie podchodzą, ale to jest prawie przy każdym zespole, lecz cos czuje że zagorzałym fanem tego też nie będę :P

 

PEACE

 

jezeli bathory cie bawi to moze zainteresuj sie Garveland`em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Statriani i Vai? Gitara to nie tylko sama technika z napieprzaniem na czas ;]

Hendrix

Frank Zappa

Stevie Ray Vaughan

Warren Haynes

 

Posłuchaj tych panów ;]

niektorzy sie uwazaja za niewiadomo jakiego metala bo sluchaja wlasnie kornow czy soadow i innych takich badziewi pokruju nowej sepultury z murzynem czy nowej metaliki ktora jest ludzaco podobna do soadow (chociaz nawet nowej metaliki calej nie przesluchalem, po 1 kawalku zygac mi sie zachcialo;]]] )

ludzie nie wiedza co to klasyka....

imo ja np. lubie posluchac murzynow czasem np. bbking;]]]

inne kapelki kiedys juz wymienialem w jakims topiku i nie chce mi sie juz;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy sie uwazaja za niewiadomo jakiego metala bo sluchaja wlasnie kornow czy soadow i innych takich badziewi pokruju nowej sepultury z murzynem czy nowej metaliki ktora jest ludzaco podobna do soadow (chociaz  nawet nowej metaliki calej nie przesluchalem, po 1 kawalku zygac mi sie zachcialo;]]] )

ludzie nie wiedza co to klasyka....

imo ja np. lubie posluchac murzynow czasem np. bbking;]]]

inne kapelki kiedys juz wymienialem w jakims topiku i nie chce mi sie juz;]]

Koleś zastanów się co ty mówisz.........co do nowiej metallicy to się zgodzę, ale looz :P

A o jakiej klasyce mówimy?! bo moi rodzice np do klasyki zaliczają SKALDÓW :/ no ale dobra... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy sie uwazaja za niewiadomo jakiego metala bo sluchaja wlasnie kornow czy soadow i innych takich badziewi pokruju nowej sepultury z murzynem czy nowej metaliki ktora jest ludzaco podobna do soadow (chociaz  nawet nowej metaliki calej nie przesluchalem, po 1 kawalku zygac mi sie zachcialo;]]] )

ludzie nie wiedza co to klasyka....

imo ja np. lubie posluchac murzynow czasem np. bbking;]]]

inne kapelki kiedys juz wymienialem w jakims topiku i nie chce mi sie juz;]]

Koleś zastanów się co ty mówisz.........co do nowiej metallicy to się zgodzę, ale looz :P

A o jakiej klasyce mówimy?! bo moi rodzice np do klasyki zaliczają SKALDÓW :/ no ale dobra... :twisted:

o klasyce metalu mowie a nie o skaldach i prosze do mnie bez Koleś bo nie jestem Twoim kolega :evil: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa Metallica, niestety też mi nie podeszła :(, zastanawiam się dlaczego ta płytka jest porównywana z K'emA, RtL, czy MoP. Cóż może słuch już nie ten i dlatego nie słyszę podobieństw :(.

Jak ktoś lubi fajne gitarowe klimaty to polecam : Krzak, Ryszard Sygitowicz, John Lee Hooker "Healer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Statriani i Vai? Gitara to nie tylko sama technika z napieprzaniem na czas ;]

Hendrix

Frank Zappa

Stevie Ray Vaughan

Warren Haynes

 

Posłuchaj tych panów ;]

niektorzy sie uwazaja za niewiadomo jakiego metala bo sluchaja wlasnie kornow czy soadow i innych takich badziewi pokruju nowej sepultury z murzynem czy nowej metaliki ktora jest ludzaco podobna do soadow (chociaz nawet nowej metaliki calej nie przesluchalem, po 1 kawalku zygac mi sie zachcialo;]]] )

ludzie nie wiedza co to klasyka....

imo ja np. lubie posluchac murzynow czasem np. bbking;]]]

inne kapelki kiedys juz wymienialem w jakims topiku i nie chce mi sie juz;]]

gra :gitara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Statriani i Vai? Gitara to nie tylko sama technika z napieprzaniem na czas ;]

Hendrix

Frank Zappa

Stevie Ray Vaughan

Warren Haynes

 

Posłuchaj tych panów ;]

niektorzy sie uwazaja za niewiadomo jakiego metala bo sluchaja wlasnie kornow czy soadow i innych takich badziewi pokruju nowej sepultury z murzynem czy nowej metaliki ktora jest ludzaco podobna do soadow (chociaz nawet nowej metaliki calej nie przesluchalem, po 1 kawalku zygac mi sie zachcialo;]]] )

ludzie nie wiedza co to klasyka....

imo ja np. lubie posluchac murzynow czasem np. bbking;]]]

inne kapelki kiedys juz wymienialem w jakims topiku i nie chce mi sie juz;]]

gra :gitara:
a moze cos bardziej konstruktywnego napisal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to na początku tematu i napiszę jeszcze raz: Panowie Satriani i szczególnie Vai to nie tylko popisywanie się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. To ogromne bogactwo emocji wniesionych w tworzenie muzyki, wystarczy posłuchać... Jeśli macie gitary spróbujcie zagrać "For the love of God" Vaia, doskonale czuć tam jak poprzez coraz agresywniejsze granie początkowego motywu rosną emocje.

 

Z tym Kornem i SOADEM to fakt, sprowadza się to do coraz coraz niższego strojenia gitary i idiotycznego wokalu. Sam czasem lubie posłuchać soad, ale już korn mnie irytuje.

Metallika nowa, mimo, że wyczekiwałem na nią z utęsknieniem, mimo, że jestem ich fanem jest... mimo sentymentu jakim darzę tą kapelę BEZNADZIEJNA! Irytujący zlepek prymitywnych riffów, ot co! Mam nadzieję, że zmienią kierunek o 180 stopni...

 

Co do podobieństwa st Anger do SOAD to przeglądając w zniecierpliwieniu niusy z róznych stron o Metallice przed ukazaniem sie st anger gdzieś obiło mi się o uszy jak to Ulrich zachwycał się brzmieniem SOAD. No i mamy efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

Uważasz wokal Korn'a za beznadziejny ;]? Ofkors nie mówię że to źle, tylko chciałbym wiedzieć czemu. Bo dla mnie Davis to jeden z najlepszych wokalistów :].

 

BTW, polecam zespół AFI, a konkretnie płytę Sing The Sorrow. Nie wiem do czego to porównać ale jest świetne :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

Uważasz wokal Korn'a za beznadziejny ;]? Ofkors nie mówię że to źle, tylko chciałbym wiedzieć czemu. Bo dla mnie Davis to jeden z najlepszych wokalistów :].

 

BTW, polecam zespół AFI, a konkretnie płytę Sing The Sorrow. Nie wiem do czego to porównać ale jest świetne :].

to moze ja sie wypowiem w tej kwestii ( nadmienie tylko ze kiedys sluchalem korna <bledy mlodosci> ) , po pierwsze jego glos , hmm jaki glos , niestety ale trzeba przyznac ze nie go nie ma (glosu to jest ) ... co jeszcze , hmm moze to ze kazda plytka jest na jedno kopyto , no i nie wspomne o tekstach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Metallika nowa, mimo, że wyczekiwałem na nią z utęsknieniem, mimo, że jestem ich fanem jest... mimo sentymentu jakim darzę tą kapelę BEZNADZIEJNA! Irytujący zlepek prymitywnych riffów, ot co! Mam nadzieję, że zmienią kierunek o 180 stopni...

na razie to riff'y u nich często zmieniają kierunek o 180 stopni :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

Uważasz wokal Korn'a za beznadziejny ;]? Ofkors nie mówię że to źle, tylko chciałbym wiedzieć czemu. Bo dla mnie Davis to jeden z najlepszych wokalistów :].

 

BTW, polecam zespół AFI, a konkretnie płytę Sing The Sorrow. Nie wiem do czego to porównać ale jest świetne :].

to moze ja sie wypowiem w tej kwestii ( nadmienie tylko ze kiedys sluchalem korna <bledy mlodosci> ) , po pierwsze jego glos , hmm jaki glos , niestety ale trzeba przyznac ze nie go nie ma (glosu to jest ) ... co jeszcze , hmm moze to ze kazda plytka jest na jedno kopyto , no i nie wspomne o tekstach
texty tak jak w hh = jak to kolesiowi w dziecinstwie zle nie bylo i jak go pakowali w odbyta itp takie..

koles glosu nie ma spiewac tez nie umie i nosi dres; ]]] co jest lolem nad lole

korn jest dla dzieci - kindermetali;]]] albo dla ludzi ktorzy chca zacinic ze sluchaja czegos ciezszego niz britnej - nie chca byc utozsamiani z szarakami ;]]] a robia z siebie jescze wiekszych loli

no coz jak ktos tego nie widzi to zal mi go poprostu ale do tej swiadomosci chyba trzeba dorosnac poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najazd na Korn'a :D. Kwestia gustu. A już na pewno nie zgodzę się z tym że ma teksty jak w hh [patrz np: "Blind", gdzie Davis odnosi się do narkotykowej przeszłośći, (jakby teraz nie ćpał ;P)]. Mi się podoba granie Korn'a ze względu na jakieś ciekawe efekty gitarowe, nie katują ciągle jednego przesteru ;P.

genghiskhan, to ja jestem kindermetalem i mam to głęboko gdzieś :].

Poza tym, pytałem o wokal a nie o texty ;]. Ale widzę, że tylko czekasz żeby się przyczepić i napisać jaki to Ty jesteś tru bo nie słuchasz Korn'a :]. A to że Davis nosi dres mnie nie obchodzi, jak mu wygodnie to niech nosi. Gorzej wyglądają ci z kapel jak: Dimmu Borgir albo Cradle Of Filth, te pomalowane ryje i niby groźny wizerunek + jakieś kolce itp. wywołują u mnie niekontrolowane wybuchy śmiechu, toż to żenada :D.

 

Nikogo nie miałem zamiaru urazić :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli lubisz gitarowe naginanie to proponuje posluchac RATM ( pierwsza plytka ) , jak uslyszysz co koles z gitara ( i tylko gitara ) robi to szczena na podloge :]

A korn , no niestety , ale nie mozna o nim nic dobrego powiedziec pozatym ze kiedys sie z nigo wyrasta :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najazd na Korn'a :D. Kwestia gustu. A już na pewno nie zgodzę się z tym że ma teksty jak w hh [patrz np: "Blind", gdzie Davis odnosi się do narkotykowej przeszłośći, (jakby teraz nie ćpał ;P)]. Mi się podoba granie Korn'a ze względu na jakieś ciekawe efekty gitarowe, nie katują ciągle jednego przesteru ;P.

genghiskhan, to ja jestem kindermetalem i mam to głęboko gdzieś :].

Poza tym, pytałem o wokal a nie o texty ;]. Ale widzę, że tylko czekasz żeby się przyczepić i napisać jaki to Ty jesteś tru bo nie słuchasz Korn'a :]. A to że Davis nosi dres mnie nie obchodzi, jak mu wygodnie to niech nosi. Gorzej wyglądają ci z kapel jak: Dimmu Borgir albo Cradle Of Filth, te pomalowane ryje i niby groźny wizerunek + jakieś kolce itp. wywołują u mnie niekontrolowane wybuchy śmiechu, toż to żenada :D.

 

Nikogo nie miałem zamiaru urazić :].

czemu podajesz jako przyklady niby kapel ktore dobrze graja - zfilcowane kredki czy dymu bordźir? przeciez to tez lole pokroju korna tylko ze co innego graja (a raczej nie potrafia grac)

chodzilo mi w kornie o te texty hh - mowil niby o narkotykowej przeszlosci - a co o ... obchodzi ze z niego byl cpun - teraz sie tym chelpi i zarabia miliony duren jeden i dalej daje w zyłe!!!! dla mnie nie ma w tym nic dobrego poza pozerstwem

wokal tez ma z odbytu - lagodnie mowiac slyszalem o wiele lepszych kolesi od niego... koles jest poprosu amerykanskim burakiem dla nastolatkow - polecam przeczytanie http://strefa.rockmetal.art.pl/artykuly/pamietnik.htm- tego;))

no coz takie mam zdanie a nie inne bo uwazam ze z buractwem nalezy walczyc

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sir Afeen

Uważasz wokal Korn'a za beznadziejny ;]? Ofkors nie mówię że to źle, tylko chciałbym wiedzieć czemu. Bo dla mnie Davis to jeden z najlepszych wokalistów :].

 

Uch, no ten pan nie ma głosu moim zdaniem.

Tworząc festival komerchy jakim był mtv icon poświęcony Metallice organizatorzy wcisneli tam Korn. Zagrali "ONE".

Na dźwięk wokalu targnęła mną żałość podsycona wcześnieszym "występem" snup doga w trakcie którego zbeszcześcił Sad but true. Głos tego Davisa przypomina mi beczenie kozy, wybacz nie chce urazić fanów, w tym Ciebie ale tak to właśnie widzę. Dodatkowo w momencie gdy One zaczyna przyspieszać zaczęło to nawet nieźle brzmieć, bo wokalista z beczenia przestawił sie na ryczenie ale kapela zręcznie ominęła solówke i szybciutko skończyła. Czyżby gitarzysta nie podołał?

Słyszałem jeszcze kilka innych kawałkow Korna i zawsze wzdrygałem się słysząc to beczenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan: podałem ten przykład gdyż większość podobnych opini do Twojej słyszałem od ludzi słuchających tych właśnie zespołów =].

 

Pietia(lania): znam RATM i lubię :]

 

sir Afeen: mi za to nie pasuje zupełnie wokal Hetfield'a, widać słuchając Korn'a nie pasuje Metallica i wice wersa :].

 

Chyba nie ma sensu dalsze gadanie o Korn'ie bo i tak każdy swój gust ma :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...