Skocz do zawartości
POWER BY AMD

internetowe radio o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyscie podac linki do strunienii audio, bo w kodzie stronki trudno cos znalezc a IE mi pod Linuxem nie zadziala ;)

ze stronki nie da sie jescze odsłuchac raia bo rozmowy z zaiksem nadal trwaja

tak poza stronką to wpisz w winmpa www.x-micro.pl:8000

No, mplayer spod linuxa odtwarza to bez problemu, wiec jest dobrze. Inna sprawa to muzyka, dolaczam sie do zazalen i czekam na jaks rock albo cos w tym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe dziś akurat leci w stereo. A przypadkiem niejest tak ze jak nadajecie w stero czyli sa tak jakby 2 kanały po 64 kbps 22khz. To już nielepij 128 kbps i 22hz w mono. Ale siemoge mylić. A teraz moje upierdliwe pyatanie a dlaczego nie w ogg?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po usłyszeniu wystarczającej ilości techniawek na tym waszym radyjku moge stwierdzić że powstała kolejna "radiostacja" z muzyką dla discolasek. dziękuje dowidzienia :?

dzisiaj leciała dość długa audycja "Maxymalny Odyast" z mocniejszą muzyką... rock & metal... tak dla relaksu po mieszance serwowanej w audycjach próbnych... :twisted:

 

i mogę was zapewnić że nie tylko u mnie ta muza jest dostępna, otóż jescze Thorn będzie też miał swoją audycję z taką muzyką więc po ustaleniu terminów (stałych) każdy, znajdzie coś dla siebie... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze sprawdze potrzeba rtoszke czasu bo wiez mi ze mam sporo na glowie teraz

a ogólenie na razie nadaje z programu sam2 i tam mam ustawione mp3pro 64 44,1 dual mono

to są poczatki testujemy rózne programy rózne konfiguracje spokojnie bez nerwów z czasem całosć stanie na nogi i bedzie to wgladało tak jak było to opisywane ne początku topiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie moge sie doczekac ale nei mam ochoty na betatestowanie ;) Mam nadzieje ze jak bedzie juz po testach to zostaniemy o tym poinformowani w jakis łatwo dostrzegalny sposób... (moze to okienko z newsami ? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po usłyszeniu wystarczającej ilości techniawek na tym waszym radyjku moge stwierdzić że powstała kolejna "radiostacja" z muzyką dla discolasek. dziękuje dowidzienia :?

dzisiaj leciała dość długa audycja "Maxymalny Odyast" z mocniejszą muzyką... rock & metal... tak dla relaksu po mieszance serwowanej w audycjach próbnych... :twisted:

 

i mogę was zapewnić że nie tylko u mnie ta muza jest dostępna, otóż jescze Thorn będzie też miał swoją audycję z taką muzyką więc po ustaleniu terminów (stałych) każdy, znajdzie coś dla siebie... :idea:

kuźwa, jak zwykle najlepsze przegapiłem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po usłyszeniu wystarczającej ilości techniawek na tym waszym radyjku moge stwierdzić że powstała kolejna "radiostacja" z muzyką dla discolasek. dziękuje dowidzienia :?

dokladnie, taka "muza" to i moze jest ok w knajpie po 3 browarach w towazystwie "szybkich pilek" ale nie zeby tracic cenne lacze (choc oczywiscie to tylko moja opinia i kwestia gustu)... a gdzie te dywagacje o kompach? a mialo byc tak fajnie. dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]
kuźwa' date=' jak zwykle najlepsze przegapiłem :?[/quote']

Spoko jeszcze nie jeden raz przegapisz, więc nie ma co się martwić ;)

hehe, ale ty masz talent chłopcze :P

wreszcie coś normalnego leciało kiedy słuchałem :wink:

i prawie nie było umca umca 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]
kuźwa' date=' jak zwykle najlepsze przegapiłem :?[/quote']

Spoko jeszcze nie jeden raz przegapisz, więc nie ma co się martwić ;)

hehe, ale ty masz talent chłopcze :P

wreszcie coś normalnego leciało kiedy słuchałem :wink:

i prawie nie było umca umca 8)

i nawet o-zone było... 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka to na razie nikt sie nie moze w niej połapac .....http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=120741

Fakt, trzeba troche cierpliwości żeby ją optymalnie skonfigurować.

 

Narazie dorwijcie sobie wersję 1.2 z gotowymi schematami. Z 1.3. narazie dajcie sobie spokuj bo jest trudniejsza w konfiguracji.

 

Na początek możecie grać na schemacie "medium compression", lecz dźwięk jak na mój gust jest wtedy zbyt płytki.

 

Ja aktualnie zmodyfikowałem troche schemat "disco":

 

w pięcioprocesorowcu (fajne słówko ) w Expanderze obniżyłem trochę głośnośc (Threshold dB) i zwiększyłem opcję "Release ms" czy jakoś tak.

kolejną rzeczą jaką zrobiłem to znacznie zmniejszczyłem - znowu w pięcioprocesorowcu - głośność drugiego od góry "procesora" bo wydawał on nie przyjemną dla uszu barwę dźwięku.

 

Po wykonaniu tych dwuch czynności dźwięk przestał być taki chaotyczny.

 

następnie zwiększyłem minimalnie głębie dźwięku w "stereo expadnderze" za pomoca tych dwóch suwaków.

 

na koniec włączyłem przycisk "no clipper", żeby uniknąć niepotrzebnych trzasków.

 

Co do tego "pięcioprocesorowca" to najlepiej "zmutować"/znowu fajne słówko / (wyciszyć) wszystkie procesory oprócz tego, który się aktualnie ustawia - wtedy wyraźnie słychać co w trawie piszczy .

 

Oczywiście te ustawienia działają dobrze na moim sprzęciku, na innym nie testowałem. Wiadomo, że karty dźwiękowe, ich barwy dźwięku różnią się od siebie znacząco.

 

Aha i jeszcze jedno - na oficjalnej stronie tej wtyczki są gotowe schemat zarówno do wersji 1.2 jak i 1.3. Też można popróbować.

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno - skończcie z "umca umca" !! Tego się poprostu nie da słuchać !! Wiem że niektórzy to lubią no ale bez przesady :>

myśle ze o gustach sie nie dyskutuje :wink:

 

nie wiem czy są jakies dane na temat tego ile % ludzi w pl słucha rocka a ile techno a ile jeszce czegoś innego

jakby nie było wszyskim nie da rady dogodzic zaczełoby grać jakiś rock cały czas to inni psioczyli ze nie ma techno tylko jakies zempolenie gitary

aby to wszysko jakos pogodzić beda okreslone dni i godziny kiedy grana jest jaka muza ale to wszysko wymaga czasu bo na razie gra raptem 7 osób z czego 5 słucha techno wiedz chyba nie jest to dziwne ze na razie przewaza muzyka techno bo raczej ciezko nazucić komuś zeby grał muzyke na której sie nie zna nie słucha jej i jej nie ma

 

zamiast spsioczyc moze byscie jakies pomysły podzucili co zrobić aby bylo lepiej. Bo pisanie ze ja nie chce tej muzyki nie ma sensu bo jasna sprawa ze muzyka zawsze bedzie sie musiała komus niepodobać

na poczatku wszyscy hojracy tyle dj i w ogóle trzeba bedzie casting zrobić a teraz nie ma kto grać .. ktoś jest chyba nie powazny ciekawe kto

 

 

włodi a czy da rade jakiś plik cfg sobie po prostu przesłać z ustawieniami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze o gustach sie nie dyskutuje  :wink:  

true...ale...

 

(...)razie gra raptem 7 osób z czego 5 słucha techno wiedz chyba nie jest to dziwne ze na razie przewaza muzyka techno bo raczej ciezko nazucić komuś zeby grał muzyke na której sie nie zna  (...)

a wynika to z tego ze ci, ktorzy niesluchaja "umcow" po 2 sec. wylanczaja to radio i zostaja tylko fani bitow...

2 sprawa to motyw odpalenia radia IT jest taka ze albo ktos chcial posluchac o kompach albo sprawdzic co to za radio zmontowali ziomale z tweaka, i tak- fani "umcow" zostali mimo praku pogadanek kompowych a reszta splynela az sie "pakiety kuzyly", z tych 7 sluchaczy to 5 tweak'owcow a reszta jest przypadkowa...

tak czy owak co byscie niepuszczali to i tak radio IT jest kolejnym z wielu i niewprowadza nic nowego... inna sprawa ze moze nieudalo mi sie trafic na zadna dyspute (strona ktora podaliscie niedzialala mi), muj pech albo poprostu jest tych pogadanek za malo co prowadzi do tego ze powstalo kolejne radio z "umcami"...

 

ps. w zadnym razie niekrytykuje faktu, ze ktos postanowil zalozyc radio wrecz przeciwnie pochwalam i zycze wszystkiego najlepszego radiu IT (mimo ze muzuka mi niepasuje), szanuje i ciesze sie na kazda inicjatywe pokazania siebie ale jednak az taka afera na forum jak dlamnie byla niepotrzebna, gdyz to forum informatyczno elektroniczne a nie miejsce dla reklam kolejnego radia nawet jezeli grany jest tam sam Tool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo słuchać takiej muzy jaką chce...

dlatego też każdy autor puszcza to co lubi, aby nie było monotonej muzy... tylko hip hip, tylko techno czy tylko metal...

 

a co do pożądnej muzyki... :D

każdy z radia dobrze nadaje... a jeśli chodzi o treść to proszę niezapomniać że to dopiero start... ja nawet nie zakupiłem nowego mikrofonu... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to ja mogę się zająć "POŻĄDNĄ MUZYKĄ" ;) Tylko żebym jeszcze wiedział co i jak

dalej nie którzy nie potrafią pojąc pewnrgo faktu

pożadna muzyka .. dla mnie zapewne to co byśchciał puszczać nie było bo pozadną muzyka ja puszczam pożadna techno ty byćmoze puszczał byś pozadny metal czy coś tam jeszce innego

 

trzeba sie zastanowićraz jeszcze jak rozwiazać sprawe muzyki w radiu

stacje radiowe raczej nie graja 15 styli muzycznych i teraz sie zastanawiam ze skoro obieraja jkis jeden dział muzyki to chyba to jest najlpesze ..ale nie koniecznie jest to najlepsze w przypadku radia internetowego

 

:D Napewno liczba słuchaczy by wzrosła ;)

o co sugerujesz ze twojej muzyki slucha wiecej osób niz np techno ??

 

co do audycji nie mozna ich usłyszeć bo ich nie ma na razie nie mozna zabrac ludzi na tyle aby radio nadawało muzyke non stop a co mowa tutaj o audycjahcc na wszysko potrzeba czasu to nie jest robione w ukryciu i zostanie pokazany końcowy efekt tylko wszyscy widza jak sie to rozwija

i nie jest to zadna reklama bo nikt z tego radia kasy nie dostaje wiedz nie robie biznesu bo moze ktosz tweaka wejdzie i posłucha ...

po raz kolejny bardzo przyjacielscy udowadniaja swoją wredność lu zazdrość i twoża nieprzyjemny klimat na forum co w konsekwencji prowadzi do złych opini i sterotypów dotyczących tego forum. Nie moja sprawa nie bede się wtrącał to jest czyjeś zdanie i ma prawo zeby to poweidzeć

 

są na szczescie jeszce pozadni ludzie którzy chcą coś pomóc i robią to a nie tylko piszą ze pomogą i nikt tu nie robi niczego dla słąwy przynajmniej ja tak myśle i ja tego nie robie dla sławy

wpadłem na pomysł z takim radiem i staram sie to zrealizować

takie radia gdy juz bedize funkcjonowac zgodnie z załozeniami moze pomóc nam wszyskim bo czesto ludzie siedzacy w sklepach składajac kompy nie maja czasu chodzci po serwisach i patrzeć co jest wydajniejsze od czego czytac newsów i w ogóle tak podczas sqadania moga sie dowiedziec ze na rynku pojawisie nowa karta nowy cooler

nie miło jest widziecsytuacje gdzei w najwiekszym sklepie w 200 000 miescie sprzedawca na pytanie cyz dostate chiefteca odpowiada ze nie sprwadzamy coolerów tej marki :wink:

słuchajac radia mógłby uniknąc kolejnen tak głupiej wpadki

 

 

forum ogólnie służy do tego aby ludzie mogli sobie pomagać a ze przy tworzeniu radia potrzebuje pomocy życzliwych ludzi to powstał własnie taki temat

 

stronka nie jest ostateczną wersją trwaja prace nad jeje nową wersją

nowa strona bedize bardziej uniwersalna i bardzije kompatybilna z przegladarkami a takze bedziem mieli lepszy czat i ładiejsza grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj poraz pierwszy dowiedzialem sie o radiu , odrazu pomyslalem ze w koncu jakies porzadne , przeczytalem caly topic , odpalam radio a tam co ?

umpcy umpcy czyli qpa , a jednak kolejne dziadostwo powstalo , nawiazujac do poprzedneigo posta , muza jak z RMF Fm byla by duzo lepsza bo tam chociaz taka chala nie leci

wiesz co jestes tak dziecinny i nietoleranyjny ze sie w pale nie meisci jak by byli sami tacy ludzie jak ty to byśmy jeszce po jaskiniach sie ganiali bo niespodobałby ci sie czrny kolor skory napotkanego w lesie człowieka

 

ty ta muzyke nazywasz chłamem a inny powie ze to jest taki hicior i mógłby tego cały tydzien non stop słuchać. Więc co, uwazasz ze jak on usłyszałby twój ulubiony kawałek to ma go nazwać chłamem ?? załoze sie ze jemu tez by sie nie podobał twój ulubiony utwór. po prostu wszyscy maja swoja ulubioną muzyke i nie da sie zeby w jednej chwili leciała muza najlepsza dla wszyskich jak to jest dla ciebie zatrudne to chyba musisz wrócic do przeczkola bo masz bardzo zółto w dziubku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...