Skocz do zawartości
POWER BY AMD

internetowe radio o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

oraz ilość słuchaczy...

jeśli będzie mała grupa to mały transfer ale przy dużej publiczności będzie można cały transfer wyłożyć w kilka godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba najgorzej będzie z prowadzącymi...Taki, zeby znał się na rzeczy i miał trochę wprawy, no i dobrą muzę :) Chyba, zeby zatrudnić kilku takich ludzi co by nie nadawali audycji tylko newsy do czytania, by wyszukiwali i przesyłali prowadzącemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na to tak... Leci jakis ostry punk czy techno .. a tu nagle koles przerywa zeby powiedziec o najnowszych pamieciach czy wiatraczku na karte graficzna. Imho porażka. Lepiej normalnie ustalic godziny nadawania radia np. od poludnia do polnocy( oczywiscie rozne audycje o ustalonych godzinach itd.) i ewentualnie wplesc w to wszystko jakies 2 przerywniki po 15 minut zeby pogadac o newsach. To chyba ma byc poprostu radyjo netowe z tym haczykiem, ze bedzie nawiazywalo do serwisu tweaka i beda czytane rozne newsy i ciekawostki w ustalonych godzinach.

 

Ps. Jakby to wstalo to moge zaproponowac audycje trance (bo jest troche wielbicieli na naszym forum) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiadomości co godzinę :?: :)

Ja moge prowadzić wieczorynkę o 19, jeszcze nie wiem jak do końca by to wyglądało ;] Cociaż nie bo by mi powstał konflikt z tą telewizyjną i co bym zrobił, przecież się nie rozdziele ;) Albo listę przebojów raz w tygodniu ;)

W sumie to ogólnie się fajnie zapowiada to wszystko...Najlepiej jakby można było połączyć ze sobą jakoś 2 prowadzących, to się najlepiej słucha, i by nie było możliwości, ze jeden się zatnie to "kaplica", tylko by musieli sobie jakoś sygnały puszczać kto kiedy gada :) No i brakuje nam jeszcze kobiecego głosu...Bo z tego co widzę to sami faceci się rwą do tej roboty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Najlepiej jakby można było połączyć ze sobą jakoś 2 prowadzących, to się najlepiej słucha, i by nie było możliwości, ze jeden się zatnie to "kaplica", tylko by musieli sobie jakoś sygnały puszczać kto kiedy gada :)...

Co rozumiesz przez zaciecie ? Prowadzacy nie moze sie zaciac.. moze co najwyzej przeprosic za ewentualna pomylke i powtorzyc to co chcial powiedziec. Gosc ktory prowadzi audycje musi miec z gory przygotowana swoja kwestie, bo takie spontaniczne gadanie czasami prowadzi do glupich wpadek. I bynajmniej nie chodzi mi o przygotowana przemowe, tylko cicho pod nosem powiedziec sobie np. "Jest godzina xx witam na audycji zz" Jak dobrze zabrzamialo pod nosem to powtorzyc na antenie. Jak pierwszy raz robilem audycje to mialem niezlego stracha ale wystarczy opracowac mala strategie i juz jest oka. Liczy sie opanowanie i dobre akcentowanie wyrazow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon69 > Raz słuchałem pewnego radia Internetowego, i było, "No to teraz pozycja 15, utwór xxx, no bardzo ciekawy kawałek, yyy...(przez kilka sekund cisza), no w sumie to tyle..." ;] Myslę, że z początku i u nas takie wpadki będą :) (oby nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na to tak... Leci jakis ostry punk czy techno .. a tu nagle koles przerywa zeby powiedziec o najnowszych pamieciach czy wiatraczku na karte graficzna. Imho porażka. Lepiej normalnie ustalic godziny nadawania radia np. od poludnia do polnocy( oczywiscie rozne audycje o ustalonych godzinach itd.) i ewentualnie wplesc w to wszystko jakies 2 przerywniki po 15 minut zeby pogadac o newsach. To chyba ma byc poprostu radyjo netowe z tym haczykiem, ze bedzie nawiazywalo do serwisu tweaka i beda czytane rozne newsy i ciekawostki w ustalonych godzinach.  

 

Ps. Jakby to wstalo to moge zaproponowac audycje trance (bo jest troche wielbicieli na naszym forum) Pozdro.

A czemu tylko z tłika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz poszukiwanie osoby która ładnie czyta (dostała 6 z j.polskiego, na sprawdzianie z czytania ;) ), (potrzebna do czytania newsów) chyba, że się użyje jakiegoś syntezatora mowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak w zaleznosci od ilosći newsów co tyle czasu wiadomosci co godzinka czy co pól zalezy ile sie bedize działo w ciągu dnia jak beidze jakaś piosenka leciałą to nei przerywamy w srodku refresny tylko najpierw na chaa leci link do newsa a jak sie konczy piosenka to nawiazanie do tego a całosc cztana do[oeiero o pełnej dzinie w wiadomosciach

ktoś obliczy łaskawie dokłądnie ile gb porzebuuje radio dla 30słuchaczy 10h dziennie ??...mysle ze na nocke jakaś play lista na stronce ankieta forum i lista przebojów podawane neswsy radyjkowe itp

Niezapominajmy ze sponsorem całego radyjka jest sklepIT wiedz jemu tez naleza sie podziekowania

zbieramy sftware i ludze i mozem ruszac nawet jutro tego pana ood ustawien serwera prosze na gg 4237411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten sklep bedzie cos chcial od nas, a nawet jesli nie, to wypadaloby sie jakos zrewanzowac, to proponuje banner/link na stronie i np. co 3 godzinki "Tweak radio jest sponsorowane przez XXX" :)

też tak mysle :)

 

a co do zbierania newsów i wiadomosci o artach to kazdy z dj dostał by liste serwisów

a serwisom trzeba by poweidzieć zeby podsyłali ingo do radia jak napisza arta

 

 

ktos tą stronke miał ochote robić ....juz ja robi ??:wink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Material na newsy mozna uzyska w bardzo prosty sposob .. skontaktowa c sie z kilkoma serwisami i niech oni przesylaja na jais numer gg czy cos. A w czasie czytania newsa na koncu mozna dodac "tego newsa dostarczyl serwis np. tweak.pl" Obie strony korzystaja ... a radio nie lamie praw autorskich do newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chetny, do pomocy przy tworzeniu strony. szczegolnie teraz, gdy przez okres wakacji mam troche wolnego ;) Podkreslam jednak, ze moja pomoc moze dotyczyc jedynie pomyslow i grafiki. Nie podejme sie tworzenia struktury/enginu/skryptow/itp. Jesli nikt sie nie znajdzie na webmastera, moge zklecic cos tymczasowego, jednak bez obslugi php, mysql itp bajerkow. Powod ? Nie potrafie :D Jesli ktos jest zainteresowany, prosze o kontakt czego bedzie potrzebowal, lub czy mam cos sam zrobic "na razie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie za bardzo nieorientuje ale czy formatu nadawainia niemożna ustawić jako ogg bo ono jest znacznie lepsze i już przy 64 kbps przegania mp3 128+ kbps. Jak sie myle niekrzyczeć!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja: Radio-surfer

a tak btw to mozna by zrobic ramówke jak na hiphoppolska.com. mniej wiecej chodzi mi o to, ze jak ktos ma czas to puszcza audycje i umawia sie z innymi kto nastepny i tak dalej ;) powodzenia w prowadzeniu.. ja mogłbym pisac newsy na owej stronie... mam w tym wprawe (www.avp.fpp.pl => nick: [FPP]d3ath) ;) a radyjka obowiązkowo bym słuchał rzecz jasna .. jak co to: 2310867 ... chyba wiecie co z tym numerkiem zrobic? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie radio powinno nadawać audycje autorskie:

przykładowo w blokach:

6-8 jakaś muzyka + audycja

...

 

lub w dniach:

tzn. w piątek prowadzi pan x, mówi o sprzęcie takim a takim...

a w sobotę pan y, mówi o softwarze i udziela porad na żywo...

 

lepiej też nie ograniczać się do samych komputerów (hardware), przecież sam sprzęt jest niczym bez oprogramowania, a nie ma też sensu nie wspominać o grach lub internecie. dobrym rozwiązaniem byłyby właśnie audycje autorskie gdzie z góry wiadomo na czym facet się zna, jaką muzykę puszcza i co lubi... oczywiście można by dawać co 2 godzinki obszerne info o tym co się dzieje na świecie, nawet tym mniej wirtualnym.

 

nie jestem prorokiem ale większość z was to normalni (mniej lub bardziej ;) ) ludzie którzy chcieliby posłuchać czegoś o grach czy necie. mogłaby też powstać audycja typu helpline czy coś w tym stylu aby ludzie mogli rozwiązać swoje problemy z komputerem.

 

sama warstwa muzyczna raczej będzie się opierać na tym kto miałby dyżur i sam co lubi słuchać... zawsze lepiej będzie gdy nowej piosenki KoRna czy innego zespołu ze sceny HM nie zapowie nam cukierkowym głosem blondynka opowiadająca np. o jej pluszowym komputerze i o tym jak fajnie gadać na chacie... nie warto jednak ograniczać się do małej ilości tematów - w końcu to słuchacze pokażą co im się bardziej lub mniej podoba.

 

sam chętnie bym poprowadził jakąś audycję bo ponad znajomość zagadnień typowo sprzętowych zajmuję się tworzeniem stron internetowych a sam internet jest moją pasją. piszę również i udzielam porad odnośnie bezpieczeństwa komputerów w internecie czy ochrony przed wirusami. sam dużo czasu spędzam na surfowaniu więc mógłbym mówić coś o internecie / hardware a na dodatek okrasić to jakąś dawką imho dobrej muzyki typu rock/punk rock/heavy metal/trip hop...

 

jeśli ktoś chciałby o coś zapytać lub pogadać, mimo tego że już sporo moich przemyśleń i pomysłów zawarłem w tym postcie to jestem dostępny na gg: 94 64 593

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trzeba wszysko skqadać i odpalać jak najszybciej co do nazzwy to psoko sie zrobi stronke zrobi sie jakaś anskiete i sie wybierze

 

rtylko kto sie zajmnie stronką ??

moja propozycja to IT stacja lub radio IT ale nie mamy nałozonej nazyw moze sie nazywać leper rulez jaką nazwe wymyslimy i sie spodoba taka zostanie :)

wiedz panowie zbieraqmy wszyskie propozycje i niech tą stronke ktoś struga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...